Přejít na obsah

Tažné zařízení


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Blbost..TZ se dodatečně do zelených TP zapisuje do sloupečku vedle technických údajů..v nich je cca v polovině uvedena přímo kolonka na tažné zařízení, dál jsou tam i hmotnosti pro bržděný/nebržděný přívěs a soupravu..dané výrobcem. Pokud je tažné z výroby nebo se vypisuje technický průkaz jako duplikát, tiskne se záznam A50-X přímo do technických údajů, pokud dodatečně, pak do změnových sloupečků vedle. Do poznámek pod technické údaje nebo do dalších záznamů se může zaznamenat taky, ale má být s razítkem prioritně jak jsem psal. Rovněž tak v ORV (malý techničák) je na to přímo kolonka.

Jaký je původ auta a komu a kdy se dělal  duplikát za popsaný? Tipuji při registraci..pak mohlo dojít k chybě při opisu údajů do nového TP. Na registru, kde duplikát vystavili, mají ve spise založený ten původní, tam bych začal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za info, mě to zajímalo z toho důvodu, že tažný nepoužívám, ale mám ho tam origo škodovácký, který je schovaný tou krytkou, a jelikož jsem už 2 ty krytky ztratil, tak ji tam mám přidělanou trochu víc na pevno :D no co nadělám, krytka půjde pryč a tažný nasadím, je dobrý, že to vím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem si koupil a namontoval tažné na Fabii 1.9 tdi combi.

Montáž v pohodě, ale problém je na světě. Sehnal jsem si elektriku z romstera 13 pin, koupil přechodku na 7 pin a podle schematu jsem zapojil dráty jak jsem měl. Nějaké zbyly a ty jsem ustříhnul. Po nastartování a rozjetí se nepravidelně rozsvítí na přístrojovce žlutá kontrolka co vypadá jako žárovka co svítí, je přesně pod kontrolkou na dálkový světla. Všechny žárovky svítí jak mají a elektriku jsem znova prošel a vše je zapojený jak má.

Nevíte co s tím.

Doufám, že nebudu muset kupovat elektriku k tažnýmu s jednotkou.

 

Děkuji všem za pomoc a radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam taky 1,9tku combi a kdyz jsem byl u drateniku tak rikali "jo pane,vy mate fabii rok 2002 to bude hned hotovy.a prd.mam taky kontrolu zarovek a museli mi tam dat jinej kabel.ze svetel to nejde vytahnout,pak sviti ta kontrolka.tahli to az dopredu nekam na svorkovnici.a bylo to samozrejme hned drazsi.a samozrejme to pak jde udelat aby nepiskaly senzory.ale snad se tam musi dat nejaka krabicka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dával jsem na o1 taky sportjacht se sklopnou zásuvkou kde byl štítek viditelný jen když byl dole nárazník a čekal jsem na evidenčce problém který se dostavil, když ten šmudla z stk ho chtěl vidět, já mu pravil, že tam je a ať si vezme laskavě to jejich zrcátko a podívá se což neochotně učinil a provedl a štítek si našel. Jinak bych tomu línýmu debilovi nárazník za pár minut shodil nářadí jsem si vzal sebou, U běžné stk nikdy štítky nekontrolovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tady ještě jednou. Všem co jim kdo řekl, (elektrikáři, prodavači), že do jedničkový fabie co má signalizaci prasklých žárovek musí být elektrika k tažnému se řídící jednotkou cena 2000kč , pěkně kecá a hned mu dejte jedničku, až druhou chytne o zeď!!!

Chce vás určitě připravit o peníze. Stačí obyčejná elektrika cca 500kč, já koupil s konektory, abych už nestříhal dráty. Jen přepojit. 

To je vše k tažnému a elektrice. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom,v jaké výbavě máš vůz.Kontrola prasklých žárovek byla montována standartně pouze do výbavy elegance.Pokud máš vůz v jiné výbavě,musel by ji někdo dodělávat.Proto zkus sundat svorkovnici ze žárovky hlavního světlometu a pokud má vůz kontrolu prasklých žárovek tak se ti na přístrojovce musí rozsvítit odpovídající symbol.Když jsem si dodělával tažné já,tak jsem koupil originální sadu z příslušenství auto škoda.Dodávali se ve dvou provedeních pod označením:                                                                                                                                        EEA 419 001 EL1-sedmipólová s rozpínáním.

EEA 419 001 EL3-třináctipólová bez rozpínání

Kabeláž byla již se svorkovnicemi,které se pouze připojili na svorkovnice zadních světel a žádný problém s kontrolkou prasklých žárovek nemám.

Ještě přikládám schéma originálního zapojení třináctipólové zásuvky FI po faceliftu.post-34300-0-31439200-1365098267_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl včera tažné přihlásit, protokol z STK jsem měl, ale na úřadě problém ... protokol z STK, ve kterém jsou vypsané všechny věci jako v typ. listě nestačí :-( chtějí po mě ještě vyplněný typový list a to mají z stk jasně napsáno že je na autě tažné typu s homologaci a váhami a že se jedná o údaje, které jsou na štítku na tažném, co s úředníkama teď? To mi ještě tvrdili že STK není zkušební stanice a ať mi to zapíši na STK, když na STK říkají že to takhle stačí ... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čaute .. chcem sa opytať .. ma niekto ťažne od vyroby?? .. teda už namontovane v škodovke?

Ja mam v TP ťažne napísane nejake PROFSVAR TMB009.03 alebo niečo tomu podobne .. už sa nepamätam presne. A Nedavno som ho vybral a pekne som si ho obrusil a natrel ale nenašiel som nikde žiaden vyrobný štitok a teraz mam obavy či je tam to spravne .. auto asi malo v minulosti kolíziu tak či tam niekto nedal nejake ine .. nerad by som mal nejaky problem s prislušnikom policajneho zboru :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Owneil jak jsem psal. Mám Fabii elegance s kontrolou prasklých žárovek a koupil jsem obyčejnou elektriku se svorkovnicema abych nemusel cvakat dráty a vše mi funguje jak má. Není potřeba elektrika se řídící jednotkou, ale jestli chceš zbytečně utrácet, jdi do toho :kol-44: nemusí být ani originál což je drahá, ale obyč, je jich na netu mraky. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Owneil jak jsem psal. Mám Fabii elegance s kontrolou prasklých žárovek a koupil jsem obyčejnou elektriku se svorkovnicema abych nemusel cvakat dráty a vše mi funguje jak má. Není potřeba elektrika se řídící jednotkou, ale jestli chceš zbytečně utrácet, jdi do toho :kol-44: nemusí být ani originál což je drahá, ale obyč, je jich na netu mraky. :kol-47:

 

Já ti rozumím kdyby to jinak nešlo tak bych to tažné nekupoval za takovou pálku. Tu kontrolu mam také.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...