Přejít na obsah

2.0 MPI spotřeba a zkušenosti


pet

Doporučené příspěvky

Pánové, nemáte zkušenosti s čipnutím dvulitru? Má to s vubec smysl? :help::palec2:

Ahoj, smysl to myslím má, ani ne tak na výkon motoru, ten bude někde na 90-93 kW, jako na kroutící moment ten ti stoupne asi o 10-14 Nm a ono se to nezdá ale je to příjemné při jízdě v kopcovitém terénu.Ty jezdíš na plyn , který dělá motor trochu línější a tak by ti i malinko zvýšený krouťák pomohl.Výhoda je, že to na 2.0 MPI není nijak drahé ( Cimbu kolem 6 500,-Kč) a na rozdíl od turbomotorů to není nijak riskantní pro motor protože ten nárůst není velký. Rozhodnout se však musíš sám.Můžeš požádat o zkušební jízdu-namontují ti upravenou ŘJ do tvého vozu, ty se svežeš a uvidíš.Takhle upravenou OI jsem měl ve firmě a moc rád jsem s ní jezdil (tedy jen na benzín) :) .Teď jezdím s OII 1.9TDI a motoricky jsem si pohoršil protože je to dost hlučný motor s malým rozsahem využitelných otáček a komfort jízdy vzal dost za své.Jinak je OII auto perfektní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj!Mám dva měsíce koktu 2.0 85kw 2001,najeto 115tis.km.Do teď plněn olejem 5W40,ale žere tak 1l na 2000 km a chci přejít na 10W40.Pokud olej podle výrobce splňuje VW normu 500.00 a 505.00 můžu ho použít do tohoto motoru?Díky

Taky leju 10W-40, a v poho!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Už tu byla řešena kontrolka žlutá na palubovce. Ale musím se k ní zase vrátit. jak už jsem psal, taky jsem měl problémy s touto kontrolkoui- el. závada na motoru. Po přestavbě na lpg mě přestala otravovat až do nedávna!! protože mě došel plyn tak jsem jezdil asi den a pul na benzin a ráno se mi zase rozvítila!!-provoz na benzin. Po natankování plynu a ujeti cca 100km kontrolka opět zhasla :p !! Hm nevím co si mám o tom myslet! :aggressive::aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem tak zjišťoval, tak tuhle kontrolku check mají snad jen motory, které plní emisní normu E4. Což je v dnešní době myslím stále ještě nejpřísnější norma. Proto asi zaznamená každý malý rozdíl ve složení výfukových plynů. Na tem plyn je jasné, že emise jsou opravdu nízké a tak nemá důvod se rozsvěcovat. Toď asi tak trochu má teorie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě včera večer ta kontrolka taky samo od sebe zhasla. :rolleyes: Já mám radost. Uvidím, jak jí to dlouho vydrží.

Tak já už ani nevím jak to vypadá když nesvítí .Ale jede jak hodinky :palec2:lol:palec2:

Vypadá to fakt nezvykle :D Až jsem se leknul.

Minule mi vydržela nesvítit asi 700 km, tak uvidím teď!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pridam svoji zkusenost. Mam 2.0 combi jen kratce (najeto zatim 3000). Kontrolka svitila manzelce asi 200 km. Mne predtim a potom ne. Mohlo by to byt zpusobem jizdy(nevim jak to kalila) nebo taky benzinem (tankovala jinde). Vlastne mne svitila potom jeste asi dva kilometry, nez jsem na malem kruhovem objezdu zakyval autem semtam. Tam zhasla. Auto ma rozumnou spotrebu a jede pekne, takze jen ta kontrolka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi jaký máte rozdíl mezi letní a zimní spotřebou? :feve:

S 2.0MPI v létě mezi 7-8l, v zimě na suchu je to prakticky podobné, možná o 0,2 více, na sněhové břečce či sněhu ale o 1-1,5l více - zde to dělá častá jízda na 3. st. a v podstatě se moc nedá jet na optimální otáčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové jsem hrdý majitel Octavia 2.O mpi v kombi. již tři roky, typ. motoru AQY, rv. 1999, minulý rok jsem to přebouchal na LPG, doted pohoda, asi týden mi to žere benzín tak 13 l/1OO km, v oleji si mi začala dělat taková sraženina u víčka ale vodu to nežere, mohli by jste mi prosím poradit, čím by ta spotřeba asi mohla být, taktéž i ten olej díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové jsem hrdý majitel Octavia 2.O mpi v kombi. již tři roky, typ. motoru AQY, rv. 1999, minulý rok jsem to přebouchal na LPG, doted pohoda, asi týden mi to žere benzín tak 13 l/1OO km, v oleji si mi začala dělat taková sraženina u víčka ale vodu to nežere, mohli by jste mi prosím poradit, čím by ta spotřeba asi mohla být, taktéž i ten olej díky.

Ta sraženina na víčku je v zimním obdobý zcela normální, taky jí tam mám, při delší jízdě, když se motor pořádně přohřeje, se na na chvíly ztratí.

Ta spotřeba je hodně divná a zatraceně vysoká. Nesvítí ti nějaká kontrolka? Chtělo to by project na vagu a hlavně se podívat na to, jak fungujou lambda sondy, typoval bych to na ně, nebo váhu vzduchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě že mi žádná kontrolka nesvítí, vždycky když byla nějaká závada tak se rozvítie check, jinak jen informativně nevíte někdo kolik by teda stála lambda sonda popř jestli se musí vyměnit obě, a kolik tak stojí váha vzduchu, popř. nějaký dobrý servis na škodovky v olomouckém nebo moravskoslezs. kraji díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je divné že nic nesvítí. Hoď to na vag. Jinak přední lambda se dá sehnat asi za 1.800,- Kč a zadní je trochu levnější asi 1.500,- Kč. Mě se podařilo obě originální sehnat tady na fóru za 2.000,- Kč. Váha stojí taky asi kolem 2 - 2,5 tisíc origo. Ale je mi divné, proč ti nesvítí ten Check, možná bude závadu úplně někde jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím pánové jsem hrdý majitel Octavia 2.O mpi v kombi. již tři roky, typ. motoru AQY, rv. 1999, minulý rok jsem to přebouchal na LPG, doted pohoda, asi týden mi to žere benzín tak 13 l/1OO km, v oleji si mi začala dělat taková sraženina u víčka ale vodu to nežere, mohli by jste mi prosím poradit, čím by ta spotřeba asi mohla být, taktéž i ten olej díky.

Jaké štreky s tím jezdíš? Na krátké pojížďky ,kdy se motor nestačí pořádně prohřát,má každé auto v zimně větší spotřebu :feve::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...