Přejít na obsah

Zadne brzdové kotúče


petulko

Doporučené příspěvky

Tak já jsem zmatený, nedalo mě to, lehl jsem pod auto a prostě opačně tam ty pružiny nedám. Je to Rapid .

 

Edit : už vím co je špatně , pro Fabie a Rapidy mají pružiny jiné číslo, takže jsou tvarově jiné.

Editováno: , autor: Alma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 16. 3. 2023 na 17:22, m.a.r.e.k napsal:

resil niekto piskanie brzd ? mam najazdene cca 14 000 km pro dojezde napriklad na parkovacíe miesto v minimalne rychlosti okolo 10km/h sa oziva z brzd piskanie. robi to nikomu tak isto ? eko ste to risili mimo vymenu komplet brzd to riesit nebudem . nevíem kolko si auto budem nechavat tak nechcem doň investovať kedze brzdy su viacmenej skoro nove .

Ten samý problém. Jsou to přední. Čistič nepomohl. Jedině koupit kvalitnější desky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pískání desek věčný problém. 

Rozdělat brzdy, Vyčistit- lihový sprej ocelový kartáč. Stáhnout hrany na kotouči třeba pilníkem- pokud nejsou velké třeba spíše jen rez- přiložit pilník na hranu a točit kotoučem pořádně očistit. Když je rzi více pomuže oklepat kladívkem(jemně). Pak ještě desky - stáhnout smirkovým papírem na rovném stole a taky ocelák liháč. Dále existuje pasta, kterou se desky namažou proti pískání nebo levnější varianta podlepit desky kobercovou páskou takovou tou stříbrnou nejlépe ve dvou třech vrstvách. Samozřejmě ze zadní strany :) Nezapomenou očistit dosedací plochy destiček na brzdovém třmenu.

Po tomto ukonu by pískání mělo přestat.. Alespoň na pár Km :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já zkusil ten olej na šicí stroje, 2 kapky na destičku i vnitřní jen na předku a 14 dní mám klid. Kotouč mastný není, brzdí to stejně.
Třeba u jízdních kol, když pískají kotouče obrušují se desky jakoby náběhy, ale je původně obdélník tady už sražené z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...