Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Na Matadory sem slyšel hodně chvály.... mám teďka úplně nové koupené Matador MP92 Sibir........ jsem zvědavej...myslíš že zase lepší než Barumky...ty byly už po prvním roce na sněhu takový nijaký..první rok byly fajn... v servisech když sem objížděl mi řekly že sou čínský pneumatiky a za nima hned Barumky :D

Editováno: , autor: unuc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a? Barum také patří do koncernu Continental. Za sebe můžu říct, že horší zimní pneu než Matador jsem nikdy neměl. Když pominu neschopnost se vyhrabat i na "pražském" sněhu, tak se na nich tvořily boule... Ale to už je několik let zpátky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matadorky jsem používal naposledy na služebním Pick-Upu favorit v létech 1992-93 (tuším typ MP-37 ???) a pak na jedný služební fábuli kolem roku 2000 - vždycky se jednalo o "economy" provedení. Nevím, k čemu se ten přívlastek vztahoval, jestli k ekonomičnosti provozu (nízký valivý odpory), nebo k nízký pořizovací ceně, vždycky to ale byly dost šitky, takový aniryba-ani rak, neslaný nemastný v létě, mizérie na sněhu. Na vlastní auto jsem si je po zkušenostech ze služebních nikdy nekoupil. Služební auto má samozřejmě jinou cenovou politiku nákupu ND, ale na svým vlastním autě si za obutí radši pár stovek připlatím, než abych místo řízený jízdy klouzal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to rypicong : "Letní mizejí před očima, zimní zase moc tvrdý ( hodně obecně řečeno ). Já osobně Matadory nikdy"

 

  podle čeho soudíš, že jsou takové, když jsi je nikdy neměl? pro zajímavost, matador patří do koncernu continental.

co to meleš za sračky ? jak tě vůbec mohlo napadnout napsat takovou kravinu, že jsem je nikdy neměl. Měl jsem jak letní matadory ( na fáčku ) tak zimní na fabce a pokaždé do bylo strašný. Jel jsem několikrát i na služebách co měli Matadory a v zimě to byla prostě bída... Barumky o něco lepší, zimní aspoň první rok fungujou opravdu dobře, ale pak už to je také bída...

 

Co je ale hlavní, porovnej Matador po 3 letech a Continental ( Goodyear, Michelin ) a pak teprve poznáš ten propastný rozdíl který pozná i laik. A věř, že to 500 navíc se opravdu vyplatí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám zimné Matadory MP59, nadchádzajúca zima už bude ich šiesta a nemám s nimi žiaden problém, má ich aj môj kolega na Renaulte Scénic už tretiu sezónu a tiež si ich nevie vynachváliť. Predtým som na Opli Astra mal letné Matadory tuším MP15 a tiež s nimi nebol problém, vydržali šesť rokov cca 65000 km. Myslím, že  pomer cena/výkon je nich vynikajúci a radšej to, ako nejaké čínske alebo kórejské "značky".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte... měl bych rychlý dotaz. Mám dvojkovou fábku verze sport a mám zimni kola z otcove jedničkové fábky 165/70 R14. Jenže na té své dvojkové mám v techničáku jako zimní pneu uvedené až 185/55 R15. Co s tím? Dát to tam na zimu ikdyž to není v techničáku nebo nechat nějak zapsat ten menši rozměr nebo prostě investovat a koupit to co tam patří? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No najideálnejšie by bolo zaobstarať si schválené. Takto ked budeš jazdiť na tých 165/70/14 môžeš mať problémy s políciou.

čo sa týka bezpečnosti ako písal kolega vyššie tak plávať ani nie pretože výškovo aj obvodovo sú 185/55/15 a 165/70/14 podobné. Tým nechcem povedať že tie 14 sú pre tvoje auto úplne bezpečné. Na tých širších 15" sa budeš cítiť istejšie

Editováno: , autor: PyroSVK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mám práve letní kola 205/45/ R16 tak aby to nebyl zase moc rozdíl ty 165ky abych se nezabil... ale zase jezdím vetšinou jen po Brně. Mě jde spíš o tu investici do plecháčů a pneu... jednoduše deset litrů v pr...li:( Možná kdyby to šlo zapsat do TP byla by to lepší volba vzhledem k nájezdu 10 tis. km ročně převážně město. To by asi mělo jít když na jedničkové to je v TP...možná asi i u té dvojkové, ale zrovna ne u té mé kvůli tomu, že je to sportka 1.6 77KW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silnejšie Fabie (aspoň u TSI) mávajú vpredu väčšie kotúče 288x25 namiesto 256x22. Pravdepodobne ich máš aj ty, a cez tie už 14" kolesá neobuješ. Preto ani nie sú uvedené v TP. Ak nechceš používať v zime reťaze, môžeš dať aj 16-17" podľa TP, ak ich použiť chceš, tak jedine 185/55 R15.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím. Mám pitomej dotaz ohledně mýho novýho Roomíka. Prodal jsem starší oktávku 2 a koupil si novýho rooma (pro rejpali musel jsem poslechnout manželku) a zbyly mi skoro fungl nejetý zimní pneu 195/65R15. Prodat se mi je nedaří a proto si zahrávám s tou pitomou myšlenkou nepovolený gumy dát na Rooma. Měl už je někdo nasazený a škrtali? Neřeším řetězy jen jestli se vejdou v pohodě do podběhů. Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Silnejšie Fabie (aspoň u TSI) mávajú vpredu väčšie kotúče 288x25 namiesto 256x22. Pravdepodobne ich máš aj ty, a cez tie už 14" kolesá neobuješ. Preto ani nie sú uvedené v TP....

Klidně tam 14" uvedený mít může - já mám 288x25 kotouče taky ze série a v TP mám napsaný i 14" kola - dokonce přímo jako základní rozměr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj  Ekkare Děkuju za odpověď. Jen jsem drobet položil dotaz špatně. Chtěl jsem se zeptat jen jestli vejdou nic jinýho, Jsem si okolo toho všeho vědom. Jen mi bylo líto prostě vyhodit ty kola ( včera se konečně ozval člověk na koupi ). Takže odpověď znám a děkuji :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj potřebuju poradit.. v novém autí mám v techničáku zapsány tyto variabilní provedení vozidla pneumatiky 6Jx15 ET43 195/55R15 85H, 6,5Jx16 ET43 205/45 R16 83H a 6JX15 ET43 185/55 R15 85H M+S .. a na autě mám 195/55 R15 85V .. Koupil jsem disky na 195/55 R15 na zimní pneu.. můžu je tam dát nebo ne? Když mám v techničáku jen 185/55 R15 jako M+S? :(

 

A ve starém techničáku jsem měl napsáno i kdy mohu dát řetězy a kdy ne.. teď to tam vůbec nemam .. jak je to? :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty 185/55 můžeš mít v zimě i s řetězama, zatímco 195/55 můžeš sice nasadit jako zimní, ale jen bez řetězů (oba rozměry předpokládám R15).

Preferovanej je právě ten rozměr 185/55, protože umožňuje použít řetězy, když jezdíš tam, kde na hlubokej sníh nenarazíš ani jednou ročně, nemá cenu se vášnit - já je taky nemám a jezdím letní i zimní stejný, 195/55 R15 s indexama H85 nebo 86.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jezdím do hor ale na staré jsem koupil řetězy a stejně jsem je nikdy nepoužil, nakonec jsem i zjístil že je vlastně nemůžu ani použít .. zase já jezdím všůde kde je sice sníh ale extra hluboký ne .. většinou jsem vše projel bez řetězů dokud jsem nezačal sníh hrnout před sebou nárazníkem jak pluh :)

 

Jinak chci koupit Continentálky TS850 tak snad budou dobrý .. cena je mimochodem šílená :/ 2100 :/ myslíš že ještě klesne nebo nemá smysl čekat a objednávat? Kdy se obouvají kola?

 

A vysvětlí mě někdo proč je mezi profily 65 a 55 rozdíl 400kč za kus? :/

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... Kdy se obouvají kola?

 

A vysvětlí mě někdo proč je mezi profily 65 a 55 rozdíl 400kč za kus? :/

Ceny určo neklesnou, tu odpověď už sem dal někdo jinej. Kola si obuj kdy chceš, ale podle novelizace zákona 361 vyšlý pod číslem 412/2006 Sb máš mít na všech kolech zimní pneumatiky po datu 1.11. každýho roku až do 31.3. roku následujícího POKUD TO POVĚTRNOSTNÍ SITUACE VYŽADUJE - tudíž nic nemusíš, klidně můžeš jezdit celoročně na slickách, ale jak nastane chladno-sněžno-kluzko, budeš sám odpovídat za všecky škody, který komukoliv včetně sebe takovou jízdou způsobíš. 

 

A proč jsou 195/65 lacinější než 195/55? Jednoduše - těch 195/65 se prodá mnohem víc kusů, jezdí na nich totiž většina oktávek a dalších aut koncernu - to jen pro Room a Fábulu II jsou předepisovaný "stopětadevadesátky" v poměrně netypickým profilu 55% - takže jsou taky patřičně dražší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...