Přejít na obsah

Zimní pneu


StandaO

Doporučené příspěvky

Když tam dáš 165/70 R14, budou méně cítit díry na silnici. Já tam mám osobně 185/60 R14 a ten rozdíl oproti 195 je znát. Pravděpodbně budeš mít i menší spotřebu.

S timhle rozhodne nesouhlasim! 165ky sem mel na Felicii a kdyz projedu stejnou trasu s 205 a nebo 195, tak je jizda mnohem klidnejsi, protoze kolo nespadne do tolika der - jednoduse klesa pocet tech, ktery sou vetsi nez kolo a kolo jich tolik nevymete. Ubyva tim hluku i razu.

Zmenou na zimni a zuzenim o 1cm spolu se zvysenim profilu se zmenily jediny dve veci - auto se na hrbolech vic houpe a jakoby o trochu pribyly diry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady nejde o zmenu v aute, mluvim o tom, ze ROZDIL 4cm je natolik dostatecny, aby auto velke mnozstvi der PREJELO a ne PROJELO (tzn. cely do ni spadlo se vsema nasledkama) - uz sem to podal srozumitelneji?

Editováno: , autor: Blacky
Mistni uklizec uklidil tvuj bordel!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já jsem obul, jak na FII tak na Roomstra, zimní 195/55 R15 Barum Polaris 2. V ničem jsem zatím nenašel problém, vzhledově to vypadá určitě lépe, než 185/55 R15. Sněhové řetězy také mám, je to velikost č.67.

teoreticky problém máš, nechci být teda akurátní, ale na 195/55 R15 podle papírů nelze dát řetězy :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S timhle rozhodne nesouhlasim! 165ky sem mel na Felicii a kdyz projedu stejnou trasu s 205 a nebo 195, tak je jizda mnohem klidnejsi, protoze kolo nespadne do tolika der - jednoduse klesa pocet tech, ktery sou vetsi nez kolo a kolo jich tolik nevymete. Ubyva tim hluku i razu.

Zmenou na zimni a zuzenim o 1cm spolu se zvysenim profilu se zmenily jediny dve veci - auto se na hrbolech vic houpe a jakoby o trochu pribyly diry...

Já mám osobně zkušenost, že s větším profilem Ti stejné auto přijde krapec měkčí. Máš recht ohledně velikosti disku 15 nebo 14, ale těch děr, kde Ti 14 zapadne a 15 ne zas tolik na silnici nebude. Většinou si vylámeš zuby s oběma. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte někdo zkušenosti s pneumatikou Firestone Winterhawk 2?

Ano ty nejlepší:-) FireStone WinterHawk 2 R14 185/65 nejlepší zimák na kterým sem kdy jezdil. S nima sem na si na svýá starý ospojlerovaný Fabii hrál i na sněžnej pluh a OK, vyjel jsem tam kde Polaris, Debica a ostatní selhali:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoj lidi, sice sem to tu celý pročet a očividně zjistil že mohu obout na Škodu Fabii 2 1.2 HTP 51kW zimní pneu 195/50 R15, ale jelikož nemám přístup k velkému techničáku tak se nemůžu přesvědčit, jak to tam s tímto rozměrem je:-( Nevíte někdo estli to má tadle Fabka v techničáku? Dokonce sem volal i na zákaznický centrum škoda (marně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když koukám z okna, tak asi jdu s křížkem po funuse. Ale narazil jsem na obchod, kde jsou celkem fajn ceny http://www.barum-pneu.cz/kompletace.php?se...p;x=40&y=11

Zrovna jsem objednal komplet s UG7+ 165/70 R14, tak pak napíšu jak to dopadlo ...

tak tam jsem taky objednaval zimaky UG7 ale na 195/55 R15.

Retezy jsem taky resil, sice v technicaku pisou, ze tam nejdou snehove retezy, ale myslim, ze pokud bude nejhur, tak je tam muzu dat. Jedna se jen o rozdil sire pneu (185 lze se snehovymi retezy, 195 ne), ale mista tam je dost a pri opatrne jizde by to melo byt OK. Podle vyjadreni skodovky, kdyz jsem to zjistoval, tak me to spis prislo, ze se jen skodovka kreje zada:

"při použití sněhových řetězů musí být zajištěno, aby v žádném případě (tzn. nejen při běžné jízdě, ale např. i při max. propérování ) nedošlo ke kolizi řetězů s karoserií či podvozkovými díly. Z těchto důvodů jsou v TP vozidla uvedeny rozměry kol, které splňují veškeré požadavky pro montáž sněhových řetězů dle katalogu originálního příslušenství Škoda a pokud tyto požadavky nesplňují, je právě u konkrétního rozměru kola uvedena informace „nelze se sněhovými řetězy“."

...toto mi odpovedeli na muj dotaz. Nepocitam, ze budu nejak pravidelne jezdit se snehovymi retezy a nechtel jsem z 205 prechazet az na 185...pride mi, ze ten rozdil by uz byl velkej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, jasně, to jsem napsal blbě, v tomhle rozměru to jsou Performance...

Už na nich pár týdnu jezdím, a musím je pochválit, jsou krásně tichý.

Na comfort jsou vynikající, a na sněhu, co tady na pár dnů napadl, krásně vedou. Uvídíme v horách, jestli se tam někdy dostanu.

No ty řetězy jsou na zváženou, ale podle mě i na ty 195 půjdou. Ale jak mi napsali, asi při maximální zátěži a propérování je nebezpečí. Tak je raději nedávají do TP.

Je to rozdíl 1cm, ale když tam schválí pneu 205/16, tak pneu 195/15 s řetězama se tam určitě vejde. A na ráfek 15 řetězy můžou být.

Tak si myslím, že to bude v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze takhle dopadla v padek moje zadni zimni pneu u spolujezdce:

post-16613-1228254751_thumb.jpg

Stalo se na D11 na cca 60 km pred Prahou. Rychlost cca 120-130km. Asi 5-10 km predtim jsem slysel vetsi hukot. Mel jsem zato, ze se jedna o jiny povrh, jelikoz na betonu hlucnejsi nez na asfaltu.

Zniceho nic tlumena rana. Nevybavuji si nejakou vyraznejsi anomalii ve smeru jizdy, i kdyz pritelkyne rika, ze to trosku zamavalo a vybocilo ze smeru. Okamzite zastaveni ke krajnici a vymena. (Baterka mi fakt v tech 19 hod chybela:() Dojezd na letni rezervu cca 70 km do Prahy.

-----------

Predem musim podekovat servisu Barum na Smichove u nadrazi, ze me i bez objednani nakonec vzali. Protoze prvni jejich odpoved byla ze mi novou pneu prodaji, ale nenamontuji, ze nejsem objednany. Po chvili presvedcovani a vysvetleni, ze vazne neminim jet domu 400 km na rezerve a cekani cca 1hod. mu to vymenili v dobe mezi 2. zakazniky. Bohuzel jsem je potrapil, jelikoz sundat ty zbytky dalo zabrat a nakonec pomohla az rozbrusovacka (velmi opatrne aby se neskrabl disk).

-------

P.S. pokud moderator najde lepsi umisteni klidne muze premistit. Me lepsi zatim nenapadlo:(

Editováno: , autor: lumirnavrat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...