Přejít na obsah

Travel assist


faithless78

Doporučené příspěvky

Mne už taktiež vraj software na TA aktualizovali, no auto je stále v Qalte v Košiciach, ale musím povedať je to tam banda neschopákov, riešia mi aktualizácie softwaru od 31.3 a je 12. máj! Košice QALT už nikdy v živote nikomu nedoporúčam, nikto mi tam skoro nikdy nedvíha, nič nevedia opraviť, teraz tam už posledne 2 týždne auto stojí bez zmeny a nevedia aktualizovať software v rádiu (vypadával zvuk) lebo im nejde nejaký port či čo... Pôvodne som tam nechal auto len kvôli travel asistu, ten už síce aktualizovali, (boh vie či dobre, to sa uvidí) ale nie a nie dokončiť zvyšok... 2 mesiace mi už auto jadzí hore dole do autorizáku kvôli elektronike... asi ozaj ten vadný kus kde pomiešali riadiace jednotky mantáci v škodovke, som sklamaný, kúpim auto za 42 tis. skoro nové, nič nenajazdené a viac sedí v servise jak doma v garáži

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano vyskočí jim to jako "svolávačka" když přijede auto do servisu.

A musím říc to samé co Vítek, také jsem cca před třemi týdny odkliknul nějaký update v infotainmantu a od té doby ani jedna chybka...otázka tedy je co to bylo, vyřešení opravdové a nebo nějaká obezlička aby to neřvalo??? ... to se těžko dozvíme :)

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nesiem dobré správy, nový software je kupodivu asi fakt dobrý, najazdil som od kedy ho mám cca 1000km a 0 slovom NULA krát mi vyskočila chyba travel asist, plus vždy keď som ho zapol fungoval bez problémov, verím že to tak zostane a škodovka to konečne vyriešila! Plus podotknem že volant mi na aute nikdy nemenili, mám pôvodný od výroby 2020/11. A ako ste na tom vy čo máte už tiež nový SW? Tiež už nemáte žiadny problém ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5 hours ago, SK_Adventures said:

Nesiem dobré správy, nový software je kupodivu asi fakt dobrý, najazdil som od kedy ho mám cca 1000km a 0 slovom NULA krát mi vyskočila chyba travel asist, plus vždy keď som ho zapol fungoval bez problémov, verím že to tak zostane a škodovka to konečne vyriešila! Plus podotknem že volant mi na aute nikdy nemenili, mám pôvodný od výroby 2020/11. A ako ste na tom vy čo máte už tiež nový SW? Tiež už nemáte žiadny problém ?

jak dlouho trvala aktualizace SW? jinak jdu v pátek na servis, tak snad bude OK - taky jezdím s původním volantem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám bohužel špatné zprávy, od updatu mám nalítáno cca 4000km a teď cca před dvěma dny to zase začalo hlásit. Do té doby opravdu nic. Teď s naprosto jistou pravidelností, ráno po startu minimálně 2x až 3x. Během jízdy zatím nic. Těžko říci co ten SW vlastně dělá, jestli se spíš nepokouší jen tu hlášku potlačit...ale na tohle by mohl odpovědět jen ten co to psal ... :)

No uvidím, budu to sledovat. Tím že najezdím měsíčně cca 5000km, tak  budu asi solidní tester.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže pohádka (no on je to spíš trochu horor) pokračuje. Evidentně někdo špatně zaktualizoval SW jednotky, protože jednotka odmítá komunikovat s originální Škodováckou diagnostikou...je zvláštní že mě s VCP i VCDS to jde :D ...dokonce jsem jim to ukazoval přímo na místě ... achjo ...

Takže auto je opět v servisu a uvidíme s čím zítra přijdou..prý už raději drží skladem jednotky i volatny, tak se uvidí jestli nebudu nějaký případ mimo systém....dám vědět :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tohle nebude tolik o tom, že by tam někdo nahrál špatný soft ale, že nový soft upravuje asi i čislo volantové jednotky (pokud to je možné) která ještě není v databázi odisu a nebo je ale pod jiným modelem.

 

Vcds a podobné k jednotce přistupují pod adresou jednotky, odis funguje trochu jinak první se nastaví jaký model se má načíst, pod modelem je specifikované jaké jednotky se v autě můžou objevit. pokud jednotka není v db tak srdcerivně tvrdí, že tam jednotka chybí.

 

Mě to takhle dělá ve fabce, mám tam posilovač ze scaly. Nedávno jsem dělal geometrii a volal mi vyděšený technik, že mi v autě chybí posilovač :D :D

 

Editováno: , autor: ExecutedDonut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Takze soft v kamere prehran (udajne je ten soft proti pipani volantu softem kamery... ptal jsem se 2x) a dnes nejakych 500 km bez problemu. 
nicmene s pipanim ani problem nebyl.

 

auto se mi zdalo predvidatelnejsi a takove jakesi normalnejsi, kdyz jsem jel s adaptivnim tempomatem. Nedupalo to na brzdy jako driv, a bylo cele plynulejsi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravin skodovaci. Pozical som si Superb 2020 a idem na dovolenku do Chorvatska , vcera len sem tam ale dne sten travel assit pipa dost casto. Bojim sa aby som na tych 850km nezosalel. Neviete mi nieco poradit , nepomoze nieco odpojit [napriklad kameru na zrkadle alebo poistku nejaku vybrat?] skratka ze by vyhodilo chybu raz a ostala stale svietit? Alebo kde je ten pipak co pipa? Neda sa nejako prelepit paskou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...