Přejít na obsah

Čím umývať auto


xman

Doporučené příspěvky

Já meju růčo,ale stále neví zdali je lepší mýt auto houbou nebo košťátkem.Zaslechl jsem že houba není moc vhodná protože se do ní při mytí nanesou drobné kamínky a těmi se odře lak.Tak nevím??? :unsure:

To je oříšek co....??? :smich: Když je auto hodně špinavé,vezmu vapku a je po problému...pak meju houbou a často ji namáčím a peru...

A výsledek -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Umyvam rucne samponem s voskem Skoda origo. Protoze mne uz dosel, rikal jsem si, ze zkusim neco noveho, koupil jsem sampon s voskem Armorall a po umyti auta letel cely litr do popelnice. Nikdy vic, Na aute bile skvrny a okna jakbysmet, toto se mne pri pouzivani origo Skoda samponu s voskem nikdy nestalo. A to jsem se rozhodoval pri koupi, mezi samponem s voskem Armorall a samponem bez vosku Sonax. Mel jsem vzit Sonax. Uz jsem vyleceny z neorigo, ted uz poridim znova ze Skoda prislusenstvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Já v sobotu voskoval želvím PTFE voskem a teda moc komfortně to nešlo - ve srovnání s klasickou zelenou želvou (tvrdý vosk) děs. Možná něco dělám špatně, možná že se to nesnese s černou perletí :(. Zůstavaly bílý tečky který šly dost blbě sleštit... Vosk mi nepřeschnul, jel jsem po cca 40cm pásech celý auto...

Jinak zajímavý počtení, sice v angličtině je o mytí auta tady http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=4637

Tu rukavici si objednám :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem používal želví PTFE vosk a když to srovnám ze Sonaxem tak je to nebe a dudy u želvího vosku jsem se vždy pořádně nadřel než jsem ho rozleštil, ze Sonaxem v poho. Ale želví vosk je taky super. :palec2:

Editováno: , autor: Dave33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Používám origo škodovácký vosk (2 - 3 x do roka), je to bez problémů. Umývám vždy ručně wapkou na benzínce jen čistou vodou a houbou (houbu pořádně vymáchat). Ten vosk je super, dobře se aplikuje a při mytí jde špína krásně dolů. Šampón jsem ještě nepoužil, autí jako nové. Mám akorát origo přípravek na čištění elektronů. Toť vše. Ámen.

:skoda:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mam takovej asi trochu lamskej dotaz, tak mě hned neukamenujte :) Vždycky když umeju a naleštím auto, tak pak strašně chytá prach. Daleko víc, než když ho dýl nemeju a párkrát oprší, nebo když ho neleštím. Z toho jsem pochopil, že leštěním umělou utěrkou nabiju lak statickou elektřinou a ta pak prach přitahuje. Chci se zeptat, jestli pomůže utírat a leštit to jelenicí a nebo švédskou utěrkou, nebo jestli pomůže něco jiného. Díky za odpovědi ;) PS: V Tachově sem viděl chlápka umývat auto normálnim dlouhym koštětem a nebral si z laku žádný servítky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Clapi, cim lestite okna, pouzil jsem hafo vecicek, vzdycky jsem to lestil ve stinu, rikal jsem si jak to je krasny, pak vyjedu na slunicko a jsou tam kocouri jak svina :(

Síce som to ešte neskúšal, ale na okná je vraj dobrý puding. Rozriediť v troche vody a dopekna poutierať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam takovej asi trochu lamskej dotaz, tak mě hned neukamenujte :) Vždycky když umeju a naleštím auto, tak pak strašně chytá prach. Daleko víc, než když ho dýl nemeju a párkrát oprší, nebo když ho neleštím. Z toho jsem pochopil, že leštěním umělou utěrkou nabiju lak statickou elektřinou a ta pak prach přitahuje. Chci se zeptat, jestli pomůže utírat a leštit to jelenicí a nebo švédskou utěrkou, nebo jestli pomůže něco jiného. Díky za odpovědi ;) PS: V Tachově sem viděl chlápka umývat auto normálnim dlouhym koštětem a nebral si z laku žádný servítky :D

Takže nikdo nemá zkušenosti s přitahováním prachu po naleštění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam takovej asi trochu lamskej dotaz, tak mě hned neukamenujte :) Vždycky když umeju a naleštím auto, tak pak strašně chytá prach. Daleko víc, než když ho dýl nemeju a párkrát oprší, nebo když ho neleštím. Z toho jsem pochopil, že leštěním umělou utěrkou nabiju lak statickou elektřinou a ta pak prach přitahuje. Chci se zeptat, jestli pomůže utírat a leštit to jelenicí a nebo švédskou utěrkou, nebo jestli pomůže něco jiného. Díky za odpovědi ;) PS: V Tachově sem viděl chlápka umývat auto normálnim dlouhym koštětem a nebral si z laku žádný servítky :D

Takže nikdo nemá zkušenosti s přitahováním prachu po naleštění?

jestli ti to pomuze tak se mi parkrat stalo ze kdyz sem umyl auto zaparkoval ho do garaze tak na druhy den na nem byl prach,divne ze se to stalo jen parkrat a treba tedkom auto stalo 4dny a nic,mam dva pripravky jeden sampon s voskem a druhy bez,nevim mozna je to s tim voskem lepsi....taky jeste jeden postreh je ze kdyz sem to po umyti projel gumovou sterkou,hlavne strechu kde se drzi voda tak si nepamatuju ze by to na druhy den bylo nejak moc zaparsene,ale fakt nevim mozna se pletu :feve: jinak vzdycky myju auto svedskou uterkou,asi tak se tomu rika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnes jsem koupil vosk v rozprasovaci od Turtle wax, umyl jsem auto samponem s voskem a jeste mokre jsem na nej nastrikal rozprasovacem ten vosk a jen mirne jsem ho krouzivymi pohyby vetrel na lak bavlnenou hadrou, nechal uschnout a fakt jsem byl prekvapeny, lesk jak kdyby bylo nove. Za cele dva roky co mam auto jsem na nej takovy vosk nedaval, pouze umyvam vzdy samponem s voskem. Takze vysledek vyborny a rucne jsem mel umyto i navoskovano cca za hodinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...
Zdarec

Mate nekdo zkusenost s originalnim cisticem palubni desky od SKODY?

http://www.skoda-auto.com/cze/drivers/acce...gory=0000000069

Jsem koupil nedavno jakejsi od sonaxu a cisti do lesku, coz na fabiacke palubovce nechci.

Pouzivam prostredek Skoda na osetreni vnitrnich plastu uz vice nez rok a jsem s nim maximalne spokojeny. Pekne voni a plasty jsou po aplikaci takove cerstvejsi a zivejsi a bez rusiveho lesku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Koupil jsem si před týdnem specíální mycí rukavici od fy Valma. Má na sobě asi 2cm provázky z mikrovlákna,

výborně absorbuje vodu, k tomu jsem použil šampon bez vosku Sonax Extreme 2v1. výsledek je super.

A navrch tvrdý vost firmy 1Z (einszet) ten vydrží skoro rok na karoserii. No a teď se mi to auto skoro nechce tahat z garáže .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...