Přejít na obsah

(Auto)fólie


Octavian1

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Taky jsem řešil zatmavení kvůli N1.

Nechtěl jsem na zadek ty neprůhledné a přemýšlel jsem zda pokovit nebo folie.

Měl jsem stejné obavy o průhlednosti večer a v noci, ale po konzultaci s firmou Cartint bylo sděleno, že při montáži si mohu odstín tmavosti i vybrat.

Chtěl jsem to s osvědčením (atest) a aby firma byla zapsána v povoleném rejstříku. Takže jsem do toho šel - výsledkem byly folie.

Rozhodlo

- kdykoli je sundám, když to bude nutné.

- jezdím i do zahraničí a mám to v povoleném zatmavení.

- mohu si vybrat odtín a barvu folie

- mám záruku

Natonováno mám (propustnost) - přední AP70, zadní AP35, kufr skla AP20.

Od loňského května s tím jezdím a v pohodě. Večer či v noci je stále přes skla vidět. Obrázky přikládám za denního světla před a po montáži.

TAK to se mi i libi, do toho bych asi sel uplne stejne, diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- mám to v povoleném zatmavení

co to znamená? že máš atest a vyplněnou kartičku i na přední okna? nechci tady rozpoutávat nějakej flame, ale to bys byl asi fakt jeden z mála nebo ta firma možná jediná v republice, která by to dělala. hlavně atest nalepenej na folii sám o sobě nic neznamená(znamená jen to, že je výrobek schválenej na použití na automobil), musíš mít vyplněnou i kartičku a tam vypsaný okna a jejich zatmavení. já to tak mám, ale přední boční tam napsaný nemám, protože jak už jsem psal, zákon žádný dodatečný zatmavení předních bočních oken nedovoluje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a to, že je v ČR povolena na předních sklech propustnost 75% jste vyčetli kde? to totiž bylo kdysi, dneska je oficialne povoleny zatmaveni z fabriky, ktery je nějakých 5%, tzn propustnost 95%. jinak jak říkám, to co má rostama je na muj vkus už moc tmavý a zkusenost z léta mam teda naprosto opačnou. u bejvalýho auta jsem měl folie stejny jako rosta a v lete bylo rozpalney jako krava.

vemte taky v potaz to co psal Jirka o ty bezpecnosti a ja bych nevidel ani tak bezpecnost na křižovatkách, jako spíš, když se vžiju do role policajta, kterej takovýhle auto zastaví a ted neví, jestli si ten vevnitř honí péro nebo si chystá kvér...

§ 36 odst. 3, písm. B) vyhl. 341/2002.. Závadou podle odstavce 1 (závady, které ohrožují bezpečnost provozu a vozidlo nesmí být v provozu užito s výjimkou nouzového dojetí) v zasklení vozidla je vždy...zatemnění čelního skla na propustnost zjevně nižší než 75% nebo zatemnění předního bočního skla na propustnost zjevně nižší než 70%.

Při výkladech ministerstvo právě odkazuje na tónovaná skla škodovky, která by se měla pohybovat co se týká zatemnění někde u téhle hranice..

Jinak i na zatmavená skla se dají fólie použít, ale musí se dodržet maximální hodnoty zatmavení..

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to i na první fotce N1.

Tím, že je to zboku, tak jsi to asi přehlédnul.

Přidám ještě jiný pohled.

Fotka bez folii je vloni, chvíli co jsem ji koupil. Folie jsem dodělával až v květnu.

a jo, mříž už vidím, ale kde máš ty černý neprůhledný hnusný folie, ty lumpe :D

Ty mi totiž trochu dělaj starost, jak s nima naložit. Ale jak píšeš, dá se to obejít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirik: jasně, jenže kolik % je zatmavení ze Škodovky? max 10%, takže ti tam zbejvá na manévrování už maximálně folie se zatmavení 20% a takový se snad ani nevyrábí

To nevím, jestli to bude jen těch 10%, ale je možný, že to ve škodovce třeba taky mění..já vycházím z tohohle odkazu, kde tvrdí, že škodovka využívá povolenou hranici pro zatemnění.. http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Dov...kel_vozidel.htm

A pak se v tom vyznej B)

Editováno: , autor: Jirik.DC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě přední okno neeeeemám. To nechci.

Pro JirkaK - chceš vidět zatmavení, jak to vypadá, tak se koukni semka!!!!

http://www.cartint.cz/cartintweb_czech/index.html

Je to co jsi potřeboval vidět!!!

Ono na fotce je to jiné jak ve skutečnosti.

My se kruci musíme sejít. Já byl teď týden ve Schweizu a Itálii a z pátka na sobotu v noci přijel. Jak pojedu na Prahu zase, tak ti napíši SZ.

Pro Lukeho - tobě přikládám kartu o zatonování.

post-59-1174820514_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke máš pravdu, že může prudit, ale jsou věci na auto schválené a neschválené.

Pokud máš alespoň něco v ruce, tak je to alespoň k jednání. Pokud je to firma noname a je to úplně černý, tak věřím, že to může být průs.. .

Je registr firem, které schválilo Min Dop. Když to foliovala firma, tak hned řekl co tam může být a co už nejde. Taky řekl, že když folie bude tmavá, tak tu kartu nedostanu. V případě nesprávného vydání by firma měla průšvih.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nemluvim o předním okně, mluvim o předních bočních oknech, ale už toho nechám, nemá to cenu. já jen abyste se třeba nedivili, až se vám policajt s timhle atestem vysměje...

Já bych moc za to ruku do ohně nedal, ale fakt si tak říkám, jestli škodovka nezatmavuje přední okno na těch 75 a přední boční na těch 70%. Podle stránek ministerstva to tak skoro vypadá.. a jestli tam je nějaká rezerva, musí ta firma, která to bude tmavit fólií, to mít tak ošetřené, aby nepřesáhla tu povolenou mez..a je na ní, jak to docílí.. On to asi na silnici nikdo moc řešit nebude, není taky jak, ale když by přišlo na lámání chleba, třeba při nehodě, tak si dovedu představit, že se to bude znalecky posuzovat, jestli bylo přes dostatečně vidět a tak. teď doufám, že se na mně nesnese vlna kritiky, že to v praxi tak nechodí -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pohled z interiéru 3

Jo jiank atesty mam na všech bočních sklech a kartičku o instalací mám taky, instalované folie ON35. Klidně můžu vyscanovat a hodit tady. Jasný že pokud nás policajti budou chtít sejmout tak to prostě udělají, ale na druhou stranu. Kolik jezdí po cestách aut s katastrofálním technickým stavem, jezdí a jezdí, kolikrát je to onervy když vidím ty rachotiny nebo se nedejbože od nějakého kamaráda svezu v Fiatu Tipo kde snad nefunguje nic pořádně včetně řažení, řízení a brzd. Pak si říkám, nějaké folie v autě s perfektním technickým stavem je totální prkotina. Nebo ne ? ;)

post-59-1174848667_thumb.jpg

Editováno: , autor: rostama
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...