Přejít na obsah

Ruční brzda


hayes11

Doporučené příspěvky

  • o 9 měsíců později...

Mám zatuhlé, asi zarezlé pravé lanko ruční brzdy, bubnová. Momentálně ji nemohu používat, jinak přibrzďuje kolo i po uvolnění. Je i jiné řešení než výměna? Propláchnout např. Konkorem a pod. Jde to případně i bez demontáže? Jaké máte zkušenosti? Dík za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám zatuhlé, asi zarezlé pravé lanko ruční brzdy, bubnová. Momentálně ji nemohu používat, jinak přibrzďuje kolo i po uvolnění. Je i jiné řešení než výměna? Propláchnout např. Konkorem a pod. Jde to případně i bez demontáže? Jaké máte zkušenosti? Dík za odpověď.

Lepší je to vyměnit. Propláchnutí pomůže jen nachvíli. Také už lanko může být "zacuchané" a to už nepomůže vůbec nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Vsadil bych se, že bude spíš zarezlý čep páky ruční brzdy na třmenu čelisti. Měl jsem to taky, lanko bylo v pořádku, má teflonovou vložku. Tedy sundat kolo a buben (odjistit samostav) a rozhýbat čep, nebo dát nový čelisti. Až to sundáš a vyzkoušíš ručku, tak ti to bude jasný hned...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že pokud má ruční brzda moc dlouhý chod, tak nejspíš je zaseklý nebo zatuhlý klínek samostavu, který tím že je nepohyblivý neplní svojí funkci a tedy nevymezuje vzniklou vůli na čelistech. Pak se to dohání přitahováním ruční brzdy, ale problém je imho jinde. Mám totiž ten samý problém, aby měla ručka správný (krátký) chod, musím mít lanko ruční brzdy dotažené až na doraz a to je podle mě blbě, o víkendu se na to chystám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Mam problem s ručni brzdou na zadni kotoučovce. Cca před dvěma měsici vyměna kotouču a desek.

Paka ručni brzdy je dobrá - zatahnu za ručni brzdu - povolim ji - paka ručni brzdy má vůli - prostě ji mohu cca 3cm zvednou aniž by potahla za lanka - po několika km jizdy a par zabrženích se to srovna a vule je tam min

co je třeba poštelovat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem s ručni brzdou na zadni kotoučovce. Cca před dvěma měsici vyměna kotouču a desek.

Paka ručni brzdy je dobrá - zatahnu za ručni brzdu - povolim ji - paka ručni brzdy má vůli - prostě ji mohu cca 3cm zvednou aniž by potahla za lanka - po několika km jizdy a par zabrženích se to srovna a vule je tam min

co je třeba poštelovat??

mam stejny problem ale nic jsme nemenil, zniceho nic mam vuli v rucni brzde 3-4cm ji muzu zvednout az pak zacne tahat lanko, mam kotoucove brzdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem s ručni brzdou na zadni kotoučovce. Cca před dvěma měsici vyměna kotouču a desek.

Paka ručni brzdy je dobrá - zatahnu za ručni brzdu - povolim ji - paka ručni brzdy má vůli - prostě ji mohu cca 3cm zvednou aniž by potahla za lanka - po několika km jizdy a par zabrženích se to srovna a vule je tam min

co je třeba poštelovat??

To je jasné. Neodborná výměna zadních desek. Při zatlačování pístků jsi poškodil samostav. Když se zasouvá pístek do třmenu musí se pootáčet proti směru hodinových ručiček. Pokud jste ho nepootačeli a valili to silou tak jste strhli samostav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasné. Neodborná výměna zadních desek. Při zatlačování pístků jsi poškodil samostav. Když se zasouvá pístek do třmenu musí se pootáčet proti směru hodinových ručiček. Pokud jste ho nepootačeli a valili to silou tak jste strhli samostav.

dělal mi to jeden mechanik se škodovky, velice šikovnej tak si myslím že zas takova lama to neni a navic nedělalo od začatku vyměny ale cca po 14 dnech, jako by si něco sedlo.

kdyby to bylo tim samoštelem - je to složite a drahe na vyměnu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dělal mi to jeden mechanik se škodovky, velice šikovnej tak si myslím že zas takova lama to neni a navic nedělalo od začatku vyměny ale cca po 14 dnech, jako by si něco sedlo.

kdyby to bylo tim samoštelem - je to složite a drahe na vyměnu??

Samostav je součástí třmenu. Je to uvnitř třmenu pod brzdovým válečkem. Rozebrat to zcela jistě jde , ale vůbec se nepředpokládá oprava, pouze výměna celého třmenu. Ani nevím jestli jednotlivé součástky existují jako náhradní díly.

post-1028-1199566909_thumb.jpg

post-1028-1199566917_thumb.jpg

post-1028-1199566927_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
Mam problem s ručni brzdou na zadni kotoučovce. Cca před dvěma měsici vyměna kotouču a desek.

Paka ručni brzdy je dobrá - zatahnu za ručni brzdu - povolim ji - paka ručni brzdy má vůli - prostě ji mohu cca 3cm zvednou aniž by potahla za lanka - po několika km jizdy a par zabrženích se to srovna a vule je tam min

co je třeba poštelovat??

Tak jsem si to konečně dneska dořešil - sekalo se totalně jedno lanko - vyměna, trochu poštelovani a už to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...