Přejít na obsah

1.8 TSI (118 kW)


Rocky

Doporučené příspěvky

Ano v technicakuk je napsano BA95, ale prodejci i Skoda MB doporucuje pouzivat palivo s vyssim OC a to BA98...zkuste si napsat do Bolky kdyz neverite.

taky mi to tak bylo řečeno, jen trochu nerozumím proč to tak je, když rozdíl 95/98 není u 1.8 nijak závratný, možná pomíjivý. Snad jedině možná spotřeba (ale je to asi diskutabilní). Když by poklesla spotřeba aspoň o 10% tak se investice do 98 vyplatí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V zadu mi nic nehori tak je to dobry lol lol

Proc to tak je, tezko rici, spotreba mozna neco malo se zlepsi, ale az po urcitych tankovanich, ale ja si ostatne myslim ze to nebude nic zavratneho. Zlepseni vykonu u turbo motoru nepoznas ani nahodou(pokud vubec k nejakemu zlepseni ma dojit).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pak nechápu, proč tankovat N98... ale jsou to tvoje peníze... ;)

Mno ze zrovna ty resis penize kdyz ti je jedno spotreba 12l/100!

Kazdopadne vim jaka je kvalita benzinu u nasich benzinovych stanic nevyjimaji jmena jako Shell, OMV, JET,...

Jeden rok jeste jako student jsem byl na brigade, kde jsme sbirali vzorky benzinu od benzinek a jeden test se take provadel na oktanova cisla, nekdy opravdu byly velice zajimave vysledky i u renomovanych znacek. A vim taky ze vsechny testovane 98 meli OC mezi 97-99, ale 95-ky meli i nekdy 92...coz je znatelne...takze od te doby tankuju zasadne 98-ku jak uz jsem rikal i u sve felicie :)

Ale spis kdyz mi rekne vyrobce auta radsi tam lejte 98-ku tak ji tam proste lit budu, protoze vim ze ten benzin je kvalitnejsi a pro ten motor lepsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ze zrovna ty resis penize kdyz ti je jedno spotreba 12l/100!

Kazdopadne vim jaka je kvalita benzinu u nasich benzinovych stanic nevyjimaji jmena jako Shell, OMV, JET,...

Jeden rok jeste jako student jsem byl na brigade, kde jsme sbirali vzorky benzinu od benzinek a jeden test se take provadel na oktanova cisla, nekdy opravdu byly velice zajimave vysledky i u renomovanych znacek. A vim taky ze vsechny testovane 98 meli OC mezi 97-99, ale 95-ky meli i nekdy 92...coz je znatelne...takze od te doby tankuju zasadne 98-ku jak uz jsem rikal i u sve felicie :)

Ale spis kdyz mi rekne vyrobce auta radsi tam lejte 98-ku tak ji tam proste lit budu, protoze vim ze ten benzin je kvalitnejsi a pro ten motor lepsi.

Svatá pravda s tou kvalitou benzínu+nafty u nás!!!!!!!!!!!!!!!

Já že jezdim každý týden min.2x do německa tak tankuju převážně tam protože to je kur.vskej rozdíl..hlavně teda u dieselů.....To i když natankuju u nás naftu u Shellu a u Shellu v německu je hodně znát..ani né tak výkonovej rozdíl,ale hlavně hlučností....na tu německou naftu si ten nafťák přede mnohem sympatičtejc...A neni to jen můj dojem,ale každej z mojich řidičů kdo natankoval v německu řekl to samé....že tam ty PHM jsou o něčem jinym než u nás..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslem na benzinky kontrolu, at se podivaji na kvalitu nafty a agrument bude ze v nemecku je nafta "sympatycsejsi" teda pro motory... :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: No sranda to slovo je hrozne "sympatycsejsi" koukam na neho a nevim jak ho napsat.....

Jinak mam osobne jednu zkusenost z nemecka a nejaky rozdil jsem nepozoroval. Najeto cca 1500 km po nemecku. Ale jak psal karlos+kalos+karlos=karlos3 (mam dobrou naladu SORRY) je to docela mozne. Mi si rafinujeme svoje paliva a nemci svoje. A o tom to je. :kol-85:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslem na benzinky kontrolu, at se podivaji na kvalitu nafty a agrument bude ze v nemecku je nafta "sympatycsejsi" teda pro motory... :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: No sranda to slovo je hrozne "sympatycsejsi" koukam na neho a nevim jak ho napsat.....

Jinak mam osobne jednu zkusenost z nemecka a nejaky rozdil jsem nepozoroval. Najeto cca 1500 km po nemecku. Ale jak psal karlos+kalos+karlos=karlos3 (mam dobrou naladu SORRY) je to docela mozne. Mi si rafinujeme svoje paliva a nemci svoje. A o tom to je. :kol-85:

U benzínu taky žádný změny nepozoruju po natankování v D,ale u nafty je to znát dost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ tak tak.... :kol-23:

to karlos3: nesehnal jsi uz nejake povidani o 1,8 TSI, progoogloval jsem snad cely svet a furt nic.... To nasere.. :)

Povídej mi o tom ;) ....jediné co mám jsou příručky ze 2004 a ty mi jsou k ničemu i k novějším model.rokům co mám třeba u 1.9TDI......

Taky už jsem toho prolezl dost i dla dost dotazů a nic nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno ze zrovna ty resis penize kdyz ti je jedno spotreba 12l/100!

nevím na co narážíš, ale já teda rozhodně za 12 l na sto nejezdím! ;) ty máš zkrátka uplně zatměno!!! otevři oči a prober se! a jeď si natankovat V-power racing! :D nevím proč, ale začínáš mi připadat jako Marios!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak když nejste hlupáci, tak se tak nechovejte! ;)

jinak já se nechlubí velkou spotřebou, já se "chlubím" reálnou spotřebou a ta je prostě 9,2 l na těch mých ujetých 19 880 km... za 12 l jezdím leda ve městě... ;)

za kolik jezdíte vy s tou 1.8 ve městě? jen pro zajímavost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Vorlajz: 6000km spotreba 8,2. Po meste jak kdy nekdy mam 7 jindy zase 9, ale az budu mit 20tkm tak tyto hodnoty budou trosicku nekde jinde. Co je fakt, ze s timto motorem se da dostat na hezke hodnoty spotreby, ale prozatim jsem se s nim zatim poradne nevyradil na to abych se uklidnil a jezdil na minimalni spotreby.

To marios and p2p: Jen houst at je nas vic, on si to pak vorlajz rozmysli lol:palec2: :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdo si pocka ten se docka... :p :p :p Jak uz jsem drive psal ja spotrebu resim. Dlouhodobou mam 9,4l na 100 km. To je dost a pri 10 tkm to zase budu reklamoovat ale podstatne durazneji. :aggressive: :aggressive: Nic jim nedam zadarmo.... Ve meste se radeji nekoukam na spotrebu ale mam kolem 10 az 11 l a to je narez.... :) Pristi tankovani skusim dat 98 a potom uvidim co to udela. Samo dam info ... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...