Přejít na obsah

Doliti spatneho oleje


Davon

Doporučené příspěvky

Davam dotaz za bratra a rad bych slysel jen odpovedi, ktere jsou pravdive a ne to co si lide mysli nebo slysi.

Pujcil auto na cestu do Chorvatska. Pri zpatecni ceste se dotycnym rozsvitila kontrolka oleje. V kufru nasli "nejaky" olej, ktery mel z Felicie zbytek - cca 1/2litru, tak ho vzali a dolili. Byl tam vsak LONGLIFE z vyroby, asi Castrol SLX II - 0W-30. Muze se neco stat, enbo se jen zhorsila vyskozita oleje? Doporucujete co nejrychlejsi vymenu, nebo vyckat az se rozsviti garancka - listopad?

Diky za bratra za rady... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli do toho syntetického oleje nalili minerální olej, tak bych to asi co nevidět vyměnil. Pochybuju, že ti někdo řekne jestli to něco udělá nebo ne. Prostě se to mísit nemá, přeci jen ten motor není za babku.

PS: proč proboha vozí v kufru olej do motoru, co tam nepatří??? :feve:

To byla ma 1. otazka kdyz mi to volal... diky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli do toho syntetického oleje nalili minerální olej, tak bych to asi co nevidět vyměnil. Pochybuju, že ti někdo řekne jestli to něco udělá nebo ne. Prostě se to mísit nemá, přeci jen ten motor není za babku.

PS: proč proboha vozí v kufru olej do motoru, co tam nepatří??? :feve:

To byla ma 1. otazka kdyz mi to volal... diky :D

Dojede bez problémů. ale pro lepší pocit to vyměňte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,ted jsem byl ve skodovce a nechal menit olej!(Shell 5W-40)Na otazku jestli mi muzou prodat aspon pul litru tak na doliti mi rekl,ze je uplne jedno jaka je znacka oleje hlavne se musi dodrzet ta norma! :) Pokud jsi tam nalil nejakou polosyntetiku nebo dokonce mineral,a do longlife tak bych to asi rychle vymenil!Jak se tady pise zalezi jeste kolik by jsi do listopadu najel,muze se neco pojebat a taky nemusi,ale ja bych to urcite vymenil!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jestli do toho syntetického oleje nalili minerální olej, tak bych to asi co nevidět vyměnil. Pochybuju, že ti někdo řekne jestli to něco udělá nebo ne. Prostě se to mísit nemá, přeci jen ten motor není za babku.

PS: proč proboha vozí v kufru olej do motoru, co tam nepatří??? :feve:

To byla ma 1. otazka kdyz mi to volal... diky :D

Dojede bez problémů. ale pro lepší pocit to vyměňte.

jo, 1/2 litru v tom ve své podstatě udělá celkem prd...ale když je to jen do listopadu, vyměnil bych to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se tam nalil olej s jinou klasifikací než tam byl, což v tvém případě asi určitě, tak na dojetí pár stovek kilometrů to nic nejspíš neudělá, ale jak píšou ostatní. Co nejdříve olej vyměnit. Pokud by se tam nalil olej stejné klasifikace, ale od jiného výrobce, tak bych to asi nechal do toho listopadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...