Přejít na obsah

Scala - Bolero - Wireless CarPlay


Doporučené příspěvky

Ja doplnim,ze jednotku mam soft 654035869B a 654035869H,auto vyrobene 36/2022,overene pred samotnym ukonom,ci je aktualizaci balika wlan kompatibilna s mojim Vin...kablova verzia smartlink funkcna,len ten bezdrat skonci u mna na tomto....nieje mozne zapnut ten wlan...zaplatene 104,48 eur

Este doplnim po aktualizacii pri probleme s aktivaciou pri systeme android auto.....sparovat telefon s autom cez BT,povolit GPS a WIFI v telefone....stlacit a podrzat tacitko hlasovej obsluhy a objavi sa tato tabulka

 

20230809_205321.jpg

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nemusim nic stlacat odkedy mi funguje wlan. co mam fotky od janR na kamziku kde on pripajal iphone tak ja to mam tak isto aj andorid aj iphone. sadnem do auta, auto sa hned spoji s telefonom cez BT-na obrazovke na bielo svieti android auto (cize podporovane cez wlan) a po par sekundach sa na obrazovke ukaze ze telefon je pripojeny a hned sa sam spusti carplay/android auto. ako u teba je jasne ze tam asi cosi dokodovali ale wlan hotspot sa ti neda zapnut toto je bohuzial jedina vec ktoru fakt neviem ako presne som zapol....ak mas diagnostiku pohraj sa stym sam a uvidis. tym ze pozapinas vsetko mozne kde je v nazve wlan/wifi urcite nic nepokazis. 

mne sa najprv podarilo zapnut len to ze sa wlan zobrazoval na obrazovke-to ma nazov MAS a dake cisla-tak isto to ma BTcko-ved z toho som to aj odpozoroval kazdopadne az na dalsi den ked som stym sa stym hral a preklikaval znova nie len WLAN ale aj wifi nastavenia sa mi ta wlan na obrazovke zrazu zaciarkla. mozno treba viac krat restartovat infotainment, mozno treba po tom kodovani viac krat poskusat vypnut zapnut auto...neviem no

Editováno: , autor: fsociety19x
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@fsociety19x gratuluji k rozchození.

Je hezké, že poradíš, ale člověk by čekal, že když škodovka něco konečně pustí do světa, tak to bude fungovat a ne, že to člověk zaplatí a pak si to dodělá doma sám.

Být @Patrik1971, tak určitě vyčkám na ŠA a nehrabu se v tom.

 

Za sebe tento problém nemám, měl jsem z výroby a bezdrátové připojení funguje na obou autech zatím dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondělí jsem byl v servisu a dal jsem jim ten návod, co tady napsal fsociety19x. Netuším jestli podle něho postupovali, ale po úpravě se konečně v menu zobrazila možnost wifi hotspotu. Každopádně mi na místě nešel bezdrátově připojit k android autu můj telefon (Galaxy S21 FE), ale pán měl iphone a s ním se úspěšně bezdrátově připojil ke car play hned (po spárování telefonu přes BT se objevila ikonka car play). Jel jsem domů a různě jsem laboroval s připojením. Můj telefon připojit nešel, ale když jsem dal připojit galaxy s9, tak se bezdrátové android auto chytlo..Po tom se chytnula i moje S21FE. Jenže !!  Nějak to blblo (řekl jsem si, že je to asi garáží, mám tam blbý signál) a šel jsem se projet. Chvíli to šlo, ale potom to spadlo a znovu už se mi to nepodařilo úspěšně připojit na žádném android telefonu. Změnil jsem v autě i wifi síť a heslo a myslím, že pak jsem se ještě jednou úspěšně připojil, ale pak to zas nějak blblo a znovu jsem se už nepřipojil. Hodilo mi to třeba hlášku ve vozidle: "Chcete vytvořit spojení mezi S21FE a android autem", ale po kliknutí na tlačítko vytvořit se nic nestalo. Každopádně je zvláštní, že po nástupu do vozidla a spárování se s BT se mi spustí na mobilu oznámení týkající se vyhledávání Android auta a po chvíli se mi objeví hláška ať pokračuji na obrazovce vozidla (před nahráním licenčního klíče se mi toto nikdy na mobilu nezobrazovalo). Jenže políčko android auto už mám na infotaimantu zašedlé. Prostě se to chová úplně zvláštně. Po dovolené tam znovu zajedu ať s tím něco dělají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne si treba uvedomit ze na stranke skodovky je zoznam podporovanych telefonov pokial tam ten tvoj tamtung nie je tak ta s tym bohuzial mozu poslat kade lahsie lebo evidentne to teda dokodovane mas-to ze je problem s kompatibilitou uz ich zaujimat nemusi. ja mam nord 2 a ten nastastie na zozname je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud není problém v samotné kompatibilitě android systému na samsung telefonech, tak nevidím důvod proč by na nějakém konkrétním typu problém být měl. Předpokládám, že seznamy Škodovka neaktualizuje vždy po vydání nového modelu telefonu. Nemám diagnostiku, tak nemůžu zkontrolovat, zda je vše, co má být povoleno. Každopádně zkusím ještě jiné telefony (se starším androidem, mám 13).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, měl jsem: Samsung, Motorola, Nokia, Redmi, Poco, Realme, Oneplus, od každé značky většinou několik modelů, android 10 - 13, na seznamu kompatibility přepokládám, že nebyl skoro žádnej a problém nikdy taky žádnej, takže tohle řešit je nesmyl.  Opakuju pořád dokola, pro 100% funkčnost je stále nutnost mít zakázanou polohu u aplikace android auto. Pokud zůstane zapnutá, tak se telefon připojí sporadicky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som ten tvoj pôvodný príspevok o lokalizácii čítal asi týždeň dozadu v inej téme každopádne netvrdil by som že to je na 100%. Ja mám napr určovanie polohy zapnuté nonstop a pripája mi to hneď či cez kábel či wlan. Napr 2 dní dozadu som sedel v passate a tam mi to nonstop blblo či kábel či wlan či s gps atď ale len Android, iphone bez problémov. Taktiež v tom servise by som sa s nimi nehádal pokiaľ by môj telefón nebol na zozname. Je úplne jedno či je aktualizovaný alebo nie. Proste majú zrejme overené na ktorých mobiloch to má ísť a s ktorým typom infotainmentu. Pokiaľ by to nešlo a telefón na zozname je tak by som ich logicky žiadal o vyriešenie. Tu sa bavíme o tom že si kolega hore dal dorabať wlan k smartlinku. Ich povinnosťou je aby smartlink mal funkčný wlan. To či on už je alebo nie je schopný to naparovat so svojím telefónom ich zaujímať nemusí pokiaľ nie je na zozname. Samozrejme pokiaľ by ta tvoja rada o určovaní polohy platila vždy bolo by to super ale za mňa to určite nie je na sto percent...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Funkční WLAN v autě je samozřejmost, to je bez debat. Pokud už se jednou telefon bezdrátově připojí, tak se musí v budoucnu připojit vždy. To se neděje pokud mám apka AA přístup k poloze a je to pravděpodobně kvůli vestavěné GPS v autě, protože auta bez GPS se bezdrátově připojují bez problémů i s oprávněním polohy. Já mám Swing a FW původní MR20, je možný, že už tohle vyřešili a poloha u apky může být trvale zapnutá. Pokud i tak připojování blbne, pomůže také vypnout v infotainmentu (z roletky) BT a následně zapnout, tím dojde k opětovné inicializaci a ke spojení. Pokud ani tohle nepomůže, tak restart infotainmentu tlačítkem. Tímhle způsobem jsem vždy zprovoznil všechny telefony a následný provoz byl spolehlivý na 99,9%. Ale od té doby může být všechno jinak, jiný HW a FW. Pořád váhám, jestli mám v servisu nechat aktualizovat. Jo a iphony jsem měl tuším 4 a tam vždy připojení bez problémů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji @vormen za cenný poznatek ohledně nepovolení polohy pro AA v telefonu. Musím říct, že u mě to po této úpravě načítá bezdrátově jednoznačně rychleji a bez jakéhokoli zaváhání, což se po zprovoznění před cca 10 dny rozhodně nedělo. Dnes 11ti hodinová jízda z Chorvatska, několikeré zastavení a poté bezchybné připojení. Díky moc👍.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak o tom nelze psat po cas jazdy by sa dalo diskutovat....ja som si napriklad povolil cez kodovanie tuto funkciu ale na mapy CZ ani waze to nefunguje-dokonca na waze fore aj kade tade inde sa ludia stazuju ze po poslednom updejte a ten bol mesiace dozadu sa na android aute neda zadavat text ani ked auto stoji :DDD a potvrdzujem ze to tak je a nepomoze ani zatiahnuta rucka. da sa pisat len na GMAPS. dokonca na waze uplne zmizlo s tou aktualizacou moznost hlasoveho vyhladavania nativne cez apku a toto vsetko plati aj na MAPY CZ. android auto je total katastrofa a hlasovo to teraz vsetko naparuje s google assistantom, ktory nerozumie reci nasho kmena, moze nan clovek hovorit anglicky ale adresy ani mesta skoro ziadne nespozna.

carplay je uplne ina liga a tam mimo apple maps kde je tiez priblbly assistant siri sa v inych mapovych apkach da zadavat text aj pocas jazdy ale hlavne hlasove prikazy funguju akoby nativne priamo co ma apka zabudovana cize ako ked clovek da vyhladat adresu cez telefon.

na android aute som to zatial po dlhy patraniach obisiel tak, ze som vymazal historiu appky google, odinstaloval jej aktualizacie a teda hlasovy assitant nefunguje a v GMAPS aj waze ked stlacim aj tlacidlo na volante tak to pekne hlada akoby cez voice search. neviem ci im v tom googli uz totalne preplo inak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze....2 pokus v servise uspesny....wlan v aute aktivny....technikov iphone sa sparoval okamzite a bezdrotovo....moj samsung galaxy 20 e bohuzial iba kablovo....telefon sice pise v apke AA po odpojeni kabla,ze je k dispozicii aj bezdrotove pripojenie,ikona AA v aute je tmavoseda,pripravena sa pripojit,ale ak dam parovat,vypise ze neuspesne....fakt neviem,co je zle....napada ma,ze nemam 5G telefon....je mozne,ze to je problem,lebo nastavenie nepodporuje 2,4G?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta ikona nema byt tmavoseda. pokial vsetko fici ako ma tak aj pri bedzrate sadnes do auta a hned svieti na bielo a pritom kabel pripojeny nemas, nasledne sa vsetko ma samo pripojit. vyskusaj co tu hore pisal kolega ze si vypni urcovanie polohy na telefone ci to pojde alebo nie. ak nie potom zas len kodovanie a ano skusat napr vypnut 5gz wlan a nechat len 2,4 atd...ale tak aspon ze ti uz rozchodili ten wlan :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To viem....ale ak by bola ikona AA v aute bledoseda,znamenalo by to,ze to nepojde vobec,ale on aj telefon pise  AA je k dispozicii bezdrotove,aj ta aikona je pripravena na tmavosedo,ale po kliknuti na nu sa dlho dlho paruje a skonci to neuspesne.Ci je zapnuta poloha v apke nehra rolu.....iphone sa chyti hned....toto bude problem v mojom telefone s androidom

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusil bych jinej telefon s androidem, zvláštní je, že nejede ani kabelem. To je všeobecně známo, že ne všechny kabely, byť jinak kvalitní s AA fungují a obyčejně bývá nejlepší volba originální kabel, tedy v tomhle případě Samsung. Iphone bych do toho moc nemotal, ten prostě pojede vždy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vvsetko vymazane....poloha v AA apke v telefone zakazana,antivir ziadny nemam....po odpojeni kabloveho AA ponukne hned,ze je k dispozicii bezdrat,ikona v bolere tvavoseda,da sa na nu kliknut,takze aktivna...bohuzial po kliku na nu dlhe parovanie s vysledkom na bolere ze neuspesne.....citam este v navod k autu...

Spojení mobilního zařízení s hotspotem infotainmentu

Zapněte WLAN hotspot infotainmentu v položce     WLAN  Hotspot WLAN.

V mobilním zařízení zapněte WLAN.

V seznamu dostupných WLAN zařízení vyhledejte WLAN infotainmentu.

Jméno infotainmentu naleznete v položce     WLAN  Jméno sítě:.

Zvolte hotspot infotainmentu a zadejte požadované heslo.

Heslo pro spojení s hotspotem infotainmentu naleznete v položce     WLAN  Síťový klíč.

Potvrďte vytvoření spojení.

Mne telefon nevidi vobec tu WLAN siet auta

Editováno: , autor: Patrik1971
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...