Přejít na obsah

Ztrácí se chladící kapalina


Vita TDI-PD,Decin

Doporučené příspěvky

Mam problem s unikom chladiacej kvapaliny.Niekedy je pod autom mala skvrna ale nezda sa mi ze to je chladiaca kvapalina .Kvapalinu dolivam kazde dva tyzdne po 3 dcl.To nie je normalne.Mal som menene tesnenie pod hlavou..Chcel by som este ovzdusnit hadicky od chladica.Nevjete ako sa to robi a kde by som to nasiel.Mam knihu oprav ale tam vobec nic nie je.Mam Fabiu 1.4 50KW 2002 s klimatizaciou.Hladal som vsade ale ten motor je malo rozpisany. dik :feve::feve:

CAU. chladic aj motor sa odvzdusnuje sam nic netreba robit. pozri okolo hadic a spojou ci ti to neslzi. pozri aj vodnu pumpu. alebo vadne tesnenie pod hlavou .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Skus se taky juknout do nadržky s kapalinou jestli v ni neni olejova skvrna a jinak to čidlo ja tam kroužek nedavam ale davam tam silikon na motorove časti a drži to v pohodě.Hlavně bachca chladiš ma jemnou vložku zavitu a jak to čidlo blbě našroubuješ přes zavit tak mužeš dat novy chladič!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po vyměně rozvodů mi začla utíkat chladící kapalina.Kde muže být problém? Mohlo by to tect přez vodní pumpu? Případně jak by ses to dalo spravit vím že takle na dálku je to težké radit ale budu rád za každou radu.

Asi jediná možnost ta pumpa, měla by se měnit s rozvody.Může být netěsná (zmetek), nebo špatnou montáži. Reklamovat. Ale i pokud je stará může začít téct, výměnou se změní napnutí řemenu. Oprava to je prakticky celé rozvody udělat znovu, Oba řemeny (pokud máš 16v) musí dolů a pumpa ven. V každém případě se to opravit musí, kapalina valí na řemen, což ho za chvíli může zničit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,4Mpi 50kW to jsi mě moc nepotešil takže říkáš celé rozvody znovu?Dělali to v Novém Jičíně v Autoklever. Ale je to už rok takže reklamovat nemužu

Neznáš nějakého dobrého mechnika poblíž NJ který by mi to dal do kupy? Ty jsi taky někde od NJ ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,4Mpi 50kW to jsi mě moc nepotešil takže říkáš celé rozvody znovu?Dělali to v Novém Jičíně v Autoklever. Ale je to už rok takže reklamovat nemužu

Neznáš nějakého dobrého mechnika poblíž NJ který by mi to dal do kupy? Ty jsi taky někde od NJ ne?

tak ak mas MPI a nie 16V tak nemas rozvodovy remen ale retaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1,4Mpi 50kW to jsi mě moc nepotešil takže říkáš celé rozvody znovu?Dělali to v Novém Jičíně v Autoklever. Ale je to už rok takže reklamovat nemužu

Neznáš nějakého dobrého mechnika poblíž NJ který by mi to dal do kupy? Ty jsi taky někde od NJ ne?

Pokud máš MPi, tak je všechno jinak s rozvody to nemá nic společného. Zajeď do Kleveru ať se na to podívají a uvidíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega psal o guferu na klice. V čerpadlu je tuším mechanická ucpávka.

Pod řemenicí na spodní části příruby čerpadla a je otvor. Jestli z něho vytéká kapalina (hlavně těsně po zastavení), tak je to špatně. Jak říká kolega, bude to tam růžové. Ale Ty jsi nejsi jistý, takže zkotroluj i ostatní. (spínač větráku, hadicové spoje)

Ale pokud jsi naprostý laik, nechej to na šikovném opraváři.

A co když si hladina jenom sedla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
u mna pri vymene rozvodov hned dali aj vodnu pumpu bolo na nej vydiet ze ak sa da letna zimna zmes ta je hustejsia tak to nevydrzi. mam novu za je pokoj.

A to je aká letná zimná zmes-hustejšia?

Pokial viem G 12 je aj lete aj v zime rovnako hustá. Prečo si menil rozvody to si mal už tolko natočené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus se taky juknout do nadržky s kapalinou jestli v ni neni olejova skvrna a jinak to čidlo ja tam kroužek nedavam ale davam tam silikon na motorove časti a drži to v pohodě.Hlavně bachca chladiš ma jemnou vložku zavitu a jak to čidlo blbě našroubuješ přes zavit tak mužeš dat novy chladič!

Ja mam podobny problem...a v nadrzke je olejova skvrna. Co to znamena ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...