Přejít na obsah

Ztrácí se chladící kapalina


Vita TDI-PD,Decin

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim

Mam dost podobny problem na F 1,4MPi 50kw. Vcera som vymienal termostat (foto1) a chcel som povodne aj pretesnit "nieco" co tece, lebo taktiez dolievam G12. Nemam odsledovane kolko dolievam. Ked som vypustal chlad. kvapalinu pozeral som sa na spoje, co vedu do chladica. Najprv som si myslel ze to bude v tom kolene tiect, ale potom som si vsimol ze ruzova farba od G12 je aj vyzsie. (foto2) Predpokladam podla toho co ste tu pisali ze tecie to pri cidle pre spustanie ventilatora. Moja otazka znie ze ci si to ja sam v domacich podmienkach (garaz+jama) dokazem pretesnit + ak by mi niekto vedel napisat presnejsie coho by som sa mal vyvarovat.

Dikes moc.

post-12871-1217753364_thumb.jpg

post-12871-1217753619_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martinko_u : zvladnes to sam aj s lavou zadnou. do servisu nechod.

spravis si to zadarmo a s laskou ! bude ti zavadzat konektor, tak ho odpojis,

odsrobujes cidlo, ocistis, skontrolujes ci tam mas hlinikovu podlozku,

ak nemas - zakupis v Skoda dieloch, alebo najdes v supliku garaze.

ja som daval este aj teflonovu pasku co pouzivaju instalateri a mam sucho jak na sahare !!

pozor, dotahuj zlahka, zavit v chladici je z plastu a moze popraskat.

Editováno: , autor: colins
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm to znamena ze nepotrebujem vyberat chladic a ani nic take. Dostanem sa tam odspodu. len ma zaujima ci potrebujem vypustit kvapalinu (asi ano), a cim mozem vymyt ten ruzovy sajrajt: benzin alebo lieh / riedidlo. To tesnenie musi byt len ten hlinnikovy pruzok ? nemoze to byt gumenne???

PS: uznavam som lama ! :p

post-12871-1217757238_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Opravdu se s největší pravděpodobností bude jednat o netěsnost chladící soustavy. Nedávno jsem řešil stejný problém. Pod SPZ se mi dělala růžová loužička - kapalina prokapávala svárem plechu pod chladičem... navíc mi nespínal ventilátor. Dal jsem to do servisu a je to snad už v pořádku nic neteče, hladina v nádržce se drží)... byla to nějaká drobnost, oprava v řádu stokorun (fakturu už jsem někam založil)...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nechce mi někdo poradit čím může být to, že mi voda z chladiče nikam extra neutíká, ale kontrolka blíká vždy jednou dvakrát po nastartování? Po pár metrech a znovu nastartování je vše ok... začalo to dělat ted v zimě..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono definuj, nikam moc neutíká. tak neutíká vůbec, nebo utíká jen trochu. Mně taky utíkala jen trochu ze začátku. Kontrolka blikala stejně jak píšeš ty. Letos v zimě najednou na 500km půl litru chladicí kapaliny pryč - tekla do oleje a olej chlad. kapaliny. To už kontrolka po nastartování nezhasla, svítila i po zahřátí motoru. Minulý týden sem měnil těsnění pod hlavou, sáním, výfukem. Hlavu sem nerovnal. Nádržku na G12 sem vyčistil tech. benzínem a zatím je klid. Ujeto cca. 300km. Na nádržce žádnej mastnej film neni. Uvidíme co to udělá po víc km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Prajem vsetkym prijemny den vespolek. Vlastnim Fabiu 1,2 HTP 47KW , kde som zistil ,ze my asi niekde v chladiacom okruhu straca chladiaca kvapalina. Minule som musel doliat cca 3-4 dc destilaku , lebo my zacalo signalizovat kontrolka nadrze na chladiacu kvapalinu. Po vizualnej kontrole som nezistil ziaden unik ani slzenie okolo spojov , tak teraz som v rozpakoch. Do oleja sa my to nastastie nemiesa , lebo veko nadrzky na olej mam stale cistucky ( ziaden napeneny sajrajt tam neni, ani olej sa my nestraca) . No pri otvarani veka chladiacej kvapaliny my to sici ( asi je tam podtlak ) ako ked otvaras dobre pohrkane teplu 12 stupnovu.. Je to vobec normalne , ze tam ma byt podtlak. ? Za info vopred dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...