Přejít na obsah

servisní prohlídka


Bajza

Doporučené příspěvky

Psal jsem to na rychlo, protože jsem chtěl se podívat i na fóru.

Doplním :

- destičky je pouze čištění (mám je jako fungláče)

- co mě obrovsky vytáčí, že jsem před týdnem tam byl (to dodělávali po tom laku - měl jsem vykradeno - už jsem to na jiném vlákně psal) a to dolévali cladící kapalinu.

Nejde mi o těch 23,- Kč, ale o princip, protože to kontroloval mechanik a bylo jen na nějakých -20 a tak tam dolili 1 litr. Toho pacholka si podám!

Nemohl jsem u toho být. Musel jsem jet pro ženu.

Stavil jsem se tam náhodou pro fakturu za opravu po vloupání a v té chvíli někdo nepřijel, tak jsem to tam nechal ať to udělají. Dost auto potřebuji.

Zítra se tam zastavím a paní ředitelce vše vylíčím, jak si váží zákaznika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem ted volal do Auto Zítka (Boleslaváci vědí..) a hned mi jeden technik sdělil -doba trvání +- 2 hodky, cena (podle oleje) +- 4000,- a ptal se mě jestli budu chtít někam odvézt - řikal sem mu že nechci, že bych počkal na místě a on mi sám nabídl čakání přímo u auta při té celkové prohlídce a výměně oleje atd.... (a to ještě řikal něco o čekarně u TV......) tak jsem se hned objednal

tak uvidíme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli někdo jezdíte sem tam do německa tak si kupte olej tam,za 5L balení CASTROL LONGLIFE III 5W-30 jsem tam dával 89,-euro( podle aktuál.kurzu to je na naše cca 2.509,-),což mi přijde velmi slušný v porovnání když jsem kupoval ze začátku 1l na dolití v Praze v A.T.U. na spořilově za 794kč a 5l balení tam měli za 3.190,-.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
jen pro informaci. U nových OC se už veškeré servisní prohlídky zadávají on-line do PC a posílají do MB, takže už nestačí mít razítko v servisce,ale musí to být i zadáno do PC, jinak je při reklamaci průser. :disgust:

Ono to platí u všetkých modelov, nielen u O2 - raz do mesiaca sa posiela zoznam áut, ktoré absolvovali servisnú prehliadku. Robí sa evidencia kvôli záruke mobility.

Stále to je ale ešte ďaleko od Audi a VW sofistikovaného systému - tam mechanik zadá vin kód do počítača a vyhodí sa mu úplne všetko, čo s tým autom má robiť: prípadné servisné akcie, všetko čo sa má robiť pri prehliadke atď. Naozaj to potom už zvládne aj cvičená opica :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, Audi to má zorganizované super. Hlavne technikom sa tým výrazne uľahčí práca, lebo nemusia myslieť na všetko a na nič by sa nemalo zabudnúť. A je o tom aj dobrá kontrola. Hoci, môže sa stať aj prípad (ako nám), že výmena predného ložiska v počítači nie je, iba v servisnej knižke. Takže aj u Audi môže nastať chyba. Ale nch je to aspoň tak aj u Škodovky a bude to fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové,ten systém se jmenuje ELZA a je už k dispozici na všech škodováckých servisech.Teda ,měl by být....Ale zatím nefunguje na stopro......

Co vsechno v nem je??? Jen servisni prohlidky, nebo kompletni zazanam co se s autem delo??? Servisni zaznamy z reklamaci, garancky???

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vsechno v nem je??? Jen servisni prohlidky, nebo kompletni zazanam co se s autem delo??? Servisni zaznamy z reklamaci, garancky???

H.

Volá sa to ELSA, skratka je od ELektronische Service Auskunftsystem (alebo nejak tak).

Primárne sú to dielenské príručky v elektronickej forme, ale je na to zavesených viacero vecí - zvolávacie a servisné akcie, normohodiny za jednotlivé úkony, presné pokyny údržby, elektrické schémy a tak. Proste všetko potrebné pre sevis.

Škoda to má zatiaľ vo veľmi ranej fáze, k dispozícii tam je toho dosť málo, no zopár vybraných servisov má vždy to šťastie testovať najnovšie verzie, kde sa vždy dopĺňajú podklady.

Audi a VW to má ešte premakanejšie, online modul umožňuje pripojenie do centrálnej databázy, kde je vidno, aké opravy sa kedy a kde na danom vozidle vykonávali B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

já mám najeto asi 3O.800 a už nějakou dobu tam na mě před startem bliká servis, ale nevím jak dlouho, protože to zas tak moc nesleduju. říkal jsem si, že výměna je psaná po 30 tis, tak sem to neřešil.

Jinak když se najede o nějakej ten tisíc víc, tak se taky nic nestane. parchanti mi to nikde před koncem roku enchtěli udělat na fakturu, jinak cena, kterou mi řekli u Klokočky se mi zdá dost přehnaná 5-8 tis. to nevím za co. Asi ten olej koupím sám a nechám ho jen vyměnit, platí to sice firma, ale z principu.

Když jsem jezdil dřív na Jarov, tak umytí bylo v ceně, ale letos bych byl radši, kdyby mi to nemyli, zadní značku už mám tak krásně špinavou, že jí nikdo nepřečte a na přední se pracuje. Navíc to auto bvypadá daleko nenapádnějc, litý kola jsou už černý a ze stříbrný metalízi je tmavě šedá :-) Prý tak to auto i líp vypadá :-)

Na Jarově ale za rozumný peníze krásně čistli vnitřek, tuším, že to stálo kolem 4 stovek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

jinak nejlepší servis je Porsche na Smíchově. řekli mi za servis po 30 tis min. 9 tis, tak jsem se zase otočil a řekl na shledanou. jezdí tam šéf s Passatem, tak jsem to zkoušel tam. nakonec mi to v Auto Trio, kde shodou okolností bylo auto kupovaný, udělali za 5 + 1,500 s novýma destičkama, a na fakturu. mění se jen olej, prachový filtr a destičky podle potřeby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravim,

Zaujima ma , aky olej lejete do OII 1.6/75KW r.v. 11/2005 ? Mam QG1. Podla specifikacie to je Castrol SLX LongLife II 0W-30 . V servise vraj leju vsade uz len LongLife III 5W-30 . Mam sa striktne drzat specifikacie, alebo tam mozem kludne naliat tu III-jku ? Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zajímalo by mě jakou máte zkušenost se servisní prohlídkou po 30000km ( 2 roky)u OII 1,9 TDI a výměnou oleje. Dolívám Shell 507 00, ale cena je šílená v servisu je asi 960Kč.

Kolik vás stála prohlídka s výměnou oleje, jak dlouho trvala , jestli vás u toho nechali.

Dál by mě zajímalo zda je možné si přivést svůj olej.

Kolik toho oleje se tam vlastně leje- kolik ho koupit?

tak to jsou slusny k...y. Long life 3 od Castrolu se da sehnat tak za 500,- a to myslim, ze Castrol je na tom stejne nebo o chloupek lepsi nez Shell. A to jeste v servise kupuji oleje minimalne po sudech za trosku jiny ceny. Radost z vlastniho mit nebudou, ale to je tak asi vse co muzou. Jinak zmen kram.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte, mam OII 1,9 77kw od Novembra 2006. Od vyroby som mal nastaveny pevny servisny interval po 30tis. Na prvej prehliadke po 30tis som bol zaciatkom februara. Dali mi olej shell long life a nastavili mi premenlivy servisny interval po 30 tis. V servisnej knizke je napisane QG1. Momentalne mam najazdene 39tis a dnes sa mi objavil servis po 4800 km. co ked si scitam tak je servis po 15 tis km teda cca 4č4 tis km. S autom jazdim zvyznejsie ale nie zase az tak nadoraz. Preto mi je velmi cudne preco mi vyhodilo servis tak skoro. Je to mozne alebo spravili v servise chybu a nastavili servis po 15 tis? Dik za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, mně tam take nalili ve znackovem Skoda servise Shell Long live a jen za olej jsem zaplatil 4500 Kč. Kdyz jsem pak hledal kolik stoji litr oleje na Internetu nasel jsem zasadni rozdil. V servise stál litr oleje 900 Kč na Internetu 650 Kč. Další rozdíl je, že nevíš jestli ti do motoru nalii skutečně všechen olej úplně nový nebo si "ulili" litr nebo dva pro sebe a dolili to necim levnejsim.

Zaver- olej si od priste menim sam . Nulovani servisnich intervalu mi za 100 Kč udělá jeden místní autoopravář vlastnící potřebný software a hardware.

...já to opravdu nechápu.Máte octávku2 za pul mega a řešite posrany dvě stovky?Vzpamatujte se!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...