Přejít na obsah

Zámek dveří


Fido

Doporučené příspěvky

Zdar pánové,kolega má octavu 98,74kw glx a při zamykání klíčkem(strana řidiče) se mu protáčí zámek přitom náznak nějaké polohy je znát jako by tam bylo něco ulomené nebo nějaká prasklá pružina?Při zamykání přes pate dveře mu zamkne na poprvé pouze pravá strana a na podruhé celé auto.V čem je tedy problém dá se zámek nějak opravit?dle možností nahradit vadný díl a pročistit kontakty mikrospínačů jsou tam 4 myslím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tedy pokročil o píď dál a narazil jsem na jednoho pána co mi znovu opraví a vyvložkuje zámek,ale to není vše!další věc je motorky centrálu!předpokládám,že u tak starého modelu budou asi v háji,otázka tedy zní:dají se nahradit motorkami co se používají třeba ve filetě???nebo se nějak opravit???nebo snad někdo zná jinou variantu??fintu??

Editováno: , autor: Radas1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím všechny a prosím o radu,

aktuálně se potýkám s následujícím problémem. Mám OI z roku 1998 s centrálem bez DO. (Podotýkám, že fórum už jsem prohledal zleva doprava a odshora dolů a nenašel identický popis problému s řešením). Můj problém tkví v tom, že ani při odemykání ani při zamykání centrálu, u dveří spolujezdce nevyskakuje ani nazaskakuje "čudl" tj. dveře spolujezdce musím jak odemykat tak zamykat ručně od řidiče, což je velmi nepraktické. Nicméně všechny dveře lze klíčem přes zámek dveří spolujezdce bez problémů odemykat a zamykat, jen motorek uvnitř dveří spolujezdce vůbec nereaguje. Je to na spíše na výměnu celého zámku nebo to spíše mohou být uhnilé vodiče / kontakty nebo snad ještě něco jiného.... ?? Ještě bych dodal, že cca poslední 3 týdny před tím než motorek umřel se občas stávalo, že centrál nešel přes dveře spolujezdce zamknout vůbec (jen odemykat). Pak náhle přestal fungovat motorek a centrál přes tyto dveře opět funguje "zcela bez problémů". El. stahování okna i zrcátko fungují u těchto dveří bez problému. Předem dík za vaše cenné rady.

Editováno: , autor: špája
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám identický problém. OI z roku 1998 s centrálem bez DO, neodemykají se PP dveře. Musím je také odemknout zvlášť. Zámek jde těžko. Když zamykám auto od řidiče, PP dveře se nezamknou, ale

červená letka zámku bliká jako kdyby bylo auto zamčené. Když zamykám od spolujezdce, všechny zámky se zamknou. Když auto tuhle stálo na slunci, dveře najednou fungovaly. Doma už ne.

Myslíte, že to bude také kontakty ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem včera rozebral dveře a na kabeláži žádné viditelné poškození (ani v průchodce ve dveřích). Dnes se chystám podívat dovnitř do těla zámku. Nicméně víte někdo jestli je konektor k zámku osazen stejně v levých i pravých dveřích (mám tu jeden zámek z levých dveří a chtěl bych jen vyzkoušet jeho funkčnost s konektorem v těch mých rozebraných pravých dveřích když už je mám rozebrané) ? Nebo jsou snad osazeny zrcadlově ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém už se mi podařilo odstranit, nebyly to ani polámané kabely, ani studené spoje & zoxidované kontakty, ani mikrospínače. Jádrem problému byl motorek, po výměně motorku vše OK. A pokud to ještě někomu pomůže tak zapojení vodičů v konektoru zámku levých i pravých dveří je identické.

post-2714-1252006493_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak problém už se mi podařilo odstranit, nebyly to ani polámané kabely, ani studené spoje & zoxidované kontakty, ani mikrospínače. Jádrem problému byl motorek, po výměně motorku vše OK. A pokud to ještě někomu pomůže tak zapojení vodičů v konektoru zámku levých i pravých dveří je identické.

Zdravim mám nejspíš stejný problém jde vyměnit jen samotný motorek a kolik tak stojí??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No neměřil jsem to, ale řekl bych, že napětí se na motorku objevuje jen v momentě, kdy se otevírají nebo zavírají dveře a pouze se přehazuje polarita podle toho na kterou stranu se motorek má točit. Ale jak říkám, měřením jsem to neověřoval a schéma zapojení k ruce nemám.

Editováno: , autor: špája
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak upřesnění - ještě jsem to okouknul než jsem zakrytoval po opravě dveře a je to opravdu přesně tak jak píšu viz. výše (motorek je pod napětím pouze při otevírání či zavírání centrálu). Je zapojen mezi kontakty 1 a 2 (vyraženo na těle konektoru). Kontakty jsou zapojeny takto:

1 - motorek

2 - motorek

3 - mikrospínač "SAFE"

4 - mikrospínač pro zamykání centrálu (signalizuje klíček v poloze pro zamykání dveří)

5 - mikrospínač dorazu motorku

6 - mikrospínač pro odemykání centrálu (signalizuje klíček v poloze pro odemykání dveří)

7 - zem (ukostření)

8 - mikrospínač v těle zámku (dává informaci zda jsou dveře zavřené či otevřené tj. de fakto zámek fyzicky zaklapnut či nezaklapnut)

12V lze naměřit při vypnutém klíčku mezi zemí a kontakty 8,6,4,5, po zapnutí klíčku i na kontaktu 3. Good luck !

post-2714-1252152111_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim vsecky sikovny i nesikovny ;o) poradi mi nekdo kde sehnat ty mikrospinace do zamku? zatim teda nejsou potreba, vzdycky zpusoboval problemy studenak, ale pro pripad nouze, jsem z Prahy a zkousel jsem tu GM, GES a nejakej kram v Husitsky a nikde nemaji, da se sehnat ten puvodni typ nebo nejak upravujete? jsou to vlastne 3 typy mikrospinacu, ale nesehnal jsem ani jeden ... diky moc ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím.. přestali mi zamykat pravé přední dveře na central.. ručně jdou zamknout.. a potřeboval bych zjistit jestly si to zvládnu vyměnit sám nebo mi to musej ňák nastavim na Vagu?? a je to komplikovany?? diky za rady.. jedná se Octavii rv. 98 1.6 74kw s centrálním zaykáním a dodělanou dálkou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...