Přejít na obsah

hromadný chiptuning


Josef Novák

Doporučené příspěvky

To věřím Máro, ale tak ty oproti nám aspoň v sérii nějaký kw máš a nemusíš se bát, jestli něoc stihneš předjet nebo ne ;) Ale zase mít v takovým autě 136kw, kua to musí být nářez :palec2: Mě spíš překvapila ta spotřeba, už se těším, až pojedu v úterý do Svitav po své oblíbené trase, za kolik to bude. Naté to poznám nejlíp, mám už přesně zmapovaný, za kolik se dá jet nejmíň, nejvíc a při jakým stylu :)

Editováno: , autor: Tangerín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mohu potvrdit zkušenosti ostatních. V nižších otáčkách zabírá lepší a tak rychle neuvadá a nové maximum místo ve 3 tis. ot. je ve 3,5. Letadlo z toho opravdu není, ale v určitej režimech to dost výrazně ožilo. Za těch pár drobnejch to stálo určitě za to, vřele doporučuju.

Trochu detail k tý vačce - je naprosto shodná v FI i v FII, ale je pootočená o 6° dopředu. Kdo si chce hrát s motorem, může si jí přestavit, protože je nasazená na kuželu... ... pak může být i soft z FII... :palec2: Osobně se do toho pouštět nebudu...

Jo a organizátor celé akce dostal bonus, který jsme mu všichni záviděli... :rolleyes:

Díky Bubi :skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já si myslím, že on třeba soft bude dělenej tak, aby přidal 5 kw. Ale to, že je ta vačka posunutá možná přidá nějakou tu kw. A taky FII má trochu jiný sání, co jsem viděl, tak všechny maj airbox a ještě jsem někde vypátral, že maj trochu jinej tvar a možná i velikost sacích a výfukovejch kanálků...takže ty 4kw, který dělaj rozdíl v sérii budou spíš hardwarový, nebo soft. Každopádně jsem moc spokojenej a chtěl bych se zkusit povozit s FII HTP nachipovanou od Cimbu, to by byl taky asi zážitek :)

O tom bonusu jsem jen něco zaslechl, můžeš mi to potvrdit v SZ?? Dík ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mimo téma: Dneska jsem byl v Cimbu předělat fábku 1.4 50Kw na 57kw. Musím uznat,že tam je obrovská změna jak ve výkonu,tak v chování celýho motoru,ta obrovská díra v plynu co tam byla je vážně fuč a co víc,opravdu pozoruju menší spotřebu a to ne o 0/5 litru ale min o litr litr na pal PC. Takže opravdu doporučuju!! Jen teda bych chtěl říct,chlap má vilu jak prase,ale že by dal nějakou reklamu Cimbu nebo tak,prostě nic,objížděl jsem to tam jak k...t .A co mě mrzelo,velmi nepříjemný přístup,skoro bych si troufal říci,že pán se choval jako buran a normálně řečeno hází machry. Jinak co se týče samotnýho auta,tak super,můžu to doporučit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi byl jinej pán lol

Ten u nás byl v pohodě a bylo vidět, že rozumí. Nepřišlo mi, že by házel machry. To že má vilu, se nedivím. Je to zlatej důl, přijede na pumpu, kde je nás pět, shrábne od každýho 3k za 15 minut práce a jede dál. Denně to musí být ranec jako blázen. Kdo umí, ten umí ;) Jinak já jel dneska taky opět na výlet a ta spotřeba je fakt dole, 0,5 litru určitě. Zkusím jet někdy na spotřebu a netočit to zbytečně. Věřím tomu, že nebude problém jít pod pět litrů. Ze sérii jsem se dostal na 4,8 nejmín. Tak ted to musí jít na 4,5 minimálně :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi byl jinej pán lol

Ten u nás byl v pohodě a bylo vidět, že rozumí. Nepřišlo mi, že by házel machry. To že má vilu, se nedivím. Je to zlatej důl, přijede na pumpu, kde je nás pět, shrábne od každýho 3k za 15 minut práce a jede dál. Denně to musí být ranec jako blázen. Kdo umí, ten umí ;) Jinak já jel dneska taky opět na výlet a ta spotřeba je fakt dole, 0,5 litru určitě. Zkusím jet někdy na spotřebu a netočit to zbytečně. Věřím tomu, že nebude problém jít pod pět litrů. Ze sérii jsem se dostal na 4,8 nejmín. Tak ted to musí jít na 4,5 minimálně :palec2:

Ale jo,byl to ten pán,arogance je mu velmi blízká..je to škoda,protože jinak souhlasím s tím,že umí..jenže slušný a seriozní chování je dneska druhá polovina úspěchu. lol Jinak k tý spotřebě,tam jsem jel 70km se spotřebou podle PC 6.8 a zpět 5,7 a to jsem to cestou zpět párkrát sešláp víc i když jsem se vcelku snažil jet lehkou nohou.

Editováno: , autor: juke.box
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu mimo téma: Dneska jsem byl v Cimbu předělat fábku 1.4 50Kw na 57kw. Musím uznat,že tam je obrovská změna jak ve výkonu,tak v chování celýho motoru,ta obrovská díra v plynu co tam byla je vážně fuč a co víc,opravdu pozoruju menší spotřebu a to ne o 0/5 litru ale min o litr litr na pal PC. Takže opravdu doporučuju!! Jen teda bych chtěl říct,chlap má vilu jak prase,ale že by dal nějakou reklamu Cimbu nebo tak,prostě nic,objížděl jsem to tam jak k...t .A co mě mrzelo,velmi nepříjemný přístup,skoro bych si troufal říci,že pán se choval jako buran a normálně řečeno hází machry. Jinak co se týče samotnýho auta,tak super,můžu to doporučit.

Zdar byl jsem na ESSU 22.5. s mou 1.4 MPI 50 kw, plná spokojenost s profi výkonem pana Cimbu, jízdu domů jsem si docela vychutnával, hlavně reakce na plyn a hlavně lepší zátah v hopcích. Dík za zorganizování zdařilé akce, všem účastníkům mnoho km bez nehod

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cau hosi, doufam ze jste vsichni z chipu z brna nadseni a spokojeni, ja osobne o vikendu jel do ostravy a poznal jsem to jak v kopcich, tak trochu na spotrebe, ale ja i pred chipem jezdil velice levne, takze me tohle zas tak netrapi, ale hlavne auto tahne i za hranici 4 tis. otacek, coz je fajn a kdyz valim pres 120 tak je to poznat (bavim se o te slabsi 1.2 kterou mam pod kapotou)

a ted vysvetlim tu slevu mr.cimbu....napsal jsem mu kolik dojede aut a ajake a on mi napsal, o kolik slevni....to prekvapeni ktere mi nachystal do brna jsem vazne necekal, dost me mrzelo, ze me cekala pritelkyne v jine casti brna a spechali jsme domu, jinak bych si s vama vsema a s mr.cimbu vykladal dal a vyckal jako spravny kapitan az do konce...takze za to se omlouvam

jinak chopit organizace se mohl kazdy, tak mi doufam nebudete zavidet...jo a jeste jsem chtel pochvalit odvahu tangerina, protoze i kdyz vsichni vime, ze cimbu umi, tak kdyz se ptal kdo bude prvni chipovat, tak jsme byli vsichni takovi zarazeni, jeho auto se delalo jako prvni, takze ho blahorecim za odvahu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo znát je to určitě. Když jsem přijel a všichni se ptali "Tak co??" byl jsem z toho takovej nesvůj, krom lepších rozjezdů a trochu větší živosti jsem nic moc nepozoroval. Pač honit to tam po Brně....nerad bych peníze pro chip nechal policajtům. Ale po cestě domů, v kopcích atd...je to fakt znát...ať už jedu sám, nebo s více lidma. Spotřebu jsem měl předtím taky parádní, ale teď je ještě lepší :palec2: Jinak s tou slevou, bych asi neřešil, jak píšeš zorganizovat to mohl každej. Ujmul bych se toho tenkrát i já, ale měl jsem zápočtový týden a nevěděl jsem co dřív, natož tady něco sepisovat..a taky jsem nevěděl, jestli do toho vůbec půjdu..tak abych tady něco neplánoval a pak nakonec nejel. Takže to máš zaslouženě :) Já to stejně dneska počítal, že když bych měl na 100km o půl litra nižší spotřebu jako předtím, takže by se mi ty peníze za chip vrátili cca po 7 natankovanejch nádrží lol Takže do podzima jeto zpět, když budu jezdit s lehkou nohou :)

No a odvaha to žádná nebyla, stejně nás to čekalo všechny :smich:

Editováno: , autor: Tangerín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nejdříve musím pochválit Mishana(bubi) za skvelou organizaci. Pravě jsem se vratil od Mr.CIMBU. A pocity? asi jako vsichni. Nad 4tis. otacek to neuvada, na 4.rychlost lepsi pruznost, pri opatrne jizde i nizsi spotreba. Ujel jsem zatim asi jen 100km ale celkově dobrej pocit:) Měsíčně ujedu cca 2500km takže zkušenosti budou rychle na světě.

Editováno: , autor: lukyssek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štve, mě na něm jen to, že čím silnější auto, tím je to dražší? Proč? Protože, ten kdo má dražší auto, má více peněz? Trochu blbá úměra. Přiznal, že za chip na HTP-éčko dal pár peněz a tisickrát se mu to vrátilo, ale za chip na FRS dal velkej balík a moc to lidi nechtěj. Znám chlapa, co stahuje softy z ŘJ chipovanejch aut a prodává to za pusu, tomu říkám pane přístup :palec2:

Mj. dle vlastních informací každej "chipmaster" hanobí firmu toho druhého (Cimbu, Sportmotor, ABC-tuning atd.) Taky mě docela mrzelo, že mi nabízel chip na 166 kW a když jsem se ptal co to udělá se spojkou nebo motorem, říkal že záleží jestli pravidelně měním olej nebo, kde a co tankuji, jak jezdím se spojkou, což na mě působilo dojmem, že počítej že se Ti to zku*ví, ale mým chipem to určitě nebude. Neřekl, že to nedoporučuje bez výměny komponentů atd. (dával například chlápka co tankoval V-POWER racing a odešlo mu turbo).

Si snad dělal srandu, proč bych neměnil olej, filtry apod jak se patří???

Pro mě je auto členem rodiny třeba jako pes nebo kůň, kterému si vybuduji citovej vztah tak proč ho kazit nebo mu nedávat co si zaslouží.

Možná si řeknete, že jsem na hlavu, ale takhle to cítim já.

Toť můj názor na chip od Cimbu a spol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mistra Cimbu viděl osobně. Udělal co měl, vytáhl se jak čínské tričko, ale umí a může si to dovolit. Těch pár koníků u mého vysavače 1,2 je opravdu znát a nelituji ani cesty, ani peněz. Zvláště, když jsem tam viděl toho jeho pikapa, co jezdí téměř 200 km/h. Přeji pěkný den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...