Přejít na obsah

Dovoz auta


jerrrrri

Doporučené příspěvky

Ahoj kluci,chci se zeptat...na jedněch německých stránkách se mi zalíbil Superb, tak jsem kontaktoval majitele, že bych měl možná zájem a bla bla bla.Chvíli jsme si o autu mailem povídali a pak mi nabídl, že za "small deposit"(1500 Eur) nechá toto auto dovézt dopravní firmou ke mě a budu mít 5 dnů na zkoušku auta, ověření atd. S tím, že pokud se poté rozhodnu si auto ponechat, tak doplatím zbytek do ceny vozu a v případě, že se rozhodnu auto si nezakoupit, tak mi ten dopravce můj depozit vrátí zpět. Jde o to, že jsem se nikdy s takovouto nabídkou nesetkal a zajímalo by mě, zda s něčím takovým nemáte zkušenosti a na co si mám dát popř. pozor....děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj kluci,chci se zeptat...na jedněch německých stránkách se mi zalíbil Superb, tak jsem kontaktoval majitele, že bych měl možná zájem a bla bla bla.Chvíli jsme si o autu mailem povídali a pak mi nabídl, že za "small deposit"(1500 Eur) nechá toto auto dovézt dopravní firmou ke mě a budu mít 5 dnů na zkoušku auta, ověření atd. S tím, že pokud se poté rozhodnu si auto ponechat, tak doplatím zbytek do ceny vozu a v případě, že se rozhodnu auto si nezakoupit, tak mi ten dopravce můj depozit vrátí zpět. Jde o to, že jsem se nikdy s takovouto nabídkou nesetkal a zajímalo by mě, zda s něčím takovým nemáte zkušenosti a na co si mám dát popř. pozor....děkuju

Tuším podvod, myslím, že se o tomto už někde na Idnes psalo.. Já bych raději vyrazil přímo tam, auto projel alespoň (100km na dálnici i normální silnici) napíchnul na VAG a zjistil eventuální závady a nechal si auto v Česku prověřit (pár tisíc u specializovaných firem). A peníze za auto pěkně z ručky do ručky - kupní smlouva, odhlášení z evidence, atp. ŽÁDNÉ PENÍZE DOPŘEDU. kol103

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Petrem, ruce od toho pryč, je to pěkná fintička, jak z Tebe vytáhnout prachy, které už nikdy neuvidíš a auto taky ne.

BTW: na zahraničních serverech zaměřených na hledání aut, jako jsou třeba autoscout nebo mobile.de jsou tyto podrazy poměrně časté, tak majzla na to a nenech se napálit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bylo mi řečeno,že dopravu zaplatí ten dotyčný...pry se přestěhoval do anglie a v anglii je těžké zaregistrovat auto s volantem vlevo,čili v současné době se údajně nachází auto v anglii a jelikože je to celkem daleko,tak veškeré poplatky související s dopravou zde do čr budou na jeho náklady...dokonce už mi i poskytl jmeno spediterské firmy,mělo by se jednat o Global Lines Delivery (www.gl-deliver.co.uk),fakt nevím,jsem na váškách....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Petrem, ruce od toho pryč, je to pěkná fintička, jak z Tebe vytáhnout prachy, které už nikdy neuvidíš a auto taky ne.

BTW: na zahraničních serverech zaměřených na hledání aut, jako jsou třeba autoscout nebo mobile.de jsou tyto podrazy poměrně časté, tak majzla na to a nenech se napálit ;)

To auto je konkrétně z autoscout, tak jak říkáš...je to todle:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=bbkcsjbm1cgt

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlasil bych s tím jen za předpokladu, že zaplatím při převzetí vozu, až mi jej ta špeditérská firma doveze sem pod nos, žádná platba předem ;) A taky bych si předem vyžádl VIN a "trošku" si to prolustroval. To co popisuješ je v každém případě hodně nestandardní a obezřetnost je na místě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný...taky mě napadlo,že v případě, kdybych se rozhodl,že si auto neponechám,mi může dopravce říct např. tenhle škrábanec tam nebyl a zálohu mi nevrátí...je to hodně riziko,ale zas auti je lákavé

všechno podezřelé musí být lákavé, ruce pryč, můj názor, nebo sedni do auta a jeď se podívat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to přijde hodně podezřelé,ale vidina nového auta je hodně silná:) Každopádně už včera jsem psal na autoscout.de jestli je tento způsob obchodování běžný a at ověří majitele a dají mi vědět. Zatím se nic neděje, tak uvidíme. Ale spíš z toho asi sejde. Původně jsem myslel, že budu platit zálohu až při přebrání auta, ale pokud mám něco posílat dobředu, tak na to se opravdu vykašlu...1500 Eur není zrovna málo nato je jen tak vyhodit oknem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% fake - stěhování do UK klasická story

přesně tak, nikdy na to nereagovat a hlavně pravidlo nikdy nic neplatit dopředu !!!! zvednu telefon, máte auto - ano - tehdy a tehdy jsem tam pro něj - poslat blokaci faxem at má papír v ruce, nikdy nic jineho, takových co začli motat s anglii apod už jsme pár zažili... vyláká zalohu a konec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mmj v UK neni tezke prihlasit evropske auto, vymenis svetla a pristroje, zajedes na M.O.T. a pak na DVLA a hotovo.

Jinak je to ale podvod, kdysi se o tom psalo i nekde tusim na Idnesu.

proč se musí měnit světla a jaký přístroje? tzn. v UK můžeš přihlásit auto s pravostranným řízením? Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mmj v UK neni tezke prihlasit evropske auto, vymenis svetla a pristroje, zajedes na M.O.T. a pak na DVLA a hotovo.

Jinak je to ale podvod, kdysi se o tom psalo i nekde tusim na Idnesu.

proč se musí měnit světla a jaký přístroje? tzn. v UK můžeš přihlásit auto s pravostranným řízením? Díky!

Tak světla abys neoslňoval protijedoucí auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč se musí měnit světla a jaký přístroje? tzn. v UK můžeš přihlásit auto s pravostranným řízením? Díky!

Svetla aby jsi neoslnoval, jezdi v protismeru a nase maji sklon od poloviny doprava nahoru, jejich taky ale na obracenou stranu, a pristrojema jsem myslel budiky, rychlomer musi byt v milich.

Editováno: , autor: Krenstik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč se musí měnit světla a jaký přístroje? tzn. v UK můžeš přihlásit auto s pravostranným řízením? Díky!

Svetla aby jsi neoslnoval, jezdi v protismeru a nase maji sklon od poloviny doprava nahoru, jejich taky ale na obracenou stranu, a pristrojema jsem myslel budiky, rychlomer musi byt v milich.

aha, díky za vysvětlení :palec2:;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...