Přejít na obsah

Stahovaní el. oken pomocí DO


Martinoslav

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Tak jsem to přečet celý a moudrej z toho nejsem. Návod jsem předal svýmu mechanikovi ale daleko jsme se nedostali. Na tyhle věci jsem fakt tupej. Ke konci tématu se tu rozjela vcelku slušná inzerce a proto se ptám i já: Někdo v Teplicích, Mostě, Litoměřicích, Ústí ? Případne v Praze? Za něco skapalněnýho? předem díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@Milhausek: Chlape, když už se rozhodnu, že za Tebou pojedu přes půl republiky, naplánuju rodinný výlet s manželkou a dětmi, tak bys mohl alespoň přečíst a odpovědět mi na SZ. :)

Popravdě vůbec nevím jestli za Tebou mám zítra do Humpolce jet nebo ne, protože na to jsi pak už nereagoval.

Editováno: , autor: Drewie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chaa, chaa, pak že to nejde po faceliftu B)

Pokud si však myslíte, že to jde jen překodováním, tak jste na omylu (ani Milhausek není kouzelník :) ), a dál už ani nečtěte :)

Samozřejmě mám v autě vyměněné dveřní jednotky, vyměněnou kabeláž ve dveřích, předělanou kabeláž v autě, překódovanou komfortku, tak aby to vše dohromady fungovalo.

Na tuto myšlenku mě přivedl někdy tak před cca 2,5 lety PitBull, poptal jsem se pár matadorů tady na fóru, jak na to:

třeba profor:

cituji:

...

dverové jednotky komplet, komfortku tuším, káblovačky kopa. neoplatí sa to biggrin.gif

konec citace. :)

no nenechal jsem se odradit :)

Dělat to však jen kvůli stahovaní oken dálkou, se však asi opravdu nevyplatí, jak už mi tenkrát psal profor. Já dodělával elektrická zrcátka, vystražná světýlka ve dveřích, osvětlení nástupního prostoru, což znameno tahat spoustu kabeláže v autě i dveřích, tak jsem si řekl, že to tedy předělám na CAN :kol-63:

K tomuto předělání jsem nepotřeboval nic jiného než pročíst si tady "pár" relevantních témat a návodů, sehnat si elektrická schémata a dílenskou příručku... a samozřejmě CAN dveřní jednotky, dveřní kabeláž, nějaké svorkovnice, piny, několik kilometrů :) kabelů, půl kila cínu a pájku ... jo pořádnou dávku trpělivosti, moje auto je denně nasazeno, tudíž jsem ho nemohl mít třeba 14dní mimo a dělal jsem to po večerech a víkendech, tak že po dílčím zásahu muselo být vždy po kupě a funkční.

Škoda, že se sem nedá dát přímo video, na YouTube, či jiný Tuby se mi to dávat nechce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ok přečetl jsem téměř vše co se problematiky dálkových oken týká, mám komfortku 6Q0 959 433E, kódování 00019. Bude se zřejmě jednat o LIN, mám ročník 2006. Uměl by ta okna zapojit nějaký šikula z Vysočiny (Třebíč a okolí)? Díky za info. :kol-47:

Editováno: , autor: Hitachi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hitachi, jsou dvě možnosti, jak to u Tebe zprovoznit - buď jak jsem to dělal já - a věř, že do toho moc lidí nepůjde, viz můj post 5 příspěvků výše. :kol-47:

Nebo existuje jednotka, která dokáže rozpoznat dlouze stisknuté tlačítko a pošle signál oknům aby se stáhly/vytáhly. Odkaz jsem jednou našel tu na fóru, ale už bohužel nevím kde, možná je i v tomto vlákně. Ale myslím, že to byla docela pálka.

Pak existuje třetí, nejméně příjemná - smířit se s tím, že to nejde...

PS LIN stahovačky jsou ve své podstatě externí spotřebič, o kterém komfortní jednotka ani neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi takhle: nechal jsem si stahování udělat (díky Zerox), ale že by to byla nějak extra výhra... :( Nevim, jestli to je nějaká chyba, ale funguje mi to jenom cca do 0,5m od auta to už ten půlkrok k zámku zvládnu). Nehledě na to, že zámkem ty okna sjedou komplet na jedeno otočení, narozdíl od DO, který musim celou dobu držet. Jediná výhoda pro mě je ta, že momentálně mám zámek v titiriti a je vyndanej a díra zaslepená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hitachi, jsou dvě možnosti, jak to u Tebe zprovoznit - buď jak jsem to dělal já - a věř, že do toho moc lidí nepůjde, viz můj post 5 příspěvků výše. :kol-47:

Nebo existuje jednotka, která dokáže rozpoznat dlouze stisknuté tlačítko a pošle signál oknům aby se stáhly/vytáhly. Odkaz jsem jednou našel tu na fóru, ale už bohužel nevím kde, možná je i v tomto vlákně. Ale myslím, že to byla docela pálka.

Pak existuje třetí, nejméně příjemná - smířit se s tím, že to nejde...

PS LIN stahovačky jsou ve své podstatě externí spotřebič, o kterém komfortní jednotka ani neví.

Ahoj, díky za vyčerpávající info, doufal jsem, že tu ohromnou výhodu v podobě LINu nějak zužitkuju :kol-28: ale asi tedy budu muset zvolit tu třetí nejméně příjemnou variantu. Měl jsem za to, že kolega Cosby to umí..

No nevadí, i tak díky, alespoň nebudu vymýšlet hlouposti a zaměřím se na něco užitečnějšího...

Díky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi takhle: nechal jsem si stahování udělat (díky Zerox), ale že by to byla nějak extra výhra... :( Nevim, jestli to je nějaká chyba, ale funguje mi to jenom cca do 0,5m od auta to už ten půlkrok k zámku zvládnu). Nehledě na to, že zámkem ty okna sjedou komplet na jedeno otočení, narozdíl od DO, který musim celou dobu držet. Jediná výhoda pro mě je ta, že momentálně mám zámek v titiriti a je vyndanej a díra zaslepená.

u mě je to cca 1,5 metru (dle stavu baterky v DO), určitě je to podstatně menší vzdálenost, než na jsou se dá auto odemknout. Stejné je to i u O II, která to má z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je asi někde chyba, měl jsem dálkové stahování oken na Fabii 1. generace - fungovalo to celkem uspokojivě, dle baterky na slušnou dálku, neumím odhadovat, tak 10 metrů? Pak jsem měl Fabii 2. generace FL a tam to fungovalo občas a právě tak na tři metry, tedy to ztrácelo smysl - auto nové, dal jsem to jako reklamaci a opravdu to byla chyba, stačilo nahrát nový SW do nějaké jednotky a už to fungovalo dobře, minimálně stejně jako u předchozí generace, ale spíše lépe.

A teď u Octavie 2. generace to funguje asi na nejvyšší dálku, navíc, a to je velká výhoda, při zatahování oken není třeba držet tlačítko, ale stačí ho podržet tři vteřiny a okna dojedou samy, to už konečně je funkce využitelná v praxi. :)

A zámkem sjedou okna komplet na jedno otočení? Opravdu? S tím jsem se zatím nesetkal... Pokud se tam tedy klíč nějak nezasekl v "odemykací poloze"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...