Přejít na obsah

Letní pneu R17


NoiseR

Doporučené příspěvky

Zdravim já sem taky nandal asymetric 2 tak jsem zvědavej jak to bude jezdit.Se značkou Goodyear mám dobré zkušenosti používám i zimní pneu od stejného výrobce.Asymetricy jsem koupil na alukola.com a můžu doporučit rychlé dodání a dot na pneu 2013 takže žádný ležák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

caute mam taky maly problem. Na svojej OII mam letne gumy Dunlop SP sport 01. Neviem vsak ktorym smerom sa ma pneumatka tocit. Vonkajsia strana je vonku a vnutorna vnutri to je dobre, ale profil mam inak a neviem ktory smer je spravny.Prikladam foto a kto vie nech prosim poradi. Prisiel som na to lebo sa mi nezdala velka hlucnost gum. Na stranke Dunlop je o nich pisane vraj su tiche :D Vsimnite si vnutornu stranu gumy ako je tam to "V". Pri jazde dopredu ide na LZ pneumatike ten "špic" dopredu a na PZ pneumatike v protismere. Ktore koleso je spravne? Moze to sposobovat hlucnost? Druhe foto koleso PP ide "špic" na tom "V" v protismere.

post-75662-0-42927300-1365631728_thumb.j

post-75662-0-89370400-1365632088_thumb.j

Editováno: , autor: ivanrs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, jsem na mobilu a je to prd vidět :-) ...pokud máš jen inside a outside a to máš dobře tak je to OK. Sice je to divný, ale stačí dodržet outside venku.

Může někdo, kdo tomu rozumí říct, jak je možný, že je jedno jak se namontují? Už mi to párkrát vrtalo hlavou :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim já sem taky nandal asymetric 2 tak jsem zvědavej jak to bude jezdit.Se značkou Goodyear mám dobré zkušenosti používám i zimní pneu od stejného výrobce.Asymetricy jsem koupil na alukola.com a můžu doporučit rychlé dodání a dot na pneu 2013 takže žádný ležák

ty máš 17?

Na kolik si je foukal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tam praveze nemam ani sipku ani rotation len outside a inside a to je tak ako ma byt. pozri sa na fotky a napis svoj nazor ktore koleso je spravne.

 

Máš to správně. Je to takzvaná asymetrická pneumatika. Pokud ti při nazutí na disk dodrží OUTSIDE (venkovní strana) a INSIDE ( vnitřní strana ) , tak je můžeš dát kamkoliv - nemůžeš je prohodit nesprávně - nejde to. :kol-47:  Co se týká hlučnosti se tě zeptám, jestli toto auto bylo z výroby postaveno na 17" kola. Pokud ne nech si udělat geometrii zadní nápravy budeš je mít nejspíš špatně sjeté (pilovitě). Další věc je na kolik je máš nahuštěné. Pokud málo hučí, špatně se sjíždí atd... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš to správně. Je to takzvaná asymetrická pneumatika. Pokud ti při nazutí na disk dodrží OUTSIDE (venkovní strana) a INSIDE ( vnitřní strana ) , tak je můžeš dát kamkoliv - nemůžeš je prohodit nesprávně - nejde to. :kol-47:  Co se týká hlučnosti se tě zeptám, jestli toto auto bylo z výroby postaveno na 17" kola. Pokud ne nech si udělat geometrii zadní nápravy budeš je mít nejspíš špatně sjeté (pilovitě). Další věc je na kolik je máš nahuštěné. Pokud málo hučí, špatně se sjíždí atd... 

z vyroby neviem ci bolo hned na 17" ale asi ne, ked som auto kupoval tak uz sa na nom jazdilo na 17", kupoval som ho z autobazaru zo Škodovky tak snad nieco ako geometriu malo :) dnes som ich pre istotu aj nafukal a dal som na vsetky 2,4...pytal som sa aj v pneuservise na tie gumy a vraj to tak ma byt ako pisete ze je to jedno tak je dobre , len ta hlucnost je hrozna hlavne ked som si zvykol na tichsie zimne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim ze geometria je v poriadku, auto ide pekne rovno na 17" a ani jedna guma nieje neobvykle zodrata a to som uz na nich najazdil 20tisic km, ked som nahodil zimne 15" tak auto slo trochu do strany co je myslim tym ze geometria je spravena na 17" kolesach, tych 2,4 som dal po nahodeni ale asi to fakt dofuknem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha tak to jsem se nevyjádřil nejpřesněji.Šlo mi o geo zadní nápravy. :kol-47: Navíc přední geometrie se neliší jestli je na 17" kola či jen na 15". :kol-28: Ale přenastavuje se zadní geo. Tu nějak nepoznáš, že je rozhozená. Jedině právě na pneumatikách že jsou poskákané. Ale pokud říkáš že je vše v pořádku..... :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Bridgestone Turanza ER300

Ticha, vyborne jizdni vlastnosti, vydrz v tomto rozmeru cca 40tkm (samo ze zalezi na stylu jizdy).

 

 

Co se týká vlastností, mohu potvrdit. Přesto že jsem zde na foru našel několik negativních názorů na pneu Bridgestone, šel jsem do nich a mohu skutečně potvrdit maximální spokojenost. Mám 225/45 R17, Bridgestone Turanza ER300 a první co mě na nich překvapilo byla jejich tichá jízda. Nevím jak tomu bude v následujících letech, nekteří zde píšou, že pneu Bridgestone začaly hučet až další sezonu, ale zatím jsou opravdu tiché a já věřím, že budou tiché i nadále. Pro jistotu jsem nechal udělat geometrii s nastavením odklonu na zadní nápravě. Se sníženým profilem jsem čekal tvrdší projev, ale žádná tvrdá jízda ve smyslu kostitřasu se nekonala, spíše mi pneu přijdou tužší, pevnější, auto se na vozovce chová o mnoho jistěji, než na užším rozměru, což samozřejmě nikoho nepřekvapí. Doposud na nich nemám moc najeto ale jsem s nimi opravdu spokojený a za sebe je mohu vřele doporučit.

Editováno: , autor: Miral1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám  PIRELLI P7 CINTURATO 225/45 R 17,na zadku se začínají dělat na vnější straně zuby.Tlumiče jsou nové,kde může být chyba?Geometrie dělaná na nové stolici ve 3D. :kol-32:

 

 

Mám ten samej problém, když přejedu po vzorku,tak je to jako schody, navíc dost hučí. Známej servisák mi říkal že tohle je nemoc octávek, že na 17" kola jsou tam dost slabé tlumiče a tak se odskákává vzorek - který pak hučí - čím rychlejš jedeš tím je to slyšet míň - takže opak jako když hučí ložiska. Já si na to menší  hučení zvykl a gumy už tak dojezdím (koupil jsem jety 17" a ty už to tak odskákaný měli) guma dunlop 225/45 17

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...