Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Tak pánové,ja bych měl dnes,popřípadě zítra měnit hřeben řízení..přišel mě už nový..nakonzervován a doufám že to bude už vše v pohodě...jinak pár fotek...

PS kdo by chtěl mám na prodej KOYO - (dva snímače nat.volantu a jedno servočerpadlo)

cena - DOHODA

post-9538-1252140362_thumb.jpg

post-9538-1252140371.jpg

post-9538-1252140377.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobry den,

odesla mi servotyc, na strane spolujezdce tece olej pres manzetu.

Sehnal sem starsi, jenze je to typ 6Q1 423 055 G a ja mel 6Q1 423 051 J. Mohl by mi nekdo zkuseny rict, zda to bude 100% kompatibilni a bude to sedet? Nemam moznost kouknout do ETKY atd. Jinak Fabie je 1.9TDi/2000

Dekuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hřeben vyměněn...posilovač neposiluje...sem v koncích...mám teď rozmrdanou geometrii na kolech,v pondělí na geometrii...

(vyměnil jsem čerpadlo,snímače,hřben a stále nic...je to něco elektrického...

Zítra se jdu ptát jestli mě ji zpraví v origo servisu škoda...jelikož už na to nemám nervy...

(čerpadlo prodáno,stále mám na prodej 2x snímač nat.volantu KOYO a nově hřeben řízení KOYO) jinak SZ

Editováno: , autor: AMartyn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked je servo čerpadlo bez komunikacie tak ten kontakt +/- je štatny kde je nôž.

ahoj hubo...pozeram, to je trw? mne to blika cela elektrina, ale nevypadne servo, len posiluje viac ako ma..kable mam zdrave snimac novy... skor mam pocit ze akoby nieco islo na snimac, tekutina .. odkial sa tam dostane? je to servo olej co najdem na tom snimaci? taka mastnota... teraz je cely ofacovay ten snimac a je to o 90 percent lepsie... nevies nieco poradit?

diki ti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej by sa tam nesmel dostať. Straca sa olej v nadobke čerpadla?

cauky,

olej sa mi nestraca, ale teraz som snimac komplet zafacoval do izolacky, vsetko vyutieral a aj handricku tam tak sikovne vopchal na snimac do kolisky (iba kusok oblepena paskou) aby ak bude nejaka vlhkost utrela rovno hriadel, a funguje to o 90 percent lepsie... uz len sporadicky zacne budit servo, hlavne ked sa taham niekde v kolone, ale dlhsie jazdim na nizsich rychlostiach... vyzera to dost zahadne, ked kable zdrave, snimac novy za 100 eur a tvari sa to nelogicky ta chyba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Matiez mas pravdu vratilo sa to bol som na Vagu zly snimac tak som mu dohovril zatial ide tak uvidim vysonduj ten olej nie je mozne aby sa dostal do noveho snimaca neexist

tak som cely novy snimac oblepil paskou, do kolisky sikovne vlozil handricku a orezavakom spravil iba drazku na lamely, ktore sa v nom pohybuju pri kruteni volantu. od vtedy je to 98 percentne... vynimocne sa stane, ze preblikne ale iba raz a nie ako vtedy nonstop a bez prestavky blikala elektrina a servo vybudene na plne otacky.

sice neviem co to znamena momentalne, ale uz nemam ani sil to 150x rozoberat... aj kable som pomenil a snimac novy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím AMartyne,

blahopřeji k vyřešení problémy se servem. Můžeš dalším blikajícím zoufalcům trochu konkretizovat problém s elektrikou, který si odstranil? CO bylo příčinou? Nechal jsi to nakonec dělat v origo škodováckym servisu, jak minule píšeš? Díky za reakci. Šmejky

Editováno: , autor: Smejky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim Vas, mam 1,9 SDI r.v. 2000 a vidim, ze niesom jediny co ma problem s riadenim....tak isto mi odislo riadenie a tieklo ako blaznive, riadenie som zohnal za 3000 SK vtedy a po pol roku dalsi problem s riadenim....teda zrejme servom...pri lavotocivej zakrute citim ako mi šklbne s volantom a svetla trosku prihasnu...viac pozornosti som este nevenoval tomu,kedze to bolo cestou do prace, ale ked pridem urcite skontrolujem kvapalinu v serve.....nemate s tym niekto skusenosti? myslim, ze ked to nebude kvapalinou co stym moze byt :help: snad neodchadza servo :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

!!! SERVO KOYO !!! ( servořízení elektrické na HTP )

Popis problému,na autě jsem vyměnil komplet řízení od servočerpadla,přes hřeben řízení,čidlo nat.volantu a když se servo nerozjelo ani po vyměně kompletu je to el.čerpadlo tudíš šlo auto k elektrikáři...po 1 dni jsem mu volal,jak to vypadá,říkal že mu tam chybí nějaké proudy atd...na druhý den,volal že má auto hotové,posiluje...

Největší masakr...

- Jelikož jsem neměl na autě podběh,sundal jsem kolo a co nevidím,nádržka na servoolej je do poloviny prázdná...volantek na přístrojovcve nesvítil... (ale servo posilovalo,tak sem říkal že to není možné...) Tudíš jsem dolil servokapalinu,nastartuju a ejhle volantek na p.d. se rozsvítil,říkám ejhle a je problém,kouknu za mlhovku a to jsem ještě neviděl,měl sjem odpojenej prostřední a levý konektor z mého podledu...zapojil jsem konektory,nastartoval jsem,volantek zhasl a servo běží :-)

Tudíš,když na servu KOYO nebudeš mít zapojený ze svého pohledu prostřední a levý konektor,budeš mít servooleje jen polovinu nádržky,servo by ti musí fungovat...což je pro mě jako lajka nepochopitelné,ale je to tak podle mé zkušenosti...

PS: pokud by někdo chtěl,mám na prodej 2x čidlo natočení volantu KOYO a 1x hřeben řízení KOYO :-)

Editováno: , autor: AMartyn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak to niekomu pomôže, trošku sa rozpíšem.... :)

Problémy s TRW servom som mal pol roka, nasledovné.

1. preblikávali svetlá, prístrojovka ... nepravidelne, niekedy nonstop.

2. samovoľne sa spúšťalo servo - aj pri státí....

Riešenie 1?

1. Výpis z Vagu bol jednoznačný - senzor natočenia uhlu

2. Kúpil som new a po mesiaci death. Zasa new druhý a po týždni death.

3. Zväzok v el. časti /pri motori/ som komplet odizoloval, následne old káble odcvakal a preletoval cca. 30cm new káble.

4. Výsledok? To isté, žiadna zmena.... :help:

Riešenie 2?

1. Rozobral som servo, vyčistil kontakty v ňom, utesnil prechodku konektorov do serva, vyhodil nasiaknutý molitan, čo akože chráni servo.

2. Preletoval všetky napájacie kontakty v serve, utesnil a nalepil obal naspäť. Návod tu: http://www.skodaforum.sk/oprava-kontaktov-...abia-t2277.html

3. Kúpil new snímač natočenia serva a new servo olej.

Servo TRW ide perfektne, žiaden problém nemám, žiadna Vag chyba. Takže chýb tam môže byť fakt dosť. :kuk::feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, tak jsem se taky stal jedním ze "šťastlivců" s problémem s řízením.Kontrolka svítí,posilovač nefunguje,světla problikávají a aby toho nebylo málo, v klidovém režimu se vybíjí baterka.Vše ukazuje na kabelový svazek.Nenašel by se někdo v okolí Ostravy,kdo by to uměl přemostit ? Kabelový svazek se mi moc měnit nechce.. Díky za každou pomoc .. (tel:603445700)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím AMartyne,

blahopřeji k vyřešení problémy se servem. Můžeš dalším blikajícím zoufalcům trochu konkretizovat problém s elektrikou, který si odstranil? CO bylo příčinou? Nechal jsi to nakonec dělat v origo škodováckym servisu, jak minule píšeš? Díky za reakci. Šmejky

Ahoj smejky,

tak pridavam sa k zufalcom... je to lepsie, servo nehneva v jednom kuse ako to bolo uz posledne mesiace, ale iba vynimocne... takze ja to vzdavam .. kable vymenene, snimac novy ... olej netecie... vsetko ako ma byt ... takze bud problem v riadiacej jednotke, alebo neviem ... jedno viem... jazdim pokym mi niekto nenapise co treba urobit k veci, alebo cakam pokym uplne odide...

ja uz na to nemam sil

...100 krat rozobrate servo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...