Jump to content
Martin Rušaj

Dírečka v podběhu.

Recommended Posts

Menší škodní událost. Na silnici ležíci větev jsem tak blbě přejel, že mi prorazila obje strany plastových podběhů nad předními koly. Nové originály 2x600 Kč. Po sundáni podběhů jsem objevil, že mé auto je jezdici kompostárna. Ichtylové ze ŠA ty odtokové kanálky vymyslely skvěle. Už vidím, jak to tam za pár roků začne kvést. A jak se tam to listi dostalo? Ze spodu kolem podběhů a místa, kde je napojení plastového krytu není žádny spoj ( samořezný šroub) , který by tyto plasty držel při sobě. Tak jsem ty plasty spojil samořezkou. Jednoduche a proste. Proč by auto za 820 000 mělo mít tak zbytečný šroub!

20191230_161645.jpg

20191230_175047.jpg

20191230_165338.jpg

20191230_174854.jpg

20191230_163303.jpg

20191230_175030.jpg

• Thanks 1
  • Upvote 1

Jestli ono to tam nebude padat stejnou cestou jako u dalších aut - shora od odtokového žlabu v motové části prostoru.

No jasně, protože tam někde začínaj odvoňovací kanály mezi vnejmším a vintřím blatníkem a kolem motorový stěny dolu a zaroveň tam na každý straně končí odvodňovací žlab aby se ti voda ze skla nevalila do motoru. A protože pod sklem jsou stěrače a vzduch do kabiny tak je tam všude prostor jako prase a rádo tam padá listí. A padá i do těch kanálů.

Naopak to že to dole moc extra nelicuje je proto aby ta voda měla co největší prostor z tama rychle vyvalit pryč.

Já se naučil prostě na jaře a na podzmim co měním kola vyndat i tu výplň a vyčistit to.

Taky mě to napadlo a kolega, co dělal v servise Škody mi to pak potvrdil. I to, že to tam hnije i u O II. Hold si to taky budu rozebírat 2 x ročně. Mohli by to konstruktéři vymyslet jinak. Kdo ví, jak to mají vymyšlené u jiných značek.

před 1 hodinou, Martin Rušaj napsal:

Taky mě to napadlo a kolega, co dělal v servise Škody mi to pak potvrdil. I to, že to tam hnije i u O II. Hold si to taky budu rozebírat 2 x ročně. Mohli by to konstruktéři vymyslet jinak. Kdo ví, jak to mají vymyšlené u jiných značek.

U jiných značek je to obdobné. A auto se nevyrábí abys ho měl dvacet let. Fabriky potřebují vyrábět a prodávat, max. 5 let a pryč s ním.

• Upvote 1

Posted (edited)

Já se zase už 14 dní potýkám s vrzajícími dveřmi u řidiče. Promazal jsem panty i omezovač dveří a vrže to pořád. Přijde mi, že to jde jakoby zevnitř dveří. Tak mě z toho buď jebne, nebo to vydržím do garanční prohlídky.

Jinak ten bordel za těmi plasty je normální. Náš mladej to na svým Cliu čistí 2x za rok. Já se na to můžu...

Edited by decathlon
  • Upvote 2

V 31. 12. 2019 na 6:38, Martin Rušaj napsal:

Dnes jsem instaloval na rok staré auto přední zástěrky a potvrzuju - pod podběhem u dvěří byl fakticky humus.

Zástěrky jsem přidělal podle návodu, jenže k podběhu je zástěrka přidělaná pomocí dvou nýtů (odkaz). Na podzim bych chtěl podběhy znova sundat, ale až teď mi došlo, že vlastně nevím, jak ten nýt rozebrat, aniž bych něco poničil. Poradíte někdo?

Jasně :-). Došlo mi to až večer.  Na podzim zkusím sundat celý podběh i s přinýtovanou zástěrkou, snad nic nezničím.

Po zimě jsem čistil kastli, byla spousta černých teček na boku (zřejmě polétavá rez), drobounkaté šrámy. K domu mi vede štěrková cesta. Někteří tu na foru napsali, že zástěrky řešením nejsou, ale že to trochu pomůže. Tak jsem je tam dal.