Přejít na obsah

Rozvody motoru


Jakub44

Doporučené příspěvky

Při jakem počtu km/let jste měnili rozvody na tomto motoru ? A případně na kolik vás to vyšlo? 
Mám kod motoru DADA a nikde to nejsem schopnej dohledat. Ani v autorizáku mi to nebyly schopni říct. Existuje někde servisní příručka pro tento motor kde by bylo napsano co se pri kolika km/letech má dělat ? Díky za odpovědi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Rozvody jsem nechal udělat teď v 175tis. Je fakt, že přejímací technik v AS koukal překvapeně a tvrdil, že rozvody jsou doživotní. Na můj dotaz zda tedy rozvody vydrží 10let a 400tis provozu nereagoval a pokračoval v prejimce vozu.

Nejsem odborník, ale pryž ze které je řemen vyroben určitě degraduje, řemenice včetně napínáku má nějaká ložiska takže také nejsou nesmrtelná. Záruky na motor jsou dávno pryč a když selže řemen nebo řemenice, nechci ani znát cenu za opravu. Určitě mne výměna vyšla levněji:

Materiál cca 4500kč

Práce cca 3300

 

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Kluny napsal:

Rozvody jsem nechal udělat teď v 175tis. Je fakt, že přejímací technik v AS koukal překvapeně a tvrdil, že rozvody jsou doživotní. Na můj dotaz zda tedy rozvody vydrží 10let a 400tis provozu nereagoval a pokračoval v prejimce vozu.

Nejsem odborník, ale pryž ze které je řemen vyroben určitě degraduje, řemenice včetně napínáku má nějaká ložiska takže také nejsou nesmrtelná. Záruky na motor jsou dávno pryč a když selže řemen nebo řemenice, nechci ani znát cenu za opravu. Určitě mne výměna vyšla levněji:

Materiál cca 4500kč

Práce cca 3300

 

Práce a materiál v autorizáku? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ondra16V umístěno následující téma
  • o 2 týdny později...

Jen pro zajímavost.... Slevy v rámci šekovky(od škodovky) na vozy starší 4 roky mají být 15% na veškerý originální materiál a 20% na komponenty rozvodů 😄 . Slevy vztahují i na práci.

Jestli jsi neměl domluvenou nějakou osobní slevu, tak tě ojebali. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu někdo, kdo zveřejní lepší nabídku než teoretizovat jakou jsem měl mít slevu nebo kolik to mělo stát?  Kdyby nepsal slovenský kolega jakou mu řekli cenu za rozvody, nabídku bych se nedával, právě kvůli těm hejtum. Pokud mám platit 17 nebo 18 je uz úplně jedno.

Editováno: , autor: Kluny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 13. 2. 2024 na 13:20, Kluny napsal:

Ahoj Samsungu,

To je docela dost peněz, najdi si jiný AS...přikládám rozpis cen za servis, která jsem nechal dělat.

Screenshot_20240213_131738_WPSOffice.thumb.jpg.bf693029c5f37a9e56b1bb17f0608949.jpg

 

OO ďakujem  :) pozeram ze tam nebol meneny nastavovač vačiek tak aj preto taka dobra cena bola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, 

Nikde jsem informace jaký je interval výměny rozvodů nenašel. Nechal jsem rozvody udělat pro svůj klid, protože nevěřím v doživotní rozvody. Uvažoval jsem tak, že u dieselu je řemen na cca 200tis. Předpokládám, že materiál ze kterého je vyroben řemen pro diesel je stejný jako řemen pro benzín.

Raději investuji do výměny, než řešit přeskočený nebo  přetržený řemen. Určitě mne prevence vyjde levněji než následná oprava. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

Mám rok 2018, najeto bylo myslím 175tis. Koupil jsem ho jako ojeté, neměl jsem záruku, že byl prováděn pravidelný servis. Proto jsem ho šoupnul do Škodovky ať udělají výměnu náplní, filtrů a rozvodů. Již při koupi jsem se základní investicí do servisu počítal, tak jsem si řekl, že to udělám vše při jednom ať mám klid.

Co se týká rozvodů, zaskočil jsem i přijímacího technika, který říkal, že interval na rozvody není. Ale na otázku zda to tedy vydrží 10let provozu nebo 500tis bez výměny neodpověděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

menil som 1,4 Yeti 2016 po 250tis km a nebolo tomu nič , kladky tiché , remeň nedopraskaný

uvedomujete si že na 1,5 treba prípravky ktoré málokto má lebo stoja cez 2000eur a je to na celý deň roboty ? a otázka je čo meniť , či len remeň a kladky , plochý remeň a jeho kladku alebo aj prestavovače , k tomu kopu gufier , tesnenie vodnej pumpy čo pôjde pri tom dole a kopu blbostí okolo ? lebo to je cca 2000e výmena potom 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě, jde mi o to, ze mam auto 2019. Ted mam najeto 115k. Auto planuju mit cca 3 roky, tj. do najezdu 180-200k. Pak pujde do sveta. Tak nevim, zda se mi vyplati menit rozvody s vodni pumpou ktera je draha a u meho mechanika byl matros nacenenej na cca 17000 bez prace... Podle me by to mohly vydrzet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...