Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

Tak mi nějak přijde, že ten koncern vůbec strategicky neví co se Škodovkou. Jednou ji označují jako levnější značku, pro prakticky smýšlející lidi. Nyní zase to bude značka pro movitější zákazníky, aby si nekonkurovala se Seatem. To si potom jako nebude konkurovat zase s VW a Audi? Na jedné straně levně poskládaný Rapid a teď zase bude našlapaný Superb nad Passatem?

Editováno: , autor: Kubis001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já si myslím že VW si v prvé ředě neví rady s tím, jak úspěšná Škoda vlastně značka je, 6. místo v prodejích v Evropě určitě v době akvizice určitě neočekával ani největší snílek ... tak se soudruzi z Němec stále potácí ode zdi ke zdi a neví s úspěchy moc rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě, pamatuješ před pár lety to zděšení u VW když Superb si dovolil v testu porazit Pasata? Jak Superb nemohl mít moderní prvky aby nekonkuroval VW. A teď hybrid?

 

Já bych spíše řekl, že původní záměr soudruhu z Vlkohradu byl, aby Škoda byla tou levnou low costovou značkou v rámci koncernu. Mezitím však Škoda překvapila svým úspěchem a dobrým renomé značky na trzích. Zároveň se díky Dacii atd. ten low cost posunul o něco níže a ŠA by musela jít kvalitou o dost dolů, což by odradilo stávající zákazníky. Proto asi ty řeči o nové low cost značce od VW a zároveň konečně zasvítila zelená pro nové technologie přístupné i pro Škodovky. Což před pár lety bylo nemyslitelné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ona je otazka, co se mysli luxusnejsim zamerenim znacky. Treba jen mysli, ze nebudou uz Skodovku tak omezovat a nebude dostavat moderni vybavu 5-10 let za vetsinou konkurence jako dosud. Jinak nevim, co by luxusnejsiho chteli vymyslet. Nejaky opravdovy luxus typu Audi z toho udelaji tezko. A treba materialem interieru je na tom Skodovka uz ted s VW v podstate na stejne (spatne) urovni, tak ji tezko nechaji jit vyse.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že jim prostě konečně dají plný přístup k moderním technologiím a ať se s tím poperou v ŠA sami.

 

Škoda už nebude to horší auto od VW, ale to "Simply Clever" auto od VW s větším kufrem, který bude trochu více zaměřené na užitnou hodnotu než třeba Golf- Passat. Kvalitou bude jenom lehce pod nimi, nebo na stejné úrovni. Koncern prostě vyhodnotil, že ten prostor na trhu pro "praktičtější" Škodu tu je a netřeba obětovat dobré renomé značky pro nějakou Low cost divizi, kdy zákazník hledí na cenu a né na značku.

 

Je taky možné, že nový Superb bude cenově a třídou někde mezi novým Passatem a Phaentomem. Takže vyplněný segment, který VW nepokrývá a je logické, že by to auto mělo být co nejlepší.

Editováno: , autor: Kubis001
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna je to zname mozna ne, dneska jsem si vsimnul zajimave veci, kdyz mam denni sviceni tak indexy na tachometru obvykle nesviti jen rucicky, ale kdyz na tachometr zasviti slunicko nebo se zvysi svetlo v kabine indexy se rozviti (rozhodne nejde o luminiscenci) Nejlepe je to videt ve tme, dejte si denni sviceni a na tachometr zasvitte baterkou (nebo mobilem) indexy se rozviti. No uprimne bych to cekal obracene, kdyz zajedu do tmavsiho prostredi pri dennim sviceni, ocekaval bych rozviceni idexu a ne obracene kdy to sviti na svetlo.  Nedalo by se to kodovanim otocit ??
Nevim k cemu je to takhle dobry, jen mozna ze kdyz zajedu treba do tmava aby mne zhasnuty indexy upozornily ze si mam rozsvitit jinak nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to propojené s čidlem co ovládá automaticky světla, takže svícení baterkou by nemělo mít na nic vliv... jak píše Hravec, vjedeš do tmy a samo se to zapne  :kol-47:

 

Jedině že ty myslíš ještě něco jiného...

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja spis nechapu proc se to nerosviti prave ve tme ale na slunicku.

Po ozáření sluncem klesne kontrast - tak to elektronika chce napravit tím, že podsvítí ukazatele - aby byly výraznější. Bohužel pro aktivaci nebo deaktivaci podsvícení palubovky - přístrojů výrobcem zvolený hladiny venkovního osvětlení ne každýmu řidiči vyhovují...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá jako by někdo "obrátil logiku" ovládání toho podsvícení. Netuším jak by se to dalo učunit, takový zkušenosti s případným nastavováním elektronickýho vybavení nemám. Ale někdo, kdo má zkušenosti v práci s těmahle efektama s pomocí VAGu, tak ten by to vědět mohl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bicisto - ty ale asi nemáš automatické rozsvěcování? Logika toho je taková, že ve tmě ti nesvítí budíky = nesvítíš předepsaným venkovním osvětlením (tlumená světla), protože svítíš jen denním svícením. Má tě to tedy trknout, abys rozsvítil tlumená světla. Takto se to tady někde už probíralo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano to je přesně to, co se řešilo v sekci Rapid. V létě na nerozsvicený budiky v tmavých brýlích totiž prostě nevidím. A dost možná je i za jasného dne intenzita osvětlení malá. Barvy podkladů budíků udělali prostě málo kontrastní. Proto se intenzita zvyšuje. Kdyby je udělali bělejší, bylo by to lepší. Asi úspora barvy :-D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaký máte začátek VINu před pořadovými čísly, to moje auto je fakt nějaké divné, já tam mám TMBAG9NE4D000 :

 

 

a v Dalších záznamech pak poznámku TMBAG?5E??? :

 

 

máte to taky tak? ptám se, že mne dnes tavěla PČR a hrozně se divili, co to mám VIN a čekal jsem skoro 20 min, co si mě komplet lustrovali - tak mi to nedalo a díval jsem se do TP a tedy dotaz sem...

 

jen pro zajímavost složení VINu:

 

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...