Přejít na obsah

Dpf vyměnit nebo vyčistit?


Petr Smolík

Doporučené příspěvky

Hlavně pokud to bylo mokrou cestou a ten filtr je poškozenej, tak to časem může odnést i EGR.

 

Stačí mít pár jízd zaplej VAG DPF a krásně vidíš jak to celé funguje. 

Když probíhá regenerace a začneš tomu nakládat, tak se regenerace přeruší. Zrovna tak když jedeš okresky a jsou kopce dolů kde jedeš bez plynu, tak se taky přeruší, protože se filtr vychladí. 

Takže když regeneruje tak kopce dolů jezdím na neutrál a jednotka za pomoci postinjection tu teplotu udrží.

Pak jsou zase situace když je motor pod plynulou ne moc velkou zátěží třeba do táhlého kopce, tak tam jednotka dá postinjection a chvilku probíhá regenerace i když filtr není plný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@15degren To tvrdenie, že sa to dá prirovnať k odstránenému DPF je úplna blbosť. Videl si Octaviu 3 RS TDI bez DPF ? Ja ano, čierne sadze až na nárazníku okolo jednej koncovky. Toto emisným testom neprejde, pretože tolerancia pri DPF je úplne malá, aj keď sa počíta s menšou účinnosťou. Na STK sa NoX nemeria, pretože takéto zariadenie by bolo podľa mňa oveľa drahšie a v podstate tu by neprešlo veľa aut, pretože by sa kontrolovala aj správna funkčnosť EGR. (podaktorý to radšej zaslepia ako radšej vyriešiť problém).

 

Ja som to tlakovou metódou nemal robené. O tomto spôsobe čistenia si tiež myslím svoje. V tomto prípade to fakt môže prasknúť keramiku. Mne bolo v tej firme kde som to mal čistené povedané, že sa to čistí v lázni ultrazvukom. Hneď som sa pýtal, že či sa nepraskne keramika, a že nie. Záruku na funkčnosť dávajú 100tkm.  Či je to tak neviem, ale medzi rečou mi povedal, že ak by zistil, že je prasknutá keramika tak ho rovno vyhodia a za takú robotu si nič neučtujú. 

 

S tými ideálnymi otáčkami je to skôr od 1700-2000ot. Nad 2000ot sa ti vzhľadom na vyššiu spotrebu paliva mierne spomalí regenerácia. Toto mám odsledované, že pre regeneráciu je u mňa najlepšie udržovať medzi touto hranicou a najlepšie ísť buď na 4 alebo 5 prevodovom stupni. Vtedy mám vypálený popolček najrýchlejšie. 

 

A ešte k tej cene rátam vždy tú najvyššiu cenu čiže aj so zálohou. Skúsim zistiť cenu priamo v autorizáku čo to stojí a ak by som mal odpoveď tak sem napíšem. Užívateľ "Suri" mi to zisťoval a napísal mi cenu 2160€ s DPH. 

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ano pokud se ten filtr vyndá úplně, tak viditelný kouř intenzivně prochází. Mluvil jsem právě o NOx, které budou procházet a ty nevidíme. Kouř to pravděpodobně z větší části zachytí i když budou kanálky narušeny.

 

Jinak mokrou metodu do "lázně" + ultrazvuk  jsem nikdy neviděl, takže nevim....

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...