Přejít na obsah

Letní pneu


OrOrO

Doporučené příspěvky

Klidně můžeš, stejně s tím víc jak 190 nepojedeš a v techničáku máš taky rychlost menší. Rozdíl mezi těma gumama je ve výšce bočnice, jedna 65% šíře pneu a druhá 60% šíře pneu. Dej ty 65. Já mám tyhle Klébry taky a naprostá spokojenost, už jsem je s autem koupil a klidně bych si je koupil znovu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně můžeš, stejně s tím víc jak 190 nepojedeš a v techničáku máš taky rychlost menší. Rozdíl mezi těma gumama je ve výšce bočnice, jedna 65% šíře pneu a druhá 60% šíře pneu. Dej ty 65. Já mám tyhle Klébry taky a naprostá spokojenost, už jsem je s autem koupil a klidně bych si je koupil znovu.

ok diky, ono sem se dival ze v 195/60 je v T ani nemaji nikde... pujdu do tech 65, jen doufam ze nebudou hlucne, to by me uz asi omylo... :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám takovej bl..j dotaz, vím, že univerzální není a nebude nejlepší, ale jak je to při použití univerzálních pneu? Nebudu v zimě pokutován za to, že nemám "zimní výbavu"? Je na těch pneu "M+S"?

Uvožuji o tom protože:

1. nemám prostor pro skladování 2 sad

2. najedu málo km na to, aby se mně to vyplatilo

3. auto nemám na předvádění se, jezdím plynule a klidně, nějaké "důležité" vlastnosti pneu moc nevyužívám... (na to mám něco jiného)

Jinak zvažuji i o provozování zimních celoročně, ale to už mi přijde v létě trošku blbé...

A pravděpodobně vyměním svoje 16´´ elektrony za klasiku 15´´ plecháče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom mírná úvaha:

1. Skladovat pneu můžeš v leckterých servisech do 400.- za sezónu.

2. Jaká je cena za zdraví/život ?

3. Aby ses nedivil, co vše může být důležité.

4. Zimáky v létě NÉ ! Je to máslo - nebezpečné.

Univerzální budou mít z každé kategorie to horší.....

Ale slovy starého Homolky: " já tě nesvádím, já tě nelákám."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom mírná úvaha:

1. Skladovat pneu můžeš v leckterých servisech do 400.- za sezónu.

2. Jaká je cena za zdraví/život ?

3. Aby ses nedivil, co vše může být důležité.

4. Zimáky v létě NÉ ! Je to máslo - nebezpečné.

Univerzální budou mít z každé kategorie to horší.....

Ale slovy starého Homolky: " já tě nesvádím, já tě nelákám."

Co třeba toto: http://www.pneumatiky.cz/Pneumatiky/Matador-MP61

Dle mého názoru je "nutnost použití letních a zimních pneu" lobby, stejně jako dusík. Nemám nic proti tomu, ať si tam každý dá co chce, ale význam to nemá. Teda má, ale jenom pro jedince myslící jinou částí těla než hlavou. Dlouho se u nás jezdilo na letních a univerzálních pneu a nebyl problém. A po masáži médií si zrazu všichni musí pořídit zimní, protože je brzdná dráha.... stejně jako masáž na kupování minerálek - snad nebudete pít tu vodu z kohoutků, když můžete pít ten "hnus" co načepujeme a označíme jako minerálku....

Takže, co je bezpečnější, blbec na zimních (co si myslí že ho zimní spasí a jezdí na tom jak v létě na asfaltu, nebo pohodový, klidný a předvídající řidič na letních?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blbec na zimních samo předvídající ... :palec2: Jsem zastáncem zimních pneu, myslim, že dřív se na složení pneu tak jako ne že sra.o, ale bylo jinak, dneska je to alchymie i když neříkám, že na letních se v zimě nedá jet. Nejradši potkávám idioty ve felicích na letních, kde mimo město jedou 20km/h, protože se jim to už při 30km/h klouže. Neříkám, že na zimním pneu se dá jet jak na suchý silnici, ale rozdíl je brutální, tu felicii předjedu klidně kilem, když nebude zase tak brutální sněhová nadílka, koleje apod ... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zimní jsou v zimě bezpečnější, to je fakt, ale ještě bezpečnější je jezdit s BVP nebo tankem ( a kolik lidí přesedlalo?). Trošku jsem to přehnal, ale i tak mi univerzální nepřijdou nějak špatný. Jak je to teda se zimní výbavou a uni pneumatikami?

PS: blbec na zimních předvídající už není blbec... - tuto variantu beru taky jako relativně nejlepší...

Editováno: , autor: aaakecal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BVP a Tank? Tak to by byla paráda, jen ty gumové návleky na pásy se trochu víc sjíždí a přezouvat pásy není jak kola na autě a ještě k tomu spotřeba tank cca 350l/100km? Jinak bych do toho šel ... :palec2:

Co se týče uni pneu, pokud najedeš v letní sezoně max do 5000, tak bych se toho nebál, jinak ani náhodou, holt stále to jsou kompromisy letní/zimní, ale popravdě radši bych jezdil v zimě busem a měl na autě jen letní. Jako zimní musí mít měkčí směs, tudíž si myslim, že opotřebení v létě větší, dál hrubší vzorek, což bude hlučnější ... a v zimě? Nebude tak měkká jak normal zimní, ale na opatrný ježdění postačí, přestože Tě v kopci asi nechá ...

Hádám, neměl jem ani mít nikdy nebudu uni ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ono se taky dřív jezdilo trochu jinak. Na silnici projelo padesátkrát míň aut a běžná "mimoměstská" rychlost byla limitována výkonem škodovek a žigulů atp. a jízdou na spotřebu, někde kolem 70-80 km. Když pak v zimě jezdili tatíci v bekovkách na letňáčích těch svých 40 - 50km/h, tak se to ztratilo.

Dnes je situace úplně jinde a takový "opatrný" šofér může zapříčinit pekelně horkou chvilku (četné vlastní zkušenosti)<_< . Hlasuju pro povinné zimní přezouvání !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opatrný není pomalý - na druhou stranu vidím občes hovada, co předjíždí na sněhu na okresce auta jedoucí 80 - 90 !

Ano, oni můžou, mají zimní gumy... a když by se něco stalo, tak ten "blbec" co jel jenom 90 nemá zimní gumy, zabte ho! Tak nějak jsi to myslel?

Toto nikam nevede, tady je taková anarchie, že si stejně každý dělá co chce.

jj, na staré 105 s univerzálama jsem vyjel kopce, kam se jiné auta ani nesnažila, všichni nasazovali řetězy a stejně je pak tahal traktor, to na Š 105-120 nehrozilo

a jezdilo se 110, v obci 70 - stejně jako dnes, jenom ta technika je "lepší" a lidi toho využívají - jezdí rychleji než je zdrávo (protože jim to technika umožní),

ale tady je kámen úrazu a příčina tolika nehod... ono to není o zimních nebo letních, ono je to bohužel o člověku a jeho blbosti!

Editováno: , autor: aaakecal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel/bohudík je účastníkem provozu i 68 letý důchodce, který ani v létě nepojede víc než 60km/hod. Ostatní ho musí na silnici respektovat a nik nemá oprávnění k tomu, aby mu za to nadával a dělal naschvály. Kéž by jsme se toho věku my "mladí" dožily. To jako postřílet všechny co jezdí pomalu?

To fakt nemá logiku a debatovat o tom můžeme stejně dlouho jako o ostatních tématech (HID, led, mlhovky a jiné úpravy aut), a stejně nic nevyřešíme.

ŘIDIČ a jeho kvalita se nepozná podle rychlosti, nebo množství nadávek pro ostatní, je to o něčem jiném.

Je to o toleranci, která dnes všeobecně chybí. Já spěchám, já jsem bůh, já si můžu dovolit vše a všichni mi jděte z cesty! To je krédo 80% dnešních účastníků silničního provozu. Bohužel :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stačí jen to, až ti vjede (už se mit to stalo dostkrát) znenadání borec z vedlejší 40m před čumákem do cesty. Já to na zimákách ubrzdím, a nevlítnu ani do stromu, ani pod protijedoucí kamión, natož abych smetl cyklistu u krajnice...

Né nepřesvědčíš mě.

Mít zimní obutí neznamená bezhlavě riskovat - naopak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepochopim, že vůbec někdo může uvažovat nad tim, že zimní pneumatiky jsou nesmysl ... To jsou chorobomyslný výplody ... A co testy, co říkaj testy?!? Nepotvrzujou náhodou to, že zimní pneumatika je v zimě úplně nějde jinde, co se týče vlastností?!? Nevadilo by mi to, jezdi si na čem chceš, když ale nebudeš ohrožovat nás ostatní ... Takoví jedinci totiž neohrožujou jen sebe, ale taky svoje okolí, když začnou bruslit nebo plavat při běžnejch rychlostejch na různejch površích, protože maj nevhodný pneumatiky, přičemž zimní by to nikdy nedopustila, držela by stopu dál ... A to mě přímo s..e, jako by nestačilo, že jsou dementi, kteří porušují předpisy neúměrně rychlou jízdou ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
je fajn vidět, že účast zde má smysl. Já se ptal na gumy v okolí a v podstatě každý pneuservis se dostal na internetové ceny (i včetně montáže).. Stačilo požádat o slevu. Mám P6 za 1690 i s nazutím a vyvážením

Taky uvažuju o těchto pneu, jak si s nima po roce spokojenej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...