Přejít na obsah

Scala - Bolero - Wireless CarPlay


Doporučené příspěvky

Tento istý pocit som mal aj ja. Vôbec netušili ktorá bije. Kódy výbavy auta som mal všetko zistené sám oni ani netušili vocogo. To isté nevedia vôbec ako sa ten telefón má pripájať cez wlan nehovoriac o tom že o kodoch funkcií tiež netušili. To som si sám hneď cez menu pozrel či tam pribudla tá 707cka čo má akoby aktivovať ten bezdrat...mi to fakt prišlo že technik len proste dostal licenčný kód a manuál čo má spraviť cez odis a išiel podľa toho. To keby máme ten odis si to spraví doma každý sam. Inak na stránke škodovky je napísané že ta inštalácia toho licenčného kódu sa musí bezchybne spraviť čiže to že mi to na infotainmente ukazuje ešte podľa mňa neznamená automaticky že technik niečo nepokaslal. Každopádne tebe držím palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež som sa pýtal v ŠA kamaráta. vravel, že oni sa takéto veci dozvedajú väčšinou od nás, že sú takéto možnosti.

Nikto im žiadnu info neposlal a ako pracovník, čo rieši príjem aut a servis nemá vedomosti o takýchto možnostiach.

Takže to hapkanie sa ani nečudujem. Pritom ŠA by im mohla poslať info, že je taká možnosť ponúknuť to zákazníkom a pre tie a tie systémy to vyhovuje.

 

Mne celá koncepcia ŠA príde ako rýchlokvašák.

Máme vyšší podiel na trhu s predajom aut, najviacej servisov, no všetky si prehltené autami (veľký počet reklamácií aj) a proste zbytočne je rozsiahla sieť, keď nemajú na auto toľko času koľko by mohli mať normálne, či sú pod tlakom. To isté zamestnanci. Vždy vidím nával ľudí u nich. u predošlej značky to tak nebolo. Áno majú menšiu predajnosť, no menšiu sieť a vždy ten technik mal viacej času. Je zase pravda, že z 2 nových aut som mal len 1 reklamáciu u nich.

Editováno: , autor: csabac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne ako pises @csabacto iste mi povedali v servise ze oni proste take veci nevedia a ze vela krat ludia co maju nejaky problem s autom a naozaj ho chcu riesit vedia ovela viac o tom probleme atd, sak ja som im musel hovorit ze to vyslo cca pred tyzdnom na eshope a ze su tam tri verzie a ktora je naco atd...

 

@Patrik1971povodne pisal ze 1800CZK wlan "kluc" a celkova suma 2900 cize mal platit 1100 CZK za aktivaciu v servise coz mu povedali vlastne hodinovu sadzbu. mne povodne povedali ze 73 ci kolko EUR, tak som kukal ci sranduju ked hned som hovoril ze to je robota tak na pol hodku a max som ratal ze si tam rovno hodia ze to robili celu hodinu.

On platil tych 320 CZK ci kolko preto lebo mu servise evidentne realne zaratali len 20 minut prace.

Mna to vyslo 112 EUR a ak si dobre pamatam tak si to tam nejak nafakturovali ze cca 55 EUR ten kluc z eshopu a cca 55 aktivacia, lebo mi tam samozrejme akoze dali daku zlavu 5 EUR ci co...

 

Editováno: , autor: fsociety19x
chybka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

len pre doplnenie. velka vdaka @Jan R.ktory mi to pofotil cez sukromne spravy a potvrdilo sa mi ze v servise bud cosi dodrbali alebo zabudli spravit. tak ako som hovoril v menu sa musi objavit WLAN-to je cela ta zmena. mne sa tam WLAN neobjavil tak je jasne ze to nejde. JAN R ma dokonca uplne totozne systemove info ako ja cize musi to ist a dufam ze to vyriesia ked to hodia na diagnostiku a poslu do skodovky.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro doplnění.

V "mém" servise taky, samozřejmě, o této možnosti neměli tušení. Nicméně technik byl natolik soudný, že mi účtoval jen tu svou dvacetiminutovku v dílně a celou zkoušku s telefony už nechal grátis. Proto do tohoto servisu jezdím už víc jak 20 let.

Vám všem, kteří s tím máte patálie, přeju, ať se vám to podaří dovést ke zdárnému konci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@marskamajop inak tie 2 fotecky by si ked tam pozdielat mohol ked budes mat cas lebo ty si prvy co si to dal dorabat kdezto JAN R to ma od vyroby tak by bolo fajn to mat porovnane. cize ak by si mohol aspon ist v aute do menu a odfotit systemove informacie a ci sa ti v nastaveniach systemu pri BT a online sluzbach objavil aj WLAN (vid druha foto).

 

image.thumb.png.2d4b87fd882157f6dbc26477c2e2325b.pngimage.thumb.png.1af8df18fe0b600a620ccf08be23a3a5.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 5. 3. 2020 na 8:15, vormen napsal:

Sice mám Swing, ale připojení bude stejný. Poprvé jsem připojil iphone (mám trvale zaplé BT i WiFi) kabelem a na displeji telefonu naskočila hláška, že jestli se budu chtít připojovat i bezdrátově,  že to zařízení umožňuje, dal jsem ano a na displeji auta naskočilo jestli chci zapnout WLAN, takže ano a odpojil jsem kabel. Od té doby se automaticky připojuje bezdrátově. Chyba je podle mě předem spárovat mobil přes BT nebo ho připojovat na hotspot auta.

Este som tu nasiel toto od @vormen

Skusim teda pre istotu pred samotnou instalaciou v servise komplet odinstalovat parovanie telefonu s autom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no toto mne vopred nenapadlo a nasiel som to tu na fore az vcera plus boli na fore spominane veci aj ako vymazat data+cache AA auta v telefone pripadne aj zakazat urcovanie polohy aplikacii AA v telefone a podobne :D tak ci tak som skor toho nazoru ze nieco proste u mna dodrbkali ked tam v menu nemam ten WLAN

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro android je to opačně, tam je potřeba nejprve spojit přes BT jako zařízení handsfree a po chvilce to nabídne bezdrát AA, pokud ne, tak připojit kabelem, a naskočit hláška, vytvořit datové připojení, dáte ano a hotovo. U iPhonu odebrat zařízení z BT, pokud už bylo připojené, nutnost je zapnutá Siri a pak už jen kabel.

Iphony jsem měl 3 a nikdy problém, androidů 10+ a tam záleželo na modelu nebo značce, některá se připojí na první dobrou, jindy bylo potřeba postup zopakovat, nebo zkombinovat s resetem infotainmentu, ale vždy se to do pár minut podařilo a pak už to funguje na 99,9%.

Editováno: , autor: vormen
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, fsociety19x napsal:

@marskamajop inak tie 2 fotecky by si ked tam pozdielat mohol ked budes mat cas lebo ty si prvy co si to dal dorabat kdezto JAN R to ma od vyroby tak by bolo fajn to mat porovnane. cize ak by si mohol aspon ist v aute do menu a odfotit systemove informacie a ci sa ti v nastaveniach systemu pri BT a online sluzbach objavil aj WLAN (vid druha foto).

 

image.thumb.png.2d4b87fd882157f6dbc26477c2e2325b.pngimage.thumb.png.1af8df18fe0b600a620ccf08be23a3a5.png

Tak přikládám fotografie.

Popis (nynějšího) propojení s autem: zapnu BT, polohu v telefonu (chci - li navigovat, jinak není nutná), položím telefon do auta. Po startu systému se při volbě "APP" (někdy) nabídne "Android auto" - zmáčknu a objeví se AA v infotainmentu.

DSC_0210.JPG

DSC_0211.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem pekne za porovnavacie foto a mozme si to teda zhrnut:

 

1. marskama ma auto z 2019 a obstarozny HW a SW a dorobit mu to slo a samozrejme mu pribudol WLAN v menu a teda mu to fici.

2. Jan R ma sice kamzička ale to je nepodstatne a ma relativne novy HW a SW ktory je inak jeden z najstabilnejsich a od vyroby tam ma WLAN a vsetko fici

3. Ja mam rovnaky HW aj SW ako Jan R. Dorabka zatial nefunkcna kedze WLAN sa neobjavil v menu aj ked kod 707 pre WLAN je nahraty-uvidi sa v utorok co dalej

4. Patrik1971 ma rovnaky SW ako ja len iny HW a v stredu sa uvidi ci po nahrati kodu pre WLAN sa mu WLAN aj realne zobrazi v menu a teda ci to pofici.

 

suma sumarum, dorobit to urcite ide a je teda jasne ze nema cenu to skusat nejak pripojit pokial v menu nie je WLAN.

Editováno: , autor: fsociety19x
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, shrnutí je velmi trefné 😉.

Jen doplním, že na moje opakované dotazy v servisu ohledně novějšího SW mi bylo řečeno, že k dispozici není. Je to prý proto, že mám právě ten obstarožný HW - což mě trochu mrzí, protože v novějších SW je např. k dispozici trojí nastavení větráku (já mám jen intenzitu větráku posuvníkem) a pak taky zobrazení asistentů ve 3D. Nemá to sice na "funkci rostlináře" žádný vliv, ale potěšilo by to. Holt si na to budu muset počkat do příští Scaly ve FL za 2 - 3 roky🤭. Hlavně. že všechno funguje na "99,99%" 😁.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl dnes taky do své Scaly zprovoznit wifi smartlink a dopadl jsem stejně jako kolega tady a to tak, že se mi telefon (Galaxy S21FE) přes wifi nepřipojil. Zkoušeli se připojit i pracovníci s iphonem, ale prostě to nešlo. Připojit se dalo pouze přes kabel, jinak byla položka android auto/carplay zašedlá. V menu taky nikde nevidím wifi hotspot. V servise se dušovali, že to všechno provedli podle pokynů ze škodovky (vlastně, tak jak je to v návodě, který jsem obdržel společně s tím licenčním klíčem). Na místě jsem odpárovávl telefon a znovu pároval, ale nepomohlo. Restartovali jsme i celou jednotku. Takže tam evidentně taky něco zdupali. DOmluvili jsme se, že pokud se to přes víkend nějakým zázrakem nerozchodí, že tam příští týden auto přivezu na diagnostiku a data pošlou do škodovky k dalšímu postupu, pokud to nepůjde, tak mi vrátí prachy za licenci. Za aktivaci nic nechtěli, asi jim bylo blbé něco chtít, když to vlastně nešlo.... Dělali to úplně poprvé a kromě krátkého návodu nedostali žádné informace. Každopádně říkali, že v autech, které mají bezdrát od výroby, to naskočí hned a není ani třeba párovat nejdříve kabelem...Nejspíše to na to nebude mít vliv, ale předtím jsem používal pro bedrátový smartlink zařízení aawireless..Toto jsem samozřejmě před tou aktivací vypojil. Jen jestli jsi to náhodou fsociety19x  třeba taky nepoužíval...

01.jpg

02.jpg

Editováno: , autor: hannys85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavý...

Já jen předešlu, že jsem před objednáním z e-shopu telefonicky konzultoval s mechanikem, jestli to na mém voze (dle VIN) půjde. Když to potvrdil, odhodlal jsem se k objednání a byl jsem připravený na eventuální požadování vrácení peněz v případě nefunkčnosti. To se naštěstí nestalo.

Tobě přeju, ať to rozchodí, nebo vrátí peníze - podle popisu to vypadá na slušné jednání servisu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK tak v prvom rade zdielam videjko ze to fakt funguje (zatial som spojazdnil android auto, carplay este budem skusat neskor lebo tomu som sa moc nevenoval)

Postup:

 

1. Tak ako som pisal vcera siel som do jednotky 5F-tam som dal vyhladat slovo WLAN a zas som skusal to tam vsetko preklikat, jetam asi 5 poloziek. vyzeralo to ze sa vsak stale nic nedeje

 

2. potom som si otvoril komplet cely controller a okrem wlan tam boli aj polozky wifi cize som si to vyfiltroval podla slova wifi, bolo tam zas niekolko poloziek a prakticky vsetko off alebo deactivated. dole davam foto kedm som si ten kanal pozeral este v logu co som mal pred pol rokom. cize zacal som tam tie veci zapinat a v nejakom momente sa mi konecne nie len ze v menu ukazoval WLAN ale sa aj zapol-tu bohuzial neviem povedat ktora funkcia ho spustila lebo sa mi akoby zapol sam? proste uz sa potom dal WLAN vypinat a zapinat-cize toto bol prvy velky uspech

 

3. pripojil som telefon cez kabel potom odpojil a skusal bez kabla a stale nic proste ikonka android auta hned zhasla a nesvietila, restartovaval som xkrat onfotainment, vypinal a zapinal zapalovanie, restartoval telefon, robil odparovania. stale nic

 

4. potom som este v tom kanaly nasiel ze je tam aj android auto, tam som zapol 2 veci samizda  ze connectivity "on" a ze pripojenie potom tam bolo ze USB only tak som vybral ze ON. zas milion restartov vsetkeho ci uz auta infotainmentu a mobilu a odparovania. nasledne pri jednom z pokusov ked som znova zapol zapalovanie a mal som teda cez to kodovanie vsetko mozne pozapinane sa mi na mobile samo hned ukazalo ze ovaldajte android auto na aute a tam uz svietila zrazu na bielo ikonka android auta aj napriek tomu ze som kabel nemal pripojeny.

 

5. tukol som cely vystastneny a NIC sa nestalo, cize BT zapate, wifi zapate, v kodovani snad vsetko zapate a NIC. tak posledna vec co mi napadla este po poslednom kodovani skusit wifi premenovat a zmenit heslo-to som spravil. pak restart infotainmentu+mobila cuduj sa svetu po kliknuti na andorid auto sa to konecne pripojilo a podotykam mobil sa sam prihlasil do tej novej premenovanej wifi a to aj bez hesla.

 

6. vysledok je teda taky ze to ted slape jak svajciarske hodinky a dovolim si povedat že technik proste len nemoze nadrbat a aktivovat licencny kod pre wlan do auta ale potom tvle musi cez VCDS to aj dokodovat-pokial vie co ma robit tak to dokoduje do 5 minut!...mne to tym kadejakym skusanim zabralo asi hodku.

 

EDIT: tak uz nebudem s tym musiet nikoho otravovat ani porovnavat kodovanie, nedalo mi to presiel som si log znova a nasiel ze ten USB only mod je aj na carplay-predtym som ho nevidel lebo z nejakeho dovodu ho v kodovani nenazvali tak ako ostatne ze "carplay" ale apple_car_play. prepol som to z usb mode only na "ON" restart iphonu restart infotainmentu, pripojenie cez kabel potom 2X snaha bez kablu a na 3x uz nie len ze svitila ikonka na bielo ale sa to aj chytilo (foto prikladam). Za mna teda vyriesene, bezdrat funguje pre oba operacne systemy. hanba technikovi!

 

 

image.thumb.png.d2098cfd9c98e9ba34fca476c6041966.png

IMG20230804182503.jpg

IMG20230804182531.jpg

IMG20230804182842.jpg

IMG20230804183003.jpg

IMG20230804183113.jpg

IMG20230804183237.jpg

IMG20230804183327.jpg

IMG20230804185357.jpg

IMG20230804192401.jpg

Screenshot_2023-08-04-19-39-36-23_31f2d1fb8a9cb6537600cbf449362b94.jpg

image.png

 

dorabka apple

 

image.thumb.png.5f15be878fc9031ca90833a1b199e8f9.png

image.thumb.png.a24e4199edf450b53b63fe77d17c9494.png

image.thumb.png.8a3decc26f4476b1826c816a00a55724.png

image.thumb.png.1e8dca044dac9ff66bdb66c5164f6714.png

Editováno: , autor: fsociety19x
edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 7. 2023 na 19:42, richi661 napsal:

Záleží jakou máte jednotku infotaimentu.Škodovka uvádí toto omezení :

 
SmartLink WLAN není určen pro vozy s infotainmentem Amundsen a Columbus (PR číslo 8AR). Tento produkt není určený pro vozy vyrobené od KT 40/2022 s těmito MIB jednotkami: 654 035 871K, 654 035 869J a 654 035 869K.
 
Jinak by měl jít  nejspíš dodělat i na Swing.Podle PR čísel je I8P  MIB 3  6,5",což by měl být Swing.I8Q MIB 3  8,25" je Bolero.

 

Tak já jsem mimo, mám zrovna jednotku 654035869K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...