Přejít na obsah

Scala kódování


ferda25

Doporučené příspěvky

ja samozrejme viem na co to sluzi skor neviem ako to presne funguje ked je to dokodovane. cize ked to mas v menu zaciarknute tak vzdy ked vypnes auto sa ti dau stierace hore? ak ano tak to ma bude mrziet ze to na scale nejde a ani na rapide hm. celu zimu by som to totiz nechaval zapnute nech rano v pokoji oskrabem predne sklo

Editováno: , autor: fsociety19x
.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ohladom kodovania posilnovaca -zmena tuhosti riadenia. sice som pisal ze mi vyhodilo error ale kodovanie prijalo.

robil som to cez "characteristic curve of steering assistance". mam tam samizda dynamic cize sport mode a 2 cesty po dialnici spolu 120km. rozdiel vo vysokej rychlosti velmi citelny a na dialnici az trochu neprijemne. co ma inak zaujima je kedze mam nonstop adaptive lane assist. ci sa teraz nejaky "motorcek" alebo komponent viac nenamaha ked je ten volant viac tuhy. teraz po tyzdni som siel len mesto okresky a rozdiel z medzi normal a sport skoro nepoznat resp zvykam si.

 

inak mal som cez vikend superba laurin klement a tam som si prepinal jazdne mody samozrejme tam to menilo aj odozvu na plyn atd ale bolo zaujimave to sledovat. samizda wirer na F3 si dorabal tlacidlo na ESC OFF? atd mozno by slo dorobit aj na driving mode select...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nepodarilo se mi prijit na to jak to CH/LH na hlavnich svetlech obejit ( sviti vzdy kdyz je aktivni CH/LH....)

 

nahrada comming/leaving home

,svetla sviti pri sviceni vnitrniho osvetleni(pri odemknuti auta,otevreni dveri, dobeh pri vystoupeni..)

 

predni čast sviti mlhovky snizenym jasem:

leuchte 12  a leuchte 13
Lichtfunktion C > innenlicht
Dimming Direction CD > maximalize
Dimmwert CD     >  30  (jas v procentech)

 

 zadni cast svetla (mam jen zakladni svetla)

 leuchte 20 a leuchte 21
 Lichtfunktion E > innenlicht    
Dimming Direction EF > maximalize
Dimmwert EF     >  6  

 

pro info, podarilo se mi obsadit skoro vsechny funkce co svetla maji:

leuchte 20 a leuchte 21
Lichtfunktion A > standlich
Lichtfunktion B > parklicht
Lichtfunktion C > Bremslicht
Lichtfunktion D > Tuer ausstiegslicht licht links/recht   (sviti brzda pri otevreni dveri vlevo/vpravo)
Lichtfunktion E > tagfarlicht
Lichtfunktion F > innenlicht
Lichtfunktion G > blinker bei dunkelphase  (pri blikani se snizuje jas brzdy na uroven obrysovky)

Dimmwert CD > 100  (brzda !)
Dimmwert EF > 6
Dimmwert GH > 6  (dimmwert GH > minimalize)

 

chtel bych celoledkova zadni svetla,ale vybava Style mr 22 ma jen zakladni svetla..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

ahojte, po dlhej dobe som cosi dokodoval. konkretne auto zapnutie air-care resp zapamatanie volby. ja mam vo svojom aute ten najvyssi filter a teda air-care dost casto pouzivam a celkom ma to otravovalo, ze to musim rucne furt zapinat a cakat nez sa nacita...

 

kodovanie: 08 HVAC->coding->long coding helper->byte4->bit 2-3->store air recirculation setting with terminal 15 off->prepnut z service life dependent store na "active" alebo "store" (uz si nepamatam co tam presne bolo). inak to iste najdete aj v adaptation lenze tam sa to nastavovat neda a je tam prednastavene ze "matching coding".

 

robene na skalinke MR2022 takze vy to mozete mat aj inde ale nazov bude predpokladam rovnaky

 

image.thumb.png.695a2bc3b33cd12d3e416dcafe036622.png

 

 

Editováno: , autor: fsociety19x
doplnene video
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, tymto sa to bezne zapina na inych modeloch a tak som to aj hladal lenze na scale to nebolo tak som si nastudoval cely list v adaptaciach a toto jedine vyzeralo ze by to mohlo byt ono podla nazvu a hlavne ked je tam to "with terminal 15 OFF". neskor pridam aj video.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, fsociety19x napsal:

ahojte, po dlhej dobe som cosi dokodoval. konkretne auto zapnutie air-care resp zapamatanie volby. ja mam vo svojom aute ten najvyssi filter a teda air-care dost casto pouzivam a celkom ma to otravovalo, ze to musim rucne furt zapinat a cakat nez sa nacita...

 

kodovanie: 08 HVAC->coding->long coding helper->byte4->bit 2-3->store air recirculation setting with terminal 15 off->prepnut z service life dependent store na "active" alebo "store" (uz si nepamatam co tam presne bolo). inak to iste najdete aj v adaptation lenze tam sa to nastavovat neda a je tam prednastavene ze "matching coding".

 

robene na skalinke MR2022 takze vy to mozete mat aj inde ale nazov bude predpokladam rovnaky

 

image.thumb.png.695a2bc3b33cd12d3e416dcafe036622.png

 

ahoj, jen připomínka co mám vyzkoušeno, pod amundsen funkční (pamatuje si nastavení Air Care, r.v. 2021) pod bolerem nefunkční (nepamatuje si nastavení Air Care, r. v. 2022), dále v adaptacích to lze změnit, pokud zatáhneš ruční brzdu/otevřeš kapotu, ale stejně to u bolera nepomůže

Editováno: , autor: zipro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja mam 2022 bolero a mne to ide len nechce sa mi teraz kvoli videu startovat auto. asi zajtra ked tak. u mna by to zrejme cez adaptacie neslo kedze ako som pisal pisalo tam ze matching coding a ostatne polozky boli prazdne, preto som logicky siel do long coding a zmenil to tam. ja mam celkovo uz daku inu BCM a napriklad cele kodovanie v central electrics sa da robit len cez adaptacie, long coding tam moja BCM nepodporuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tvle to bude ohen na streche ked to tu uvidi moderatorko ze si si dovolil sa v scale opytat na kamiq ked sekcia kodovanie je aj v kamiqu :D

jokes aside...mas to tam z vyroby alebo dokodovane? lebo ak mas diagnostiku tak skusal si prvu IT radu a teda vypnut a znova zapnut? :D 

mne takto blblo napriklad akusticke oznamenie pri zamykani auta takze vyskusaj ak mas tu moznost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dalsia dokodovana vec: light assist zapamatanie jeho zapnutia: central electrics (9) a najst v adaptaciach "Fernlichtassistent Reset" a dat NOT active.

Funguje to pekne cize prepinac svetiel ma asi kazdy v rezime auto a potom staci tuknut do packy svetiel a teda automaticke prepinanie dialky a kratke sa zapne a zostane aj zapnute cize rano napr za tmy idete do roboty, vecer zas niekam skocite za tmy tak netreba to zas zapinat- s novymi matrixami na FL scale a kamziku to musi byt pekny chill.

 

dalsia dokodovana vec: konecne adaptive lane guidance aj pod 60km/h! bezne funguje lane assist od 60km/h nahor a pri brzdeni podrzi nejak do 55 a potom sa vypne. 

Do 60km/h zas bezne funguje traffic jam assist. Momentalne to este testujem, v meste to moc nefungovalo lebo ciary na ceste byvaju casto extremne zosuchane. U mna to vsak bude mat vyuzitie kedze do prace cestujem aj niekolko km po akoby privadzaci kde su normalne namalovane ciary a je tam rychlost 70km/h lenze pokial je kolona tak lane assist vypne lebo ideme aj len 40-50 km/h coz je obcas aj nebezpecne ked sa nan clovek spolieha (este naviac ked mam zapnuty adaptive).

Potestujem dlhodobejsie a potom ked tak hodim ako to dokodovat.

Editováno: , autor: fsociety19x
chybka TJA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok takze lane assist aj pod 60kmh kodovanie: A5 long coding Byte 17 hc variant 0 povodne, zmenit na variant 1.

U niekoho to moze byt iny byte ale podstata je rovnaka. Inak ja tam mam 7 variantov ak si dobre pamatam.

Funguje to nasledovne: od 60 stale fici lane assist bez potreby ACC resp kto ma tak aj adaptive lane guidance. Pod 60 to fici v mode tzv TJA a treba mat zapnuty ACC, bez neho to nefunguje. Vyuzitie v meste nic moc ako som pisal hore. Realne vhodne na privadzace a dlhe dediny ako napr hubova kde su dobre namalovane ciary. 

  • Líbí se mi 1
  • Díky 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Este poupravim svoje tvrdenie. nefunguje to na manualnej prevodovke od 0 km/h. ACC funguje totiz az od 30 km/h a teda ak rychlost klesne pod tuto hodnotu ACC sa vypne a tym aj lane assist. takze da sa povedat ze tam mam TJA (traffic jam assist) ale az od 30km/h coz je za mna OK. co som pozeral kodovanie a aj mapu kanalov na PC je tam strasne vela nastaveni a mozno by sa to dalo spravit aby to aj na manualnej prevodovke islo od 0 km/h ale nechce sa mi to riesit a nepotrebujem to...na automatickej ACC funguje aj pod 30 km/h resp auto dokaze zastavit a aj sa rozbehnut cize tam to asi pofici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Presne tak. Staci stlmit na radiu. Ved o tom pisem... Testovane na O3. Pre ukazku na zaciatku nastavene na 100% svietenia pocas jazdy, nasledne stiahnute na 0%. Po otvoreni dveri sa svetielka normalne zapnu na 100%

 

 

Zbytocne riesit diagnostikou. To jedine v pripade, ak niekto silne potrebuje mat vypnute svietenie pri otvoreni dveri. To sa da oblbnut aj vybratim svetielok, ale na vkastne riziko. To sa mi testovat nechce, ci nebude hlasit chybu osvetlenia

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...