Přejít na obsah

Chyby na VAG


mirecoslav

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...
Skuste mi pomoct....už to tu bolo ale nevidel som riešenie.....

Chyba 16555 rada valcov 1, systém príliš chudý....Hmmmm

Svieti kontrolka motora, teraz už trvalo....cez zimu len niekedy

Riešili ste to niekto? Ak ano ako ...vdaka ;):feve: :feve:

Mám kódy poruch WORD súbor. Keď chceš tak pošli Mail na 0915 867 359. Ale je to : 16555 - 40AB - Řada válců 1 - systém dávkování paliva -

- příliš chudá směs

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skuste mi pomoct....už to tu bolo ale nevidel som riešenie.....

Chyba 16555 rada valcov 1, systém príliš chudý....Hmmmm

Svieti kontrolka motora, teraz už trvalo....cez zimu len niekedy

Riešili ste to niekto? Ak ano ako ...vdaka ;):feve: :feve:

Dostal som Tvoj mail,

Odpovedám tak obšírne preto, aby si bol v obraze, čo všetko sa udialo.

Ja mám Fabiu 1,2 HTP, nie 1,4. Možno to bude podobné, neviem.

Závadu, chyba 16555 rada valcov 1, systém príliš chudý..., diagnistikoval značkový servis ŠKODA.

Bolo urobené (servisáci postupovali pri hľadaní závady podľa pokynov výrobcu):

1. výmena lambda sondy pred kat. - nepomohlo, po pár dňoch sa závada opakovala

2. výmena lambda sondy za kat. - nepomohlo, po pár dňoch sa závada opakovala

3. výmena kyslíkovej sondy - nepomohlo,po pár dňoch sa závada opakovala

4. výmena akéhosi ventilu (GR alebo RG?) - nepomohlo, po pár dňoch sa závada opakovala.

5. bolo mi oznámené, že závadu môže spôsobovať už len vadná riadiaca jednotka a treba ju vymeniť. Silná káva.

Medzičasom som študoval všetky fóra s takouto problematikou a kdesi som zachytil jediné info, že takúto závadu môže spôsobovať aj vadný snímač teploty motora.

Nesmelo som to povedal servisákovi, ten sa usmial a povedal, že to nemá s mojou závadou nič spoločné, ukazoval mi továrenské materiály na hľadanie a odstraňovanie závad, ale závadu odstrániť nevedel.

Na moje naliehanie snímač za pár € vymenili na počkanie a bolo po závade.

Táto sranda ma stála dosť peňazí. Utešuje ma jedine to, že mám na všetky vymenené komponenty novú 2 ročnú záruku.

A servisáci? Zrejme sa s takouto závadou stretli prvý raz. Dokázali len vymieňať diely podľa továrenských pokynov, ktoré v tomto prípade sú špatné, alebo sú neúplné.

Ináč sú milí, ale keď ma vidia, hneď sa im orosí čelo a chrbát. Určite ich to štve.

Pre informáciu:

Závadu som konzultoval (nezávisle) v štyroch značkových servisoch, podľa výpisu z diagnostiky.

Predstav si, že všetci by zvolili rovnaký postup. Zrejme im tak káže výrobca.

Asi sa jedná o závadu, ktorá nie je v diagnostike pri chybe 16555 správne podchytená, preto o nej nevedia.

Auti dnes jazdí ako predtým, za 4,6 l/100km (80-90 km/hod). Počas závady 6,5 l.!!!

Tak vyskúšaj, možno to bude to isté, ako u mňa. Nech sa Ti to podarí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ma podrž....Ja som tiež už menil vsetko, od lambda sond až po...neviemčo...To myslíš snímač teploty motora ktorý je priamo v telese termostatu...teraz fakt neviem či aj ten som uz nemenil...skus mi to upresnit, alebo potvrdit či je to ten snimač , prosím Ta...inač vdaka ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to ma podrž....Ja som tiež už menil vsetko, od lambda sond až po...neviemčo...To myslíš snímač teploty motora ktorý je priamo v telese termostatu...teraz fakt neviem či aj ten som uz nemenil...skus mi to upresnit, alebo potvrdit či je to ten snimač , prosím Ta...inač vdaka ;)

Patrí sa odpovedať, aj keď už vieš o čo ide. Kolegovia to tu perfektne vysvetlili.

Ináč sa priznám, ja neviem o aký spínač sa jedná a kde sa nachádza, ale určite bude pod prednou kapotou. :)

Daj potom vedieť, či to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však odpovedám, ale nesedím stále pri počítači....hlavne Vám chcem fakt moc podakovat za perfektné vysvetlenie a príjemnú spoluprácu.

Tak...dnes som vymenil to čidlo teploty/ stálo ma to vyše 14 EUR/, ale stále je to to isté. Aj so vymazal závady Vagom. Signalka sa rozsecuje hlavne ked idem do kopca, čiže pri vačšej záťaži...takže idem pátrat dalej.

Rozmyšlal som..ako funguje alebo má fungovat ten ventil pri tom aktivnom uhlí, ako sa overí jeho funkcia???? Prípadne vstrekovače....skusim dako postupovat.....Zatial vdaka...

Vikino ...možeš mi poslat dako tie postupy pri overovaní týchto závad...ak je to možné...dík... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však odpovedám, ale nesedím stále pri počítači....hlavne Vám chcem fakt moc podakovat za perfektné vysvetlenie a príjemnú spoluprácu.

Tak...dnes som vymenil to čidlo teploty/ stálo ma to vyše 14 EUR/, ale stále je to to isté. Aj so vymazal závady Vagom. Signalka sa rozsecuje hlavne ked idem do kopca, čiže pri vačšej záťaži...takže idem pátrat dalej.

Rozmyšlal som..ako funguje alebo má fungovat ten ventil pri tom aktivnom uhlí, ako sa overí jeho funkcia???? Prípadne vstrekovače....skusim dako postupovat.....Zatial vdaka...

Vikino ...možeš mi poslat dako tie postupy pri overovaní týchto závad...ak je to možné...dík... :feve:

drozdi,

to si ma zle pochopil, to akože mne sa patrí odpovedať (Tebe), aj keď som o tom snímači nemal ani šajn a nevedel som Ti povedať kde sa nachádza..., kamoši to tu upúresnili. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

mam 1,2 htp 12V rv 2004, najeto 40tis. Posledni dobou se mi stavalo ze motor jakoby prestal tahnout a nesel vubec do otacek.... Po vypnuti klicku vse na chvili OK.... ALE potreboval jsem dojet dom (40-50km) stavalo se to vetsinou kdyz motor nebyl v tahu...

po dojezdu do garaze motor nejse natocit :( po otocenim klicku obcas nepravidelne "cvaka" skrtici klapka - jako kdyz se prerusuje privod....

po napojeni na VAG v ridici jednotce 3 chyby:

17966 pohon skrtici klapky (G186) elzavada v obvodu P1558-35-10

18088 resetu odolny nouzovy chod aktivni P1680-35-00

17966 pohon skrtici klapky P1558-35-00

po vymazani chyb a vypnuti /zapnuti zapalovani znovu naskoci tyhle chyby.

-- a aby toho nebylo malo se po zapnuti klicku "neozve" klapka a to potom nejde najit ridici jednotka motoru.......

uz jsem z toho na mrtvici - vymenil jsem skrtici klapku... zkontroloval jsem svorkovnici, - je to fakt nepravidelny "cvakani".....

moc dik za pripadnou pomoc.... !!!!! :help: :help: :help: :help: :help: :help:

post-33798-1240345771_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, hladaj dalej...niekedy to može byt niečo celkom iné....Mne to tiež vypisovalo kadečo/ vid hore/ a nakoniec som našiel poškodenú gumičku pod vstekovačom. Vag vypisoval slabý tlak v paliv. sústave...a tak sme hladali kde kade. Milanovi 46 vypisovalo to isté a bolo to čidlo teploty. Ja so vymenil aj čidlo aj iné avsetko jedno. Teraz testujem autičko po tej výmene gumičky....Skus rozmýšlat a hladaj, hladaj...držím palce.

post-16587-1240420066_thumb.jpg

post-16587-1240420096_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...