Jump to content

Servisní interval / servisní prohlídky

slovacik

Recommended Posts

• 2 weeks later...

Filtre - vzuchovy a pelovy davaj pravidelne. Sprav si to doma ak chces usetrit a mas to. Nie su to velke ciastky a autu doprajes.

Vzduchovy si menim medziintervalovo aby sa autu dychalo lepsie a plus zvyknem kazdych 15k km v lete povysavat filter i box, tie intervali co predpisuju su tak pre auta do sterilneho prostredia.

Pelovy robim vzdy doma 2x do roka. Po zime ide na vymenu a vacsinou pred zimou. Kupujem bio a stoji to od mann cca 25 eur, Uz si nepamatam.

K tým brzdám. moje vydržali ten štandard čo mávam. zadne šli pri cca 100k km, predne teraz pri necelých 120k km.

osobne sa nemôžem sťažovať na tie z prvovýroby. zadné šli od SA, predne som dával ATE (výmena v SA sa hodinovku) s tým, že platničky s keramickou prímesou.

Brzdi to teraz lepšie, ale to môže byt len pocit z nových bŕzd :)

Ka som nič s nimi nerobil, ci ich čistil servis za to obdobie je otázne. ja to beriem ako štandard pri mojej jazde, že brzdy "musia" vydržať tých 100k km - kotúče samozrejme. U mňa vydržali i platničky spolu. Nikdy som pod ten najád nepotreboval meniť, no zase jazdím dlhé trasy, kde brzdím minimálne. Toto beriem na aute dostatočne dimenzované a kvalita za mňa bola tiež ok. Samozrejme, netreba zanedbať prehliadky.

• 1 year later...

Dobrý den  , měl bych dotaz , jestli jste už někdo byl po 4 letech na servisní prohlídce s motorizací 1,0 TSi - 81kW - DSG 7, tak co všechno obnáší servisní prohlídka kromě výměny oleje. Ptám se z toho důvodu , že má nyní VW - Finance akci na předplacené servisní prohlídky. Mají akci na 2 servisní prohlídky za 14 000 kč. Jestli se to vyplatí. Myslím , že zrovna tady na fóru jsem četl , že někomu měnili svíčky a s prací cena 3 500kč jen za výměnu svíček. Tak by mě zajímalo co obnáší taková servisní prohlídky po 4 letech provozu. Navíc já chodím každý rok na výměnu oleje. Poprosil bych o názory na tuhle akci VW - Finance.

Edited by bennoch69

Ta cena mně přišla hodně vysoká, tak jsem to srovnal s mou fakturou. Cenu materiálu máš vyšší, ale to bych bral, jenže tvoje cena prohlídky se rovná dvojnásobku ceny mojí prohlidky na kterou jezdím každej rok. Z toho plyne, že z nás servis vytáhne stejnou sumu a prodloužený interval peníze neušetří, samozřejmě nepočítám olej a filtr, pouze práci. 

JJ, mam prodlouženou záruku, tak musím do AS. Při první 2 leté prohlídce měnili i brzdovku, sice se píše po 2-3 letech, ale tvrrili, že mají napsáno po 2 letech.  Další prohládku mi nastavili po 2 letech nebo 30 000 Km, což mě překvapilo. S Rapidem byly prohládky již každý další rok.

Pokud mě PP nevyžene na prohlídku již příští rok, tak olej si vyměním sám po roce a prohlídka bude po 2 letech, tak e to zprůměruje 🙂 

Co nadělám, loňská prohlídka na Rapidovi byla levnější, holt práce na Csale jsou dražší.