Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Kamil, toho pánaka si pravdaže dám. lol

Birko, ty máš iný problé, nie čidlo. Čidlo sa na Vagu ukáže v chybovom zápise. :p

Však o to ide ,kolkym vag nič nehlasil a bolo čidlo,aj kontrolka oran.volant zhasne,ale stale servo zapina podla počasia ,čim chladnejšie ,tym dlhšie trva kym zapne servo,fakt to pripada,ako keby sa niečo nahrialo a povoli servo,podla Vas to može byt aj servo?,ked to povoli,tak to funguje bez problemov,až kym znova nevypnem motor.Keby bolo servo,tak by to vobec nefungovalo či?.... :help:

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Birko, odpoj konektor čidla priamo zo serva a budeš vedieť na čom si. Volant ti svietiť bude, ale to neva. Servo pôjde v núdzaku. Tj. v pohode.

Týmto spôsobom vylúčiš chybu toho čidla.... :palec2: To by som riešil ako NO1. ;

ked je ten konektor bližšie ku kolesu ,tak som ho mal odpojeny,lebo som prestriekal kontakty ale kontrolka nesvietila,lebo som štartol zasvietila a zhasla,tak neviem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked je ten konektor bližšie ku kolesu ,tak som ho mal odpojeny,lebo som prestriekal kontakty ale kontrolka nesvietila,lebo som štartol zasvietila a zhasla,tak neviem...

Skontroloval si vsetky spoje na cerpadle?? mne to v tvojom pripade pripada aky zly kontakt ked sa to zohreje vtedy to funguje kludne moze byt studeny spoj v riadiacke servocerpadla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koyo neviem, ale TRW má ďalej od kolesa. S čelného pohľadu konektor na serve úplne vpravo. ;)

mal som odpojeny ,ako ma foto speedy gonzales ten vpravo konektor viz. http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=45128 prispevok 22 ,daju sa vybrat aj tie dva,lebo tie mi nejako nešli a chcel by som ich tiež prestriekat, nechcel som ich nasilu vyrvat :help:

PS:čital som tu riadiaca jednotka serva,kde ju najdem,to je samotne servo?

Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skontroloval si vsetky spoje na cerpadle?? mne to v tvojom pripade pripada aky zly kontakt ked sa to zohreje vtedy to funguje kludne moze byt studeny spoj v riadiacke servocerpadla

pisal som,že zatial som prestriekol len ten konektor napravo pohľad z predu auta,tie dva som nemohol vytiahnut,neviem či sa to len vytiahne,či je tam nejaky fígel,ked sa to da ,tak to vytiahnem a prestriekam kontakty....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pisal som,že zatial som prestriekol len ten konektor napravo pohľad z predu auta,tie dva som nemohol vytiahnut,neviem či sa to len vytiahne,či je tam nejaky fígel,ked sa to da ,tak to vytiahnem a prestriekam kontakty....

Presne ako si odpojil ten jeden tak aj ostatne ta RJ sa nachadza pod cerpadlom a to by si musel vsetko komplet rozobrat ked si prejdes celu nit tak najdes aj fotky v tejto teme

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však o to ide ,kolkym vag nič nehlasil a bolo čidlo,aj kontrolka oran.volant zhasne,ale stale servo zapina podla počasia ,čim chladnejšie ,tym dlhšie trva kym zapne servo,fakt to pripada,ako keby sa niečo nahrialo a povoli servo,podla Vas to može byt aj servo?,ked to povoli,tak to funguje bez problemov,až kym znova nevypnem motor.Keby bolo servo,tak by to vobec nefungovalo či?.... :help:

Tak dnes som odpojil ten konektor na snimač,aby zbytočne nespinal,kontrolka sa rosvietila a servo ide ,tak ako so snimačom,ked je motor teply tak servo ide po par sec. bez problemov,čo by ste poradili ako druhe skontrolovat,alebo premerat,a čo ma za ulohu ten snimač,ked to ide aj bez neho,ked zatial budem jazdit,bez toho snimača denne 20 km,kym najdem nejakeho autoelektrikara,lebo servis hned chce menit servo :rolleyes: a to je palka,nerosype sa mi to cele riadenie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som odpojil ten konektor na snimač,aby zbytočne nespinal,kontrolka sa rosvietila a servo ide ,tak ako so snimačom,ked je motor teply tak servo ide po par sec. bez problemov,čo by ste poradili ako druhe skontrolovat,alebo premerat,a čo ma za ulohu ten snimač,ked to ide aj bez neho,ked zatial budem jazdit,bez toho snimača denne 20 km,kym najdem nejakeho autoelektrikara,lebo servis hned chce menit servo :rolleyes: a to je palka,nerosype sa mi to cele riadenie??
nikto nič? Editováno: , autor: birko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Birko, odpoj konektor čidla priamo zo serva a budeš vedieť na čom si. Volant ti svietiť bude, ale to neva. Servo pôjde v núdzaku. Tj. v pohode.

Týmto spôsobom vylúčiš chybu toho čidla.... :palec2: To by som riešil ako NO1. ;)

mam fabiu 1,2 v servise, nemožu najsť zavadu, tvrdia že hlasi slabši signal od čidla, potom že kabel vadny, a teraz nevedia čo, skusim odpojiť od jednotky , a beriem zo servisu, na tuto stranku som nechodil, nevedel som, že su tu take dobre rady, doma sa nato pozriem, dakujem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podle me servo u stojiciho auta bezi porad, to je imho normalni

Ahoj,

servo bezi neustale a snimac natocenia kolies zvysuje otazky.

moj pribeh:

kupil som si fabiu od ujka r.v.2001 1,4 MPi. od zaciatku blikali svetla aj s pristrojovkou a to bez dovodu. neskor som si vsimol aj zvuk spojeny s preblikavanim a nakonies som zistil, ze zopina mi servo cerpadlo a to robi prilis velky odber aj ked sa volantom netoci. precital som vsetky fora a docital som sa ze si mam kupit snimac natocenia kolies. podotkynam, mam servo TRW. kupil som si novy snimac natocenia kolies ale probloem som nevyriesil a servo zopinalo neustale, dost to otravuje. podotkynam, servo sa mi nevyplo, sem tam svietil volant. tak som sa rozhodol rozobrat servocerpadlo. nasiel som zoxidovane kontakty na servocerpadle trw kde som zapajal snimac natocenia trw. bohuzial, poskladat sa mi ho uz nepodarilo, lebo velmi nestastnou nahodou som odlomil jeden kontakt. tak som sa vybral kupit nove servocerpadlo. origo stoji 650-720 eur, a cinske 320 eur. nakoniec som kupil trw servo za 200 eur. cely nateseny sa vratim domov a nic. vsetko ako bolo!!!!!!!! uz som bol zufaly, tak som zacal strihat kable od kabiny pod riadacej jednotky, co tu kazdy pise ze su zhnite, podotkynam, tie moje su uplne zdrave, tak ma bolelo srdce pri kazdom naletovanom novom kably, ale prida sa to. ALE PROBLEM SOM NEVYRIESIL!!!!!!

Uz uplne zufalu, s novym snimacom (repas) nove 100% servo a nove kable a stale blika a zopina servo neustale a auto blika ako na vianoce.

NEUVERITE. V SKODOVKE MI PREDALI POSKODENY SNIMAC NATOCENIA KOLIES. TAKZE PROBLEM SOM MOHOL MAT VYRIESENY UPLNE NA ZACIATKU, KEBY MI PREDALI FUNKCNY SNIMAC. NAKONIEC MAM DRUHY SNIMAC NATOCENIA KOLIES A VSETKO FACHCI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

PRACE NA AUTE:

150X ROZOBRATE SERVO, VYMENA KABLOV, NOVY SNIMAC... NIC NEPOMOHLO A TO LEN PRETO LEBO SOM KUPIL REPASOVANY SNIMAC NATOCENIA KOLIES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NENECHAJTE SA OKLAMAT!!!! AK VAM ZOPINA SERVO AK NEMA, JE TO SNIMAC ALEBO ZOXIDOVANE KONTAKTY NA RIADACEJ JEDNOTKE V SERVOCERPADLE. AK VAM SERVO VYPINA, JE TO ZLA KABLOVACKA NAPAJACIA SERVO+KABLE POD RIADIACOU JEDNOTKOU AUTA!!!!!!

SNIMAC NATOCENIA MA STUDENY SPOJ A TREBA HO OPRAVIT, PRETO ICH BERU NA REPAS!!!!

ZABRALO MI TO TRI MESIACE NEUSTALEHO SA VENOVANIU TEJTO ZAVADE... ZUFALSTVO MA NEPREMOHLO, ALE HNEV ANO, LEBO SERVISACI MI CHCELI MENIT KABLE ZA NEKRESTANSKE PENIAZE!!!!!!! A KABLE MAM UUUUUUPLNE ZDRAVE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute ,ja som mal to iste akurat dnes som sa nato pozrel.Fabiu mam 3 mesiace a od zaciatku ten isty problem.Vsetko mi blikalo.Dnes som vytiahol senzor vycistil dal naspet a stale vsetko blika ,odstranil som ten plast na serve aj tu penu kvoli tomu ze ta pena bola navlhnuta vodou a ten plast sa lamal,kable som pozeral mam ich suche vsetky konektory som prestriekal vsetko vycistil a stale blikalo konektory som odpajal cez plast na hmlovku.A nakoniec som to zatial vyriesil tak ze som nechal odpojeny konektor prvy z lava a uz nic neblika je to konektor od snimaca nat.kolies tak aspon viem ze je zly.Dal som skusobnu jazdu a vsetko v poriadku uz to nerobi.Nemam cas to teraz riesit tak pokial to nerobi necham to tak a na jar si to dam do poriadku.Pretym mi kontrolka serva nesvietila a servo robilo problemy a blikaly mi vsetky svetla teraz mi servokontrolka svieti ale servo ide tak ako ma a nic uz neblika.2hod.prace.Tak servu zdar :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, mam skodu fabia r.v 2002 1.4mpi, mam podobny problem so servom ako tu vsetci pisete, preblikavaju svetla,stahovanie napatia, tuhnutie volantu. Tak som dal dole naraznik a zistil som,ze molitan okolo serva je uplne vlhky, vytiahol som cidlo a to je pravdepodobne tiez navlhnute. Chvilu servo bezalo a po case opat zacalo robit to iste. Myslim ,ze chyba bude bud v kablovom zvazku alebo v snimaci. Po odpojeni snimaca servo posilujek onstantne takze tam problem nieje. mozte mi niekto pomoct ako to mam riesit, ci mam vymenit snimac alebo premostit kable.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdarec chlapi, v dilenske prirucce jsem cetl, ze snimac se vyndava pres leve predni kolo a sundani krytu blatniku, je to tak ? A cim se sunda snimac ? imbusakem nebo jake srouby tam jsou ? Diky

Neviem ale ja som ho zhadzoval z vrchu teda aspon ten vrchni srob som odtiahol zvrchu-zhodil som cely plast filtra a komplet baterku aj s plastom.Spodny som povolil tiez zvrchu ale odsroboval som ho spod blatnika .Vnutorny blatnik som nezhadzoval len som zhodil koleso a s nadstavcami a racnou som ho vysroboval cely.Inac dobra drina hlavne ten vrchni.Ide tam imbus c.4.Jeden srob na imbus c.4 je nad snimacom a druhy je pod snimacom.Inac to blikanie som zatial vyriesil odpojenim prveho konektora s prava na serve cez plastovy krit na hmlovku sice svieti kontrolka serva ale servo ide tak ako ma vobec netuhne a hlavne uz neblika.Odporucam malu racnu nadstavec na imbus a pevne nervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...