Přejít na obsah

Zabezpečení Octy VIN vyleptanej


zabiak

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Dovolím si přispět troškou do diskuze (ne má zkušenost, pouze vyčteno z internetu):

leptat i střešní okna (ti šťastní kteří ho mají) - je nejdražší a nejblběji se shání.

Důležité na vyleptaném symbolu je že tam musí být zkratka státu (CZ u nás). Databáze ukradených aut nejsou mezinárodně propojené a podle zkratky státu se dá poznat kde hledat. Samotný VIN kód (nedej-bože nějaký user-code jako 12345) jsou málo!

Takže vždycky i zkratku státu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se chci zeptat,planuji tonovani oken,ale pred tim by jsem tam chtel dat to leptani VIn...bude to vadit nebo se musi prvne dat folie a potom leptani...tady nekdo pise ze se to dava zevnitr , navod je zase z venku..jak to teda je??DIKY

vin kod se leptá zvenku a zevnitř se lepí pouze nálepka na přední okna (chceš li ji tam mít) čus

Editováno: , autor: Ignác
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vin kod se leptá zvenku a zevnitř se lepí pouze nálepka na přední okna (chceš li ji tam mít) čus

DIKY MOC...TAK NALEPKU TAM ZROVNA NECHCI..A JESTE SE CHCI ZEPTAT,MAM KRATKOU OKTAVU KAM TO MAM DAT?NA JAKE MISTE??JAKO PREDNI OKNA MI JSOU JASNA ALE CO ZADNI A KUFR??DIKY MOC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Trosku odbocim.

Mal som na okne "smuhu" akoby od jemnej brusky (na dverach brusili lak, mozno nechtiac skrabli), ale vyzeralo to rovnako akoby to bolo neleptane. Velkost cca 2x1 cm. Rozmyslal som ako to dat dole, a skusil som neaku lapovaciu pastu co som mal v garazi - a ono to behom chvile trenia totalne zmizlo... Tak ma napadlo ci ma vyznam leptat VIN...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosku odbocim.

Mal som na okne "smuhu" akoby od jemnej brusky (na dverach brusili lak, mozno nechtiac skrabli), ale vyzeralo to rovnako akoby to bolo neleptane. Velkost cca 2x1 cm. Rozmyslal som ako to dat dole, a skusil som neaku lapovaciu pastu co som mal v garazi - a ono to behom chvile trenia totalne zmizlo... Tak ma napadlo ci ma vyznam leptat VIN...

...já tedy nevím jak kdo leptá, ale já jsem obdržel sadu se zrcadlově vyřezanýma šablonama a leptal jsem zevnitř. Přijde mi to logičtější a užitečnější a to nejen kvůli možnému odstranění. Jak už jsem psal, překážka to stejně není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedno to urcite nebude. Predstav si pripad, kdy mas ztmavene okna. To bys to musel leptat na folii :feve:

Když už jsme u toho, tak pokud mne dojem neklame, ztmavovací fólie se lepí z venku (?), tím pádem je víc než logické leptat zevnitř... a naopak. Leptací pasta plasty nenarušuje, takže použití je logické - na holé sklo.

TomášT se ptá na orientaci ("dopředu, dozadu, z boku..."), takže na to jsem odpovídal. ;)

p.s.

díky vlastní zkušenosti jsem toho názoru, že nejde o zabezpečení ale vpodstatě o znehodnocení oken, takže u šíbru bude jedno kam to lupne - někam ke kraji a třeba aby to bylo lehce čitelné z pozice řidiče, případně z pozice policisty stojícího na prahu v místě řidiče ( u policitů basketbalistů není práh podmínkou).... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omyl kamaráde, folie jsou lepeny zevnitr vozidla lol

V tom případě platí moje "...a naopak." lol

Mimochodem, pokud by bylo napřed leptáno zevnitř a pak přelepeno fólií, tak to číslo (domnívám se) musí být taky vidět i když o fous hůř.

p.s.

můj dojem vznikl na základě návodu v nějakym časáku (Autohit, Autotip,....), kde to lepili zvenku. Ještě jsem si říkal, že to musí být náchylné na mechanické poškození, zvenku nutně markantnější.

p.p.s.

ad Shocker (pode mnou) - díky za vyjasnění i když bych neuváděl "leptá se", ale "leptáme". Já jsem kupoval v roce 2006 u www.autovincode.cz, přičemž "vnitřní" sada byla automaticky nabízená a "vnější" jen na požádání. Vliv výparů se nekonal....V té době jsem bohužel žádný Vinprotect neregistroval...Jinak ok !

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tom případě platí moje "...a naopak." lol

Mimochodem, pokud by bylo napřed leptáno zevnitř a pak přelepeno fólií, tak to číslo (domnívám se) musí být taky vidět i když o fous hůř.

p.s.

můj dojem vznikl na základě návodu v nějakym časáku (Autohit, Autotip,....), kde to lepili zvenku. Ještě jsem si říkal, že to musí být náchylné na mechanické poškození, zvenku nutně markantnější.

Zdravim pánové,

ukončím jednou pro vždy debatu na téma "Kam leptat". Takže leptá se zvenčí. Zatmavovací a jiné folie jsou v drtivé většině vnitřní, takže se to netluče.

Ovšem pokud bude mít někdo výslovné přání leptat zevnitř (já to moc nedoporučuju), tak neni problem vyrobit zrcadlové šablonky. Upozorňuju, že leptání zevnitř může lehce poškodit sklo kolem šablonky, díky výparům (zvlášť, kdyby sklo bylo negativně skloněno). Osobně jsem tedy "vnitřní sady" ještě nedělal (a to už jsme jich vyrobili cca 1500). Ale na výslovné přání je teoreticky možné vyrobit jakoukoli šablonku :)

Pokud je pasta kvalitní a skutečně sklo naruší jak má, tak je rozleštění současnou technologií nemožné (tak aby to nebylo evidentní, že na každém okně po leštění nezbude flek). ;)

Dotazy klidně zodpovím, pište na kontakt@vinprotect.cz

Ing. Petr Svoboda

Vinprotect

www.vinprotect.cz

Tel.: 606 606 674

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trosku odbocim.

Mal som na okne "smuhu" akoby od jemnej brusky (na dverach brusili lak, mozno nechtiac skrabli), ale vyzeralo to rovnako akoby to bolo neleptane. Velkost cca 2x1 cm. Rozmyslal som ako to dat dole, a skusil som neaku lapovaciu pastu co som mal v garazi - a ono to behom chvile trenia totalne zmizlo... Tak ma napadlo ci ma vyznam leptat VIN...

To by mne zajimalo, co to bylo za pastu, hodila by se... Ja taky leptal - mimochodem zamerne nekolikanasobek doporucene doby (navic bylo jen par stupnu nad nulou) a hloubka urcite par desetinek, to tezko nekdo vybrousi - a pri odlepovani a cisteni mne vyrusil zvedavy soused :kol-60: a na nedocistenem skle zustal flicek :wallbash: Zatim vim o oxidu cericitem, ale ten se mi nechce shanet... :mellow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj taky uz jsem leptal na koktu!:) Vypada to dobre,dneksa stala vedle me uplne nova skoda octa II a melo to vyleptane taky na skle,tak jsem se ho zeptal jestli to tam je origo nebo to tam dodelal,rikal ze uz to na tech oknech bylo,tak se to asi dava uz automaticky? :palec2:

Škoda Auto neleptá automaticky, musel to tam dát původní majitel (nebo autosalon). Jinak Octa II má už z výroby v oknech tuším 9-ti místný konec VIN (ten který auto odliší, protože začátek VIN se dá vyčíst podle typu auta), který je vypálený laserem do vnitřní struktury skla. Což je evidentně známka toho, že se pánové ve Škodovce zamysleli a uznali, že toto znehodnocení skel nějaký smysl má :)

P. Svoboda

Vinprotect

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...