Přejít na obsah

1.0 TSI Divný zvuk


jakub98

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj, mám Fabii rv 2020 1.0Tsi 81kw 25000km a ten samý zvuk slyším taky cca od 15.000km. Když je motor teplý je to totožný zvuk, zastudena se neprojevuje a při přidání plynu také ne. Po puštění plynu u zahřátého motoru začne po chvilce dělat. Kontrolka motoru žádná nesvítí, auto jede normálně. Zjistil jsi už něco ?? Byl jsi s tím někde v servisu?  Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

A co takovýto volný kámen v převodovce, máte někdo?

 

https://youtu.be/2v_DwMLL4l8

 

Nájezd 80+ tkm, zhoršuje se to. 

Pouze na volnoběh a pouze někdy, nevím co tam lítá.

Zvenčí ani při otevřené kapotě nejde vůbec nic slyšet, pouze v kabině. Jak vyrachtané tdičko.

Oil co 15tkm od začátku existence auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za odpověď.

Byl jsem na montáži LPG a ten zvuk by skutečně mohl být mlácení něčeho plastového o něco plastového, čemuž odpovídá, že se to děje v nízkých otáčkách. 

Jsem jen v děsu, jak zavčas rozpoznat toto https://forum.skodahome.cz/topic/166171-motor-10-tsi-rachot%C3%AD-povolen%C3%A9-%C5%A1rouby-va%C4%8Dkov%C3%A9ho-h%C5%99%C3%ADdele/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

1.0 TSI 81kw 29tis km. Chrastící zvuk při teplém oleji - slyšitelný na volnoběh z venku auta. Zvuk se začal projevovat po výměně oleje. Při řešení se servisem, bylo řečeno. Ano zvuk tam je, vychází z olejové vany, v olejové vaně je pouze čerpadlo poháněno malým řetízkem - zřejmě zvuk jde od tamtud. Prý se to projevilo zřejmě po výměně oleje, protože je olej nový - je řitší. Řešení na záruku možné, ale rozborka motoru po schválení Škoda auto, tedy i 1. Měsíc bez auta. Dohoda se servisem - budu to sledovat a pokud se to bude zhoršovat, půjdem do rozborky... Tak třeba někomu pomůže... čus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Asi na to ještě nikdo nepřišel, jelikož se to projeví až po ohřátí motoru, tak bych to odhadl na vodní pumpu nebo olejové čerpadlo, už jsem objednaný do servisu tak jsem zvědavý co mi řeknou 

Editováno: , autor: Martin38
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

U tohoto motoru (pokud nebylo dosud provedeno) bych začal kotrolou i toho, co s tím zdánlivě nemusí souviset.

 

Jako první kontrola dotažení šroubů přestavovače vačkového hřídele. Když by byly nedej bože volné, jistě budou rachotit a bude do rozvodů prolínat olej - zde je řešením jedině neprodlená komplet výměna rozvodů a vyřešení toho přestavovače = autorizovaný servis.

 

U mého 1,0 TSI (cca 70 tis. km) se začalo docela ozývat rachocení táhla u turbodmychadla. Jde o banální věc, která motoru neškodí. Prostě jen rachotí táhlo v obou jeho kloubech. Zde možná ani nemusíš shánět tu plechovou sponu, stačí koupit v železářství malé tažné pružinky (stačí fakt malé s průměrem o málo větším jak do propisky). Na studeném motoru (jinak se popálíš!!) můžeš zkusit to táhlo zajistit správnými směry proti kloktání těmi pružinkami - ty ale chytej jen k motoru, nikoli k přepážce kabiny, protože motor se hlavně při startování hodně zatřese a to by ty pružinky utrhalo.

 

Když to nebude ani to, pak hledat dál. S tím už musí poradit někdo další.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkusil jsem natočit. Nejsou to ty cinkavé a cvrlikavé zvuky, ty jsou v pohodě, ale jedná se o ten co je doprovází a zesílí se jak strčím telefon pod auto. Není tak extra slyšet v motorovém prostoru. Pouze když strčím hlavu za motor k turbu, odtamtud slyším to jak se to rozléhá a potom nejvíce pod autem viz. video. 
 

Martine38 - kde je umístěné vstřikovací čerpadlo a kolik Kč stojí jeho

 

 

výměna v autorizáku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se postaví k motoru tak po pravé straně skoro nahoře dobře přístupné, lépe viditelné když se sundá vzduchový filtr. Výměnu jsem si dělal sám to je pístek,těsnění,čerpadlo cca 5500 Kč, v AS je to myslím i z práci 12000Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin38ahoj, pochopil jsem správně, že je to vysokotlaké čerpadlo? Byl jsem již dříve v AS se stejným cvrdlikáním a tam mi řekli, že to dělá vysokotlaké čerpadlo, prý nějaká kulička uvnitř. Reklamaci mi neuznali, že prý je to normální a nemá vliv na funkci.... cenu za výměnu mi řekli stejnou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...