Přejít na obsah

1.8 TSI (118 kW)


Rocky

Doporučené příspěvky

Ahoj fandové 1,8 TSI,

mám v plánu koupit OII 1,8 TSI LK a tak jsem zvědavej zda se potvrdí tyto údaje o spotřebě v praxi. U mojí stávající 1,8 T které bude na jaře 10 let si chválím dlohodobou průměrnou spotřebu 7,2 l a skvěkou spolehlivost. Snad se i u tohoto motoru 1,8 TSI dočkám stejných příznivých parametrů. Momentálně jednám o cennových nabídkách na nové auto a jsem jak alenka v říši divů :) nad nabídkama. Původně měla být z Německa, ale u nás jsou momentálně bezkonkurenční nabídky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám zájem o manuál protože jinou převodovku jsem zatím neměl. Verzi LK v plné výbavě včetně téměř všech volitelných položek a zabezpečení mám zatím těsně pod 700 t. Díky za info o Nexus, prozkoumám to a dneska mi říkal soused že vzhledem k situaci by během února mohlo být další zlevnění. V Německu jsem se pídil i po cenách jiných značek a slevy byly přímo úžasné třeba i 39 % na Kie Sorento. Jenže ta je v naftě a pak ve velkým bezíňáku a já jsem fanda turbo benzínu a tak bude ta OII 1,8 TSI. Na ní můžu mít bezva zákonné pojištění protože nahradí v flotile jiné auto a bonus převezme, takže asi 2300 kč na rok :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes ráno se jedna z OII 1.8TSI povozila na odtahovce ;) .....ten řidič to ráno normálně bez problému natočil,vyrazil z garáže směr letiště..do té doby vše normál. ....na evropské ul.si zastavil u Agipu koupit noviny a kafe a když do toho sednul a otočil klíčkem,tak motor nechtěl naskočil,při druhém pokusu to sice chytlo,ale na tři válce a v tom se zazněl gong a maxík začal psat něco o nízké hladině chlad.směsi,tak to chcípnul,zvednul kapotu a nádržka chlad.směsi byla skoro prázdná,tak tam koupil destilku,dolil to,natočil znova a opět to šlo na tři a motor sebou škubal..prý jen když trochu přidal plyn tak se to chytalo na čtyři,tak mu po tel.řikám ať se zkusí rozjet jestli to jede a jestli jo,tak at to tam otočí a maže s tim na Jarov.....po cca 15.min.znova tel.že je v Jelení ul.u hradu a že se mu opět ozval gong a maxík opět hlásí nízkou hladinu chlad.směsi a že už se s tim nedá jet že ten motor už jen prská na tři.......Tak jsem volal na Jarov a technik mi tam poslal odtahovku............To se stalo před pár hodinama,takže zatim nic ofiko nevim,ale dle mě půjde určitě o závadu tipu: Těsnění pod hlavou(při nejlepšim) a nebo prasklá makovice ;) .....Uvidíme...Technik mi slíbil že ještě dnes na to mrknou,tak snad během odpol.budu chytřejší.

Auto má najeto necel.170.000km a ještě je zhruba 4.měsíce v záruce.....tak aspoň že tak!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikdy jsem s tímto problém neměl a to i dřív u Passatů........

Jediný co mi takhle nebylo uznáno byl tehdy ten rozšrotovanej 2.0TDI....ten měl přes 200.000km a bylo to v poslednim měsíci záruky kdy se zaseknul píst a ojnice proletěla blokem.......Oni sice něco tehdy řikali o spoluúčasti na opravě,ale když jsem si spočítal kolik by mě stála taková spoluúčast za ofiko ceny MB a motor z vrakoviště,tak jsem to jednoznačně vytáhnul z Jarova,koupil zánovní motor na vrakárně a ten známej z Jarova mi to udělal doma ve svý dílně melouchem a vyšlo mě to na čtvrtinu oproti tomu co by mě stála spoluúčast na opravě v MB.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to určitě neuvařil,to by hlavně maxík už předem hlásil jak by se ručička teploměru dostala za svoje meze......jinak přehřívání se mi naposledy stalo u auta za dob 105,120L atd.,novější auta se mi nikdy nepřehřívala natož uvařila.......

Taky jsem zvědavej,čekám každou chvilkou už tel.....ten známej co tam dělá mi kolem 15h poslal smsku že jdou přitlačit ten můj pekáč z kolegama na dílnu...tak dám vědět.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...