Přejít na obsah

Ztrácí se chladící kapalina


Vita TDI-PD,Decin

Doporučené příspěvky

Mám podobný problém, ale vše mokré je pod nádobkou od chladiče. Doliju na max a za týden jsem pod min. Zajímalo by mě, jestli není ruplá nádobka. Jak je víčko, tak po levé straně je takový plastík, který vede až do půlky nádržky. Kolem něj je to pořád mokré, ale je to asi jen přepad, nevím... S tím máte někdo zkušenosti? Známej mi tvrdil, že fábie na netěsnosti dost trpí díky G12, ale nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vymeň to víčko.V oleji nič nemusí byť vidieť.Na fábiach sa to prejavuje šedým mastným povlakom v chl.kvapaline a v nádržke. Vo väčšine prípadov.Od PC ti nikto na dialku nepovie čo je zlé musiš vyškúšať niečo ty! ;)

Editováno: , autor: vikino1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kapalina je krásně růžová. Prolezl jsem všechny hadice a nikde nic mokrého není. Takže spíš to bude asi tim víčkem, jinak už nevím. A ještě mám totálně zablitý držák motoru a celé abs. Ale to vypadá, že je od oleje, trubka co vede k intercooleru je zespodu od oleje a asi to kape na to abs, ale olej z motoru nemizne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sonic666 na 99% je to čidlo dotiahni alebo daj tesnenie.

Losky83 je to prepad, skús vymeniť viečko. Ak by nepomohlo tak to môže byť prasknuté tesnenie pod hlavou alebo v horšom prípade prasknutá hlava. Tlak so spal. priestoru preniká do chl. okruhu.

Ano, je to cidlo. Jak je tam neljip dat nove tesnenie? Zejtra to skusim dotahnot. je to komplikovane vimenit tesnenie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdarec hosi,

mam pruser,idu sviatky,na slovesku pritiahli mrazy a zacala mi unikat chladiaca kvapalina.Napisal som to sem,aby som nemusel zakladat novy topik.Precital som si vsetky rady (vicko expanzky,tesnenie pod cidlom,vodna pumpa,prasknuta hlava atd.)

Riesite tu ale benzinove motory,ja mam SDI r.v.2001.Pokusim sa popisat celu genezu problemu.

Pred troma dnami mi pipla pristrojovka,ze chyba kvapalina,samozrejma,hladina v expanzke bola 2 cm pod min,tak som utekal kupit G12.Dolial som politra dufajuc,ze je po probleme.Rucicka i v mrazoch sedi ako pribita v strede po zohriati motora.

Dnes som z hrozou zistil,ze mam malu ruzovu kaluz v pod prednym naraznikom v casti vodica.Kapalina v expanzke opat chyba,pri teplom motore cca 3 cm pod Min.Presvietil som to silnou baterkou z motoroveho priestoru,je tam blby pristup,ale ziadne viditelne uniky,i ten plastovy kryt pod motorom a naraznik pod chladicom suchy.Zda sa mi,ze ale jeden plastovy holender z boku chladica pri baterke,bol iba vlhky.Nechce sa mi verit,ze cez taketo vlhnutie sposobi stratu politra kvapaliny z chladiaceho sytemu za par dni.Je sice pravda,ze studene diely sa stiahnu a vzniknu medzery,cez ktore moze do rana vytiect kvapalina.

Nanapadlo ma pozriet stav oleja,ale pevne dufam,ze tam neni ziadnen bordel.K motoru sa spravam setrne a SDI su trvalky.Nepoznate niekto nejake slabiny tohto motoru co sa tyka chladiaceho systemu,co myslite?

Este dodam,som pred vymenou remena a vodnej pumpy,daval som tam origo,ktora ma nabehane 80tisic.Keby pustala vodna pumpa objavila by sa kaluz pod naraznikom? Jedine,ze by to pretieklo po tom plastovom kryte pod motrom a ten je suchy.

Vdaka za kazdu cennu radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotiahni vypustaci ventil na spodku chladica na lavej strane. ;):)

Super,diky,ak je to take jednoduche?Ale budem tam mat pristup bez zdvihaka a demontaze predneho narazniku?Ten chladic lezi na vzpere,nejak tak skriza (vraj je to normalne na SDI),ale mam pocit,ze ked vylupim mriezky tak by som sa sa tam mohol dostat vidlicovym klucom,hm?Vies mi povedat akym?

Este poznamka,vraj mam TDI chladic,ktory je vacsi,ze vraj to skodovka montovala do prvych motorov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotiahnes to aj rukou z vrchu od motoru. ;):)

Kiez by si mal pravdu,uz som mrkol DP a je tam taka rucne dotahovacia drazkovana hlavicka srouby na spodnej hadici.Ruky mam hrube,ale dlhe,heh :) Na SDI je problem vymenit aj ziarovku,vsetko je tam narvane.Inak v DP hovoria,ze treba dat dole plast kryt z motora,t.j. na zdvihaku,ale to ma asi zmysel,ked chcem vypustit kapalinu.Idem na to,dam vediet.Este raz diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, mám problém s miznúcou vodou v chladiacej sústave mojej Škoda Fabia kombi 1,4MPi, 50kw, r.v. 2001. Tiekol chladiť, tak som ho dal vymeniť. Všetko v pohode prešiel som 1000km a v pohode, nič neunikalo. Ale stačilo trochu pojazdiť po veľkých stúpaniach a klesaniach, auto parkovalo aj v miernom stúpaní. A o pár km mi pípla kontrolka hladiny chladiacej zmesy. Kvapalina bola pod riskou min. Dolial som a od vtedy zase pokoj.

Moja otázka. Je možne že výrazne stúpanie alebo klesanie nejako pôsobí únik chladiacej zmesy? Možno blbá otázka ale nič iné ma nenapadá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud na to má vliv stoupání/klesání, tak bych to viděl jedině na prasklou (nebo jinak netěsnou) expanzku. zbytek chlazení je "pod vodou" pořád. až budeš mít auto ohřátý na provozní teplotu, sáhni na hadice k chladiči, jestli jsou tvrdé. ne jak beton, ale tvrdší.

nebo je problém v netěsnosti, kterou to uniká pouze v určitém rozsahu teplot vody (než se vše prohřeje na stejnou teplotu a znovu "dotěsní"). zkus motor ohřát jen trochu (cca 1km volně) a pak prohlídni spoje. hlavně na bloku, u chladiče atd.

zajeď do servisu nebo k někomu, kdo má sadu na natlakování chladícího okruhu a hned budeš vědět.

Editováno: , autor: boobika
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...