Přejít na obsah

Kdo už přezul na letní?


prtko5

Doporučené příspěvky

Ja myslim, ze v ty vanici, co tam byla, je uplne jedno jestli mas letni nebo zimni. Pokud jedes jak prase, tak ti jsou zimni taky houby platny a neubrzdis nic.

Lepší zimní než letní a když vidím, že kvalita sjízdnosti silnice je špatná tak nejedu jak kráva... Ví někdo jak to začalo? Kdo to zavinil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja jsem pritelkyny pujcil radis Octu do prace nez Fabulku. Tu jsem mel ja a kdyz jsem si chtel zkusit zda to klouze - u Octy to je v poho - ABS zacne kopat do pedalu - tak tady ne a tahne to do strany jak krava-hned to pujde na dilnu - kurna to je tak neovladatelny auto ze jsem rad ze stim nejela v te nejhorsi vanici do prace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lepší zimní než letní a když vidím, že kvalita sjízdnosti silnice je špatná tak nejedu jak kráva... Ví někdo jak to začalo? Kdo to zavinil?

Údajně řidič kamionu co předjížděl pomalu jedoucí osobák a nezvládl to.

Docela běžná situace na D1 - spolmalíš ve sněžení nebo hustém dešti, ale pan kamion má pocit, že když má náhon na zadek a omezovač na 85, tak toho musí využít. Už si neuvědomí, že má většinou univerzální gumy, nemá uzávěrku a hlavně 30 tun za sebou...

Kdysi mě u Budějek předjížděl kamion stovkou, na obyč silnici....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údajně řidič kamionu co předjížděl pomalu jedoucí osobák a nezvládl to.

Docela běžná situace na D1 - spolmalíš ve sněžení nebo hustém dešti, ale pan kamion má pocit, že když má náhon na zadek a omezovač na 85, tak toho musí využít. Už si neuvědomí, že má většinou univerzální gumy, nemá uzávěrku a hlavně 30 tun za sebou...

Kdysi mě u Budějek předjížděl kamion stovkou, na obyč silnici....

Kamion. Kdo jinej to mohl udělat......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Údajně řidič kamionu co předjížděl pomalu jedoucí osobák a nezvládl to.

Docela běžná situace na D1 - spolmalíš ve sněžení nebo hustém dešti, ale pan kamion má pocit, že když má náhon na zadek a omezovač na 85, tak toho musí využít. Už si neuvědomí, že má většinou univerzální gumy, nemá uzávěrku a hlavně 30 tun za sebou...

Kdysi mě u Budějek předjížděl kamion stovkou, na obyč silnici....

Docela jednoduchý. Náklaďák díky svý váze a relativně malí styčný ploše dost dlouho sedí a pak když se urve tak se jen díváš kam se řítíš a snažíš se trefit něco levnýho a měkkýho. Něco o tom vým z vlastní zkušenosti.

Je to jako když rellye auta na sníh naj hubeňoučký kola a na sucho široký.

A na rychlost stačí vytáhnot pojistku. Scanie ji myslím měla 3 zleva a už valíš kolem stovky.

Editováno: , autor: Luďa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jestli jsem se nepřeslechl, ale na nově ve zprávách lamentovali nad skutečností, že nepřiměřenou rychlostí na D1 jelo 10% řidičů osobáků a 80% kamionů, nevím kde k tomu dospěli, ale pokud je to fakt, tak je to síla,

taky jsem měl slabost na kamiony, jenže v té době jsme jezdili (r.1988) s Lízou (Volvo jen pro vyvolené), moc nejela a brzdy taky nic moc, proto se jezdilo daleko opatrnějí a pomaleji, dnešní kamiony mají dvakrát větší výkon, brzdí dobře a k tomu spousta pomocníků (asr,abc,retardéry), věk řidičů je velmi nízký a tak to dopadá jak všichni vidíme

to je tak, letos jsem jel taky jednou po D1 ve vánici v noci, spomalil jsem a sem tam nějaký kamion se pustil mně předjíždět, samozřejmě k mé velké nelibosti ze dvou důvodů. Zaprvé mně může smést, až ulítne a za druhé mi pěkně háže bordel na sklo a prd pak vidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani mi tu vánici v MB nepřipomínej. V 18:45 jsem vyrazil z Rozvoje do knajpy a krásně sucho. U hasičárny to začalo a do Bondy jsem už přišel jako sněhulák v 2 cm sněhu. Teď je na zemi odhadem 5 cm a já budu muset do práce ráno pěšky, jelikož auta před barákem jsou už na letních...chjoooo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani mi tu vánici v MB nepřipomínej. V 18:45 jsem vyrazil z Rozvoje do knajpy a krásně sucho. U hasičárny to začalo a do Bondy jsem už přišel jako sněhulák v 2 cm sněhu. Teď je na zemi odhadem 5 cm a já budu muset do práce ráno pěšky, jelikož auta před barákem jsou už na letních...chjoooo...

:palec2: Tak nějak i včera večer na Příbramsku :)

Jinak přes noc další nadílka: asi 2 cm, ale to tu už nevydrží..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ani mi tu vánici v MB nepřipomínej. V 18:45 jsem vyrazil z Rozvoje do knajpy a krásně sucho. U hasičárny to začalo a do Bondy jsem už přišel jako sněhulák v 2 cm sněhu. Teď je na zemi odhadem 5 cm a já budu muset do práce ráno pěšky, jelikož auta před barákem jsou už na letních...chjoooo...

Kdybys nepočítal do jedný hodiny v paluši bublinky v kofole, mohls to ještě stihnout přezut zpátky na zimní !!! :p Nebo si kup saně ať nemusíš pěšky !!! - lol nejlepší jízda je na ledu a s citrónem ! lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám přezuto na letní od 14.12 2007 :) :) Oktu jsem tak koupil.No a pokud je náhodou takový počasí jako je teď, tak nevystrkuju čumák z garáže.Do školy mě vozí ČD, do práce to mám 400m-to zvládnu pěšky. Ale do příští zimy bych na zimáky chtěl našetřit.Zatím to dělám tak, že pokud nejsou silnice suché prostě na těch letních nevyjíždím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jel jsem v klidu na letních. Silnice do rána v pohodě. Jel jsem jen po městě.

Vzhledem k tomu že budu "už konečně "kupovat druhý disky a oni je ještě nemají, tak mě nezbývá nic jinýho než tam mět pořád zimní. Ale zase kdybych je měl, tak bych je tam už asi taky dal (na sraz do Ostravy 16.3.2008)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak na novinky.cz včera psali, že 90% kamionu při té nehodě na D1 překročilo povolenou rychlost 80 km/h (a i ta je na sněhu ve vánic dost) a skoro polovina lidí nedodržovala ani dvouvteřinový odstup, což je taky nářez, prt. na suchu je to tak tak, natož v takovém počasí.

Takže milí řidiči, můžeme si za to sami, jako vždy :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak na novinky.cz včera psali, že 90% kamionu při té nehodě na D1 překročilo povolenou rychlost 80 km/h (a i ta je na sněhu ve vánic dost) a skoro polovina lidí nedodržovala ani dvouvteřinový odstup, což je taky nářez, prt. na suchu je to tak tak, natož v takovém počasí.

Takže milí řidiči, můžeme si za to sami, jako vždy :doh

A policiste pokutovali 89 ridicu.

Ja to risknu a hodim tam dnes letni a uvidi se.A kdyz tak dam zpatky zimni, neni taková námaha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...