Přejít na obsah

VAG/VCDS, kabel Fast KKL - USB,nebo HEX-CAN - diagnostika pro OI


dag

Doporučené příspěvky

Dotaz:

Koupil jsem si na aukru kabel OBDII (modrý konektor), ke kterému byl i program VAG-COM Release 409-1. Program s autem (fabia I 1,2-47kW model 2007) v zásadě komunikuje, zobrazuje otáčky a spoustu dalších parametrů, ale nemůžu nic nastavovat. Záložky Basic Settings či Advanced Settings nefungují, respektive to vyhodí okno, že mám neregistrovanou verzi programu. Jde mi zatím o aktivaci tempomatu a nastavení posilovače řízení).

Stačí se někde zaregistrovat, nebo musím mít placenou verzi programu?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Chtěl bych se zeptat jestli de sehnat kabel HEX-CAN samotný bez licence a tudíž levnější a ne za 7-9 tisíc. Potřebuju ho pro své vlastní použítí a zdá se mi zbytečné vyhazovat tolik peněz když ho použiju jednou za měsíc.

Podle toho co tady čtu tak když budu mít program VAG-COM novou verzi a propojím sním auto tak je jedno jakým kabelem akorát se nedostanu ke všem funkcím jelikož to ten kabel neumí? Chápu to dobře? Např tady tento kabel http://www.motordiag.cz/produkt/fast-KKL-USB je možné sním propojit novou Octavii II? nebo na to potřebuji kabel HEX-CAN?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže - HEX-CAN samotný bez licence nekoupíš, jelikož licenční klíč je u tohoto kabelu hardwarový a tedy v kabelu. Dá se tedy říct, že peníze člověk platí za kabel a program si klidně může stáhnout ze stránek ross-tech. Takže tudy cesta nevede...

Pokud budeš mít klasický KKL kabel a k němu i patřičnou verzi SW, což je verze VAG-COM 409, nebo myslím i VCDS Lite, tak u Octavie II načteš myslím jen jednotku motoru a to je vše... Na plné propojení je třeba HEX-CAN.

Pokud kabel potřebuješ sporadicky, tak najdi někoho v okolí kdo ho má a zajeď občas k němu, to je asi nejekonomičtější řešení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda, ještě je možnost klonu... když se to tak vezme, tak účel splní taky a pokud s ním člověk nebude experimentovat, tak ho ani neodrovná, ale... je to neetické a nelegální. :D A v případě smůly, nebo blbosti o něj člověk přijde rychleji, než si to uvědomí a nebude mít zas nic a ještě navíc bude mínus pár tisíc... Pořád se mi zdá známý s VAGem v okolí jako nejlepší možnost. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 9 měsíců později...

Zdravim. Potřebuju radu koupil jsem si kabel VAG912 i se soft.VCDS 10.6 ktery funguje bez problému ale je v angličtine. Když jsem si ho stáhl v češtine tak nefunguje a když jsem zkoušel nainstalovat starši verzi piše to to samé že se nelze připojit k vozidlu.V kolonce stav licence to pise nelze testovat.Tak se chci zeptat jestli to licenční číslo jde nějak předělat z te anj verze do te česke. Předem děkuju za jakoukoli radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Pokud co nejlevnější, tak originální kabely prodává na VW clubu jeden člen - dá se dohledat - cena je asi 6500 Kč. Pokud klon, tak nejspíš Dealextreme, levněji asi nikde nebude.

A k předchozímu dotazu - sériové číslo je v HW kabelu a nedá se měnit. Klony fungují jen s verzí dodanou s kabelem, jiná, nebo dokonce česká verze kabel spolehlivě umrtví. Může se to někomu nelíbit, ale tak to prostě je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím:) Měl bych jeden dotaz. Podle toho co tak čtu mám v hlavě zmatek. Když bych si pořídil VAG com s kabelem. A poté chtěl používat i VAG tacho. Je potřeba koupit koupit na VAG tacho další kabel který je na to extra určený. Nebo program lze zprovoznit i na kabelu k VAG com. Kabely se mi totiž zdají naprosto stejné a nemám v tom jasno.

Předem dík za nějakou radu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,

po pripojeni kabelu do kompu mi to napise stav portu OK, rozhrani hex nalezeno, typ rozhrani: ross-tech HEX-USB, stav : adapter nepripojen k vozu.

po pripojeni i do auta mi to zcervena a napise stav portu OK, stav rozhrani hex: nenalezeno, pokud uzivate usb kabel ujistetese, ze jsou spravne naistalovany ovladace. naleznete je na istalacnim cd.

proste mi driv fungoval virtualni com port, ale po nejaky pitomy aktualizaci mi zmizel, kabel se hlasi uz jenom jako ross-tech direct usb interface with vcp. a prestalo mi vsechno fungovat :(

ovladace vyzkouseny nekolikere, dokonce i ty z cd, jak radi...

diky, honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...