Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

jo jedna se o fabii sdi rv 12/2000 mam najeto asi 280 000km cepy rizeni ani tlumice snad nikdy nikdo nemenil.. to by ale asi nemelo vliv ne? kapalinu jsem kontroloval, je v poradku:)

 

já mám v autě předpokládám KOYO že?

 

dle predpokladu tam mas TRW a jeho problemove snimace  :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten volant jsem presadil az potom co mi udelali v praze geometrii.. nechal jsem si ji udelat jen tak pro sichr a od ty doby mi auto tahlo na stranu jak prase, tak jsem to tak nejak vyresil volantem :D az se dostanu na diagnostiku tak si zjistim co mam za servo, pak presadim volant zkusim tu kalibraci snimace jak je to psany v prirucce a pripadne vymenu.. diky moc snad to pomuze :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo můžete mi prosím někdo dát návod jak nastavit ten snímač řízení do základní polohy? mám jen abs žádný ESP nebo tak.. je to holátko, kdysiva jsem to někde viděl kroutilo se volantem tam a zpět rozjíždělo se pak se tam dokonce něco nastavovalo VAGem.. prosím pokud to někdo máte postněte mi to zde, díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nepíšem k téme ale ak pomožem predám senzor uhlu natáčania koyo kupíl som nový ale zbytočne nebolo to tým :( servo stále cuká ak by ste niekto mali záujem nepredávam ho za 100 eur ale 50 pretože dva su mii nanič  v prípade zaujmu napíšte spravu 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,


poslední dobou mě trápí řízení. Začala se ztrácet servokapalina. Vyměnil jsem řízení za nové= vyřešeno. Ale pořád to nevyřešilo druhý problém. Jedná se o to, že při přidání plynu auto začne táhnout buď doleva(volant nedržím) nebo doprava(volant držím rovně). Je to jakoby byl předek na ledu, prostě to plave. Podezřívám čidlo řízení(natočení volantu). Ale dneska proběhla diagnostika, ale žádná chyba nenalezena. Nenapadá vás co by to mohlo dělat? Jedná se o Fabii 1.9tdi rv  2000


 


Dík za rady


 


 


E: vyreseno- chyba byla na 6 měsíců starém silentbloku na rameni. Byl KO


Editováno: , autor: formis.ml
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ja dneska vyzkousel sensor zapéct v troubě a taky to nepomohlo ... tak abych usetril pokus nekomu jinymu ... Jeste teda dotaz, je bezpecny jezdit s odpojenym sensorem nejakou delsi dobu? vite nekdo, jak funguje nouzovy rezim toho serva? k cemu je to cidlo natoceni vubec dobry ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v nouzáku jezdim už asi rok :D Dá se to. Nepříjemný je to při parkování a když třeba blbneš na sněhu a potřebuješ rychle kontrovat. Naštěstí letos sníh vůbec nebyl, tak bylo po problému. Zanedlouho mě ale čeká STK, takže už budu muset to čerpadlo vyměnit. Mám ho nachystaný od podzimu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem podobný problém, vyřešeno v servise za zhruba 6 000,- bylo to nejake cidlo natoceni volantu, technici rikali, ze sem mel asi i docela stesti, protoze tahle zavada je dost nebezpecna, nevim jestli to tvrdili aby mě tolik nebolelo 6 litru... smile.gif

čus.To jsi dobrý blazen .To čidlo stojí kolem 2ky,a výměna pul hodky max. hodku.DOMA!!!!!!! :kol-31:  :kol-44:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je normální, když na místě zatočím, že už světla nesvítí tak jasně, čili je zvýšený odběr proudu. Signalizuje to blížící se závadu serva nebo čidla? Nebo je to fakt jen velký odběr proudu v tu chvíli?

Je to normal.Dělam ty kočárky v kolbence a dělají to i nový auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem podobný problém, vyřešeno v servise za zhruba 6 000,- bylo to nejake cidlo natoceni volantu, technici rikali, ze sem mel asi i docela stesti, protoze tahle zavada je dost nebezpecna, nevim jestli to tvrdili aby mě tolik nebolelo 6 litru... smile.gif

jinak v prondu v bolce to řízení seženete za luxusní cenu tak koukejte  na prondo 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tusite jeste nekdo, proc by mi mohla pípat baterka i s odpojeným čidlem ? dela to jen pri vyjizdeni z garaze - male otacky motoru, toceni volantem . Nemuze to byt alternator ?

Mohu pres diagnostiku zobrazit napětí v soustave pres ten "scope"  , verze 3.0.4

Editováno: , autor: hipik634
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Pánové nechápu Vás. Jak není vadné přímo čerpadlo,tak je ta oprava v řádech stokorun. A nevěřím že jste všichni co takhle jezdíte soc. případi.

No nové čidlo ani repas na staré TRW tedy nestojí v řádech sto korun, ale v řádech tisíce.

 

Nehledě na to, že repas je naprd. Smysl má jedině nové čidlo, které se mi ale nedaří sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To čidlo nefunguje tak jako to původní, světla už sice neblikají, ale čerpadlo v době, kdy by mělo být v klidu neustále cyklicky pracuje. Stejně tak vypadává i posilovací funkce - řízení zničeho nic ztuhne či změkne, po odpojení čidla se toto neděje.

No budu muset zkusit další, protože kontrolka a hlavně, to že se s tím volantem musím občas poprat, což při couvání z vozíkem není nic moc, mě štve.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak ti to běží asi v nouzáku jako mě. Píše ti to chybu snímače? Mě jo, zkoušel jsem dávat jinej a chyba nezmizela. Takže je jasný, že v čidle chyba nebude. Muj tip je schnilá elektronika uvnitř čerpadla, protože ty sice vyměníš čidlo s kabelem, ale jen do konektoru co je na čerpadle, dál nevíš jak to vypadá. Tam bude podle mě problém. Já už mám nachystaný jiný čerpadlo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...