Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Taky přidám něco málo mých postřehů se spotřebou. Mám Roomstera 1.2 51kW, jezdím po okreskách denně 52km stejnou celkem kopcovitou trasu, píšu si pravidelně spotřebu a km, vše počítám podle natankování a ujetých km, ne podle PP, vždy jen jeden řidič (85kg) + lehký batoh. Auto mám nové od srpna 2008 a tankuju pouze OMV 95 Carrera. Benál mi nikdo neproplácí, nekradu a tak se snažím jezdit ekonomicky, nejedu ale žádnou ecorally, normálně podle rychlostních limitů s okolním provozem a hodně se snažím předvídat. V létě na letních plecháčích s 195/55 R15 Bridgestone ER300 jsem se nikdy nedostal pod 5,6 ,většinou okolo 6,0. V zimě na SAVA S3 185/65 R14, tady hodně závisí na okolní teplotě, když je okolo +10 st., tak jezdím taky za 5,6. Pokud je ale okolo 0 st. tak 6,5, no a hluboké mrazy 7,5 a více. Teď jsem prodal ty těžké letní 15-ky a koupil nové 14-ky plecháče s pneu 185/65 R14 BFGoodrich G-grip a včera jsem dojel z práce za 5,1. Vše je počítáno s vypnutou klimou, se zapnutou asi o cca 0,3 více. Ještě na okraj, dal jsem si tu práci a zvážil kola. Ty 15-ky i s pneu vážily 16kg, 14-ky i s pneu váží 11kg. Nevozím zadní prostřední sedadlo, to má asi 20kg. Dále mám vyjmutou přední záslepku nad chladičem, aby letěl do filtru sání chladnější vzduch přímo šterbinou mezi žebrováním a chromovanou lištou na kapotě. Pokud je tam ta záslepka, tak je box se vzduchovým filtrem dost horký, bez záslepky je jen takový vlažný.

post-24764-1240663775_thumb.jpg

Editováno: , autor: Room75
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimo město a v rovinatem terenu se dostanu i na 5, treba kdyz jedu mezi Opavou a Krnovem, ale musim se snazit. Kdyz vezu rodinku s bagazi taky pod 6,5 nejdu. Po městě moc nejezdím, nekdy jedu treba jen 3km a to nema smysl sledovat, nezahreje ani voda, natoz olej, to pak jedu za 10. Fakt nevim naco jsou ty zaslepky, asi jen aby slo videt dolu pred chladic. V navodu se o tom nic nepise. Mel jsem FI kratkou s motorem 1.4 16V 55kW a jezdil jsem na ni stejnou trasu jako ted s roomsterem jeste o cca 0,2 mene. Byl to dobry motor ale s takovym gumovym projevem, musel se hodne tocit aby to jelo. Roomster s HTP ma hodne lehke prevody proto se mi zda zivejsi ale po 100km/h umira, zato ta 1.4 se zacala probouzet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja uz nechapu opravdu nic. Dneska jsme vyrazili na vylet z Prahy pres MB do Jicina. Spotreba 6,5l - je teda pravda, ze sem pres 130 nejel a byla to poklidna jizda ustalenou rychlosti. Ani tohle ale driv nebylo. Mam takovy pocit, ze vyssi spotreba je zapricinena taky kopcovitosti okoli, kudy standardne jezdim. D1 je jeden dolik za druhym, z Jihalvy do Znojma taky zadna placka. Ted sme jeli skoro furt po rovince a cestou tam byla spotreba dokonce 6l..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

Pardubice - Volduchy

203 km - průměrná 82 km, 2hod27 min, průměrná spotřeba 6,8 l.

2.5.09 Hrochův Týnec (Východní Čechy) - Poprad (SK)

432 km - 5hod:51min - průměr rychlost 74 km/h - průměrná spotřeba 6,4 l/100 km

3.5.09 Poprad - Levoča - Spišský hrad a zpět

122 km - 2:15 - průměrná rychlost 54 km/h - průměrná spotřeba 5,6 l/100 km

4.5.09 Poprad - Humenné - Michalovce (Zemplínská Šírava) - Levoča - Poprad

368 km - 6:31 - prumer 57 km/h - prumer 5,2 l/100 km

Editováno: , autor: vojtaS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja spotreba od zaciatku auta je 6.2 ked jazdím v autoškole zo žiakmi tak mam 5.5 niekedy 6.0 najmenej som mal 5.5 a tak sa to pohybuje aj do 6.5 to som mal najviac som maximalne spokojný so spotrebou fabia 1.2 HTP 51kw + prikladka foto mal som 5.5 len som nestihol a skocilo 5.6 :p

post-30837-1241557816_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale na 50 nejdu na 5 na 4 a to je uplne idealne pre nich tak určite sa auto viac opotrebovava ked sa na tom ucia ziaci ale zo zaciatku vzdy idu na trenážer čiže zatial žiadnemu žiakovi čo mam tuto novú fabču im to nezhaslo na tych starsych sa im to podarilo par krat aj s odpichom lol ale jak sa hovorí na chybách sa človek učí :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kto je sklamaný zo svojej spotreby na romster alebo na fabiu tak nemusite kamarát ma nový seat ibiza 1.4 63kw je to mensie nez fabia mensi kufor je to nizsie a ma tam spotrebu 8.5 az do 9 od zaciatku auta ma kombinovanu 8.8 auto ma najazdene 4230 KM ja ma hovorim jazdis zo zatiahnutou rucnou asi :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No spotreba u mi FII 1.2 51KW je docela dobra je to kolem 6 l a to je skoro stejny jako udava vyrobce. Jinak jezdime treba od nas z podebrad k pribuznejm do ostravy a kdyz pojedu predpisove tak se mi podari spotreba neco malo pod 5 l coz to uz je pekny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,mám FII 1,2 51 KW.

Raz sa mi podarilo urobiť spotrebu na cca 50-tich km spotrebu 4,9l/100km. Bola to trasa obec + mimo obec, rýchlosť mimo obce som neprekročil nad 100kmk/h.V aute som bol sám + cestovná taška. Väčšinou túto trasu prejdem za 5,1 až 5,5l.

Pravidelne jazdím 150 kilometrovú cestu (obec+mimo/dialnica - 50/50) a vtedy mám spotrebu 6,3l. Ale pri trvalej jazde okolo 140 po dialnici sa to hned ocitne pri 8l.

Auto má najazdené 34tis km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska Rokycany - Praha - Brno, hlavně dálnice, zbytek po městě, čtyři dospělí a něco v kufru: 7.2 l

Zpátky ta samá cesta a stejné obsazení, průměrná rychlost 109 km/h: 6.3 l.

Docela rozdíl, jel jsem přibližně stejně rychle, ale zpátky je to asi víc z kopce. :D

Zarazilo mě, kolik dělá rozdíl zimní 185/60 R14 a letní 195/55 R15 v tom, co zobrazuje počítadlo km, u letních je to o 30 km

na 600km méně. Je to možný?

Editováno: , autor: mambo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...