Přejít na obsah

Rezavý tečky na laku


MichalJ

Doporučené příspěvky

Na boku auta se mi objevujou malý (cca 1mm) rezavý tečky. Po umytí auta jsou hodně vidět, jdou odstranit leštěnkou, je to jen na barvě. Vypadá to jako kdyby vedle auta někdo řezal flexou. Je to vždycky jakoby zrníčko materiálu (je cítit i na dotek) a okolo jakoby rez. Jsou na místech kam zhruba lítá bahno od předních kol. Můžou to dělat kotouče nebo destičky (mám originál škoda)? Máte to někdo taky?

post-2988-1176142029_thumb.jpg

Editováno: , autor: MichalJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zopár bodiek som už videl na svojom aj ja - najlepšie bolo, keď sa objavili na nárazníku :D Pri umytí pekne zídu dole, nezostane ani stopa. Možno keby človek neumyl auto pár týždňov, by sa to prejavilo trvalou stopou na laku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tady řešilo - někde to určo bude a je to jak říká Maverick náletová rez a jestli si dobře pamatuji tak někdo psal, že u nějaké fabriky od toho jsou všechny auta do týdně

ta fabrika byla slévárna

Jojo,v Kuřimi u Brna a takhle to vypadalo po předchozí zimě.

post-3505-1176188742_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tady řešilo - někde to určo bude a je to jak říká Maverick náletová rez a jestli si dobře pamatuji tak někdo psal, že u nějaké fabriky od toho jsou všechny auta do týdně

ta fabrika byla slévárna

Jojo,v Kuřimi u Brna a takhle to vypadalo po předchozí zimě.

ty kokšu....tak to máš dost hodně...taky se to udělalo na autě,ale o dost mín jako ty....fakt je že taky v naší fabrice máme slévárnu....ale na druhou stranu dělá se to jen na origo laku škoda,teda aspon tetě...blatník a kapota jsou po ráně nové a tam to není...zbytek sem reklamoval ve škodovce a bylo mi řečeno stříknem ti celé auto hahaha....nešel sem do toho..umyl sem přeleštil 4x za týden a dělá se to pořád,ale když auto umyju tak to zmizne ale musím to voskovat......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim ja jsem tohle taky mel na vetsine Octavii,mama ma Opel Corsa 2001 a ma to tam taky....

A podle me se jedna o castecky kovu obsazene v posypovem naterialu....

Ja jsem si toho vsiml na aute vzdycky jenom po zimnim obdobi

Vycistim to a cele leto to tam memam :clap:

Editováno: , autor: kemar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se to tady řešilo - někde to určo bude a je to jak říká Maverick náletová rez a jestli si dobře pamatuji tak někdo psal, že u nějaké fabriky od toho jsou všechny auta do týdně

ta fabrika byla slévárna

Jojo,v Kuřimi u Brna a takhle to vypadalo po předchozí zimě.

ty kokšu....tak to máš dost hodně...taky se to udělalo na autě,ale o dost mín jako ty....fakt je že taky v naší fabrice máme slévárnu....ale na druhou stranu dělá se to jen na origo laku škoda,teda aspon tetě...blatník a kapota jsou po ráně nové a tam to není...zbytek sem reklamoval ve škodovce a bylo mi řečeno stříknem ti celé auto hahaha....nešel sem do toho..umyl sem přeleštil 4x za týden a dělá se to pořád,ale když auto umyju tak to zmizne ale musím to voskovat......

no tehdy jsem to také rozleštil a začal používat tvrdý vosk s teflonem. Jinak souhlas i s Kemarem, jenom na tu slévárnu bych to nesváděl, určitě v tom bude i posyp,páč tuto zimu to bylo jen minimálně. Ale tehdy to bylo jak brusný papír když po tom přejel rukou :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vyzera na spinu a nie na hrdzu......vsimol som si to aj na svojom aute....

takze klud.

presne je to vystihnute.

Tieto ciastocky sa viacej vyskytuju tam, kde sa pouziva specificky posypovy material, resp niekde v okoli tazite alebo spracovavate urcite rudy, alebo byvas v spadovej oblasti.... v kazdom pripade nieje to chyba laku ci skodovky... da sa to odstranit, je to ale pracne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tohle se mi taky dělá, :angry: vloni po zimě to bylo docela hrozný (umyl jsem to šamponem a houbou co to šlo ale něco mi tam stále zůstalo) letos to docela jde, ale přesto bych rád věděl čím to jde sundat, obyčejná leštenka nefunguje a leštěnku s abrazivem na bázi Tempa se mi na to nechce použít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tohle se mi taky dělá, :angry: vloni po zimě to bylo docela hrozný (umyl jsem to šamponem a houbou co to šlo ale něco mi tam stále zůstalo) letos to docela jde, ale přesto bych rád věděl čím to jde sundat, obyčejná leštenka nefunguje a leštěnku s abrazivem na bázi Tempa se mi na to nechce použít.

tehdy jsem začal Tempem na nový lak, ale byla to taková dřina, že jsem myslel že na tom nechám ruce. Skusil jsem na kousku Tempo na starý lak (ale jen zlehka)a šlo to jak po másle. Pak jsem to dělal jak před zimou tak i po ní Turtle WAXem s PTFE a je sice pravda že to nebylo tolik, ale taky to šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím.Tiež som si všimol niečo ako mikroskopické hrdzavé bodky na laku,ale len na prednej kapote.Pozrel som to hodinárskou lupou a vyzerá to niekde ako kvapôčky lesklého kovu prilepené na lak a inde sú už hrdzavé.Nejde to odstrániť inak,len mechanicky,niečo nechtom,skúšal som aj hrotom špendlíka.Vyzerá to ako "privarené na laku" .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 let později...

street-dog: co je na tom prosím tě náročné??

 

Na náletovou rez použijte clay, ale pozor nezapomeňte používat v dostatečném množství i kvalitní lubrikant. Nikdy nepoužívejte clay na sucho.

Kvalitní sada se vším co k tomu potřebujete:

cz: http://www.autostore.cz/cisteni-a-priprava/autoglym-odstranovani-necistot-z-laku-vpclaykit/

sk: http://www.autostore.sk/cistenie-a-priprava/autoglym-odstranovanie-necistot-z-laku-vpclaykit/

Editováno: , autor: AUTOSTORE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autostore: nemám s leštěním žádnou zkušenost, jen si to myslím :) už podle toho, že ta hmota vypadá jako plastelína tak se musí přejet ručně celou karoserii, ale tím sprejem to nastříkáš a spláchneš, jestli to teda chápu dobře :) ?

 

V případě použití té clay hmoty se napřed nanese ten lubrikant a pak se s tou hmotou po tom přejíždí ? A na kolik použití to tak je ? Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

necekej ze si to iron-x nastrikas a pockas ze to tam nebude.hodne to pomuze ale za me clay je clay.pouzil jsem to zatim asi 4x a porad je cley v pohode.pouziva se to tak ze strikas lubrikant a jezdis po tom plastelinou jde to uplne lehce.zadne srani jak s tempem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

street-dog: leštění je něco úplně jiného, teď mluvíme o čištění. Nejprve lak musíš lubrikovat a jemně procházíš clayem po laku, žádné tlačení na lak, úplně jednoduše, fyzicky nenáročné možná jen časově ale výsledek stojí za to. 100g je dost na to aby ti to vydrželo déle, samozřejmě záleží od zanesení laku. Clay je vynikajíci na odstranění asfaltu, živice ze stromů a dalších nečistot, takže nejen na odstranění náletové rzi.

 

Můžeš si koupit i náhradní samostatný clay a k tomu použij vynikající lubrikant od Autoglymu Rapid Detailer a můžeš čistit :)

http://www.autostore.cz/udrzba/autoglym-rapid-detailer-a-lubrikant-rd500/

Kvalitní Clay od Meguiar's

http://www.autostore.cz/cisteni-a-priprava/meguiars-nahradni-cistici-plastelina-g1001eu/

 

Iron-x ti ti určitě neodstraní to co ti dokáže odstranit clay hmota. Iron-x můžeš, tak akorát použít jako první krok před použitím clay hmoty.

Editováno: , autor: AUTOSTORE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...