Přejít na obsah

Osvětlení zavazadlového prostoru - nefunkční


black007

Doporučené příspěvky

zdravím,mám problém s osvětlením kufru a to takový,že žárovky svítí velmi slabě,téměř vůbec,pokud změřím napětí na kontaktech jak za diodou tak i před bez žárovek tak naměřím cca 12 voltů,ale jakmile tam dám žárovku,tak napětí klesne na cca 2-3 volty a žárovka potom téměř nesvítí.Spínač zámku reaguje ok,žárovky spíná a vypíná,kontrola zámku provedena i přes VAG,nevíte někdo co s tím? Pojistky ok,jedná se o OII r.v. 2005,1.9tdi 77kw,typ motoru BJB,díky za odpovědí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takže na konec závada vyřešena,v zámku dveří kufru jsou dva spínače,jeden spíná osvětlení a druhý dává vědět autu,že jsou dveře otevřené nebo zavřené ( kontrolka na přístrojovce ) a byl vadný spínač osvětlení,tak jsem osvětlení zapojil na ten druhý funkční spínač,nechtělo se mi kupovat kvůli tomu nový zámek a nyní je vše plně funkční a kufr svítí tak jak má

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

A je to v tom horním dílu (co je ve víku) nebo v tom spodku (v kastli)? Někde jsem četl, že pokud je spínač v tom spodním dílu, je to jen pro multifunkční ukazatel (maxidot). Zkoušel už někdo výměnu toho mikrospínače?

určitě je to v tom horním dílu a ten samotný mikrospínač nejde vyměnit, budeš muset vyměnit celý zámek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím škodováci, mám problém s nefunkčním osvětlením kufru u Š Octavia II. Otevřu páté dveře a žárovky nesvítí měl jsem je vyndané a jsou O.K. podle návodu to osvětlení v kufru nemá vlastní pojistku (mám návod v Italštině) možná to pojistku má ale nevím kde a pokud to osvětlení pojistku nemá tak kde může být chyba? Díky za Vaši pomoc Martin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Prosím tě mam stejný problém. Kde mužu najít ten konektor? Díval jsem se do spodní části v kufru tam je jen část zámku která otvíra kufr. (oddělal jsem kryt s vystržným trojuhelníkem)

pak jsem sundal kryt z 5tých dveří ale nikde jsem neviděl žádné čidlo. Kde to najdu?

post-4472-0-95347900-1354967501_thumb.jp

post-4472-0-45560600-1354967518_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím tě mam stejný problém. Kde mužu najít ten konektor? Díval jsem se do spodní části v kufru tam je jen část zámku která otvíra kufr. (oddělal jsem kryt s vystržným trojuhelníkem)

pak jsem sundal kryt z 5tých dveří ale nikde jsem neviděl žádné čidlo. Kde to najdu?

čidlo je v pátých dveřích integrované v zámku....

Black

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do zámku vedou 3 dráty. Jeden je na ukazatel stavu na maxidotu a druhý na spínání světla v kufru.

Do konektrou asi tekla voda a tak byl pin na světlo uhnilý. Vyřešil jsem to tak že jsem spojil dráty jak na maxidot tak na světlo. A tím pádem jsem problém vyřešil. Když otevřu kufr. Na budíkách se ukáže otevřený kufr a světlo svítí.

Já vím není to uplně dobré. Ale nechtěl jsem kvuli takové blbosti kupovat nový zamek. A učel to splnilo. Na Vagu jsem to sjel a nehází to žádnou chybu tak že asi OK. Jinak díky za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Je to tu pořád dokola, ale potřeboval bych schéma zapojení osvětlení v kufru, protože vše funguje jak má krom toho blbého světla. Když proměřím kontakt v pátých dveří, tak se tváří v pořádku a maxík taky normálka z obrazuje. Takže problém vidím někde jinde..

Edit: Tak jsem to vyřešil přivedením nového plus ze zásuvky z kufru..

Editováno: , autor: rozik.l
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

caute, mam tiez problem ze mi nesvieti osvetlenie kufra, taktiez ked je auto zamknute a otvorim stredovym tlacitkom na DO tak sa odomkne ale ked otvorim kufor tak svetlo nesvieti a ta poistka v spodnom zamku alebo mikrospinaci alebo co to tam je sa odisti az po cca 2 sekundach, cize keby chcem otvorit kufor a hned zavret tak ho nezamkne, musim pockat az kym sa to odisti, akoby to bolo spomalene, no a ked nasledne zavrem kufor tak ho automaticky ani nezamkne...cim to moze byt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj všichni.

 

Už nějakou dobu jsem řešil nefunkční osvětlení v kufru. Pak se k tomu přidal nefunkční otevírání kufru mikrospínačem na dveřích. Dálkou to šlo. Domníval jsem se ,že to bude mikrospínači v zámku.Tak jsem koupil jiný zámek a nic, stav stále stejný.

Hledal jsem dál. Pak jsem měřil u osvětlení kufru a na obou kontaktech jsem našel napětí. Divné. Proměřil kabeláž ve dveřích s odpojeným konektorem na dveřích. Stav OK.

Za kapsu se dá dostat, když sundáte středový plast na spodní hraně kufru. Pak levý černý plast (dole šroubek, nahoře je pod malou krytkou šroub v záchytném bodu na plastu. U hrany kapsy směrem  rámu dveří jsou šroubky a kapsa se pak dá odehnout. A pak jsou vidět konektory.

 

A nakonec jsem našel za levou kapsou v kufru totálně zoxidovaný konektor.

IMG 20150705 170700 1

Jak zoxidoval? Za konektory totiž nějaká chytrá hlava ze škodovky vymyslela uchytit i hadičku ostřikovačů k 5. dveřím.

Stačí malá netěsnost a kapalina vzlíná i do konektoru.

IMG 20150705 170901 1

Oprava jasná konektor nahrazen a vše začalo fungovat jako dřív.

 

Třeba to někomu pomůže.

 

Pokud někdo bude potřebovat funkční zámek kufru tak jeden mám. 1Z5 827 501D.

 

Já tam na kombíku mám 1Z5 827 501C - jediný rozdíl jsem co jsem na šel byl v pružině. D - slabší pružinu (kratší) a C - delší (min o třetinu delší) 

Editováno: , autor: ji6006
Aktualizace informací. Daný zámek už nevlastním. Prodal jsem ho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ahoj mam takový problém se světly v kufru u liftbacku.Když otevřu kufr je jedno jakým zpusobem jestli jen přez klíček při celkově zamčeném autě nebo když mam otevřené auto a jen přes tlačítko na kufru pro otevření.Tak když otevřu kufr tak mi světla co jsou v kufru nesvítí.Dělá to jen občas ale maxidot ví že je kufr otevřený ale žárovky nesvítí a aniž bych na cokoliv šahal se najednou obě rozsvítí.Někdy to svítí hned při otevření kufru...je to náhodné.Říkal jsem si že asi někde nějaký spínač je jen zatuhlí ale je mi divný že přeci maxidot ví že sem kufr otevřel tak mi to nějak nesedí.Poradí mi někdo prosím jestli jste se už s tímto setkali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

ahojte, po přečtení tohoto tématu ( také mi nesvítí světla v zavazadlovem prostoru ) jsem se rozhodl vybrat zámek ven a zkontrolovat ho . no vypadá dobře... je možné nějak zjistit jak je na tom uvnitř ? vím že se nedá rozebrat proto se ptám jestli se dá nějak z venku posoudit zda bude chyba v zámku ? může být vidět že je zatečený nebo take něco? a kolik stojí nový?

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Editováno: , autor: tdominik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tdominik, 

sundej ten plastový držák pružiny i s pružinou, ale pozor ať ti to nevystřelí oko.  Pak se dá ručně posunovat s jezdcem spínačů. Pokud máš multimetr tak proměř jestli spínače spínají. Při vytaženém jezdce nesmí být sepnuto nic. A při zasunutém musí být všechny kontakty spojeny.

Spínač 1 má pin 1 a 2.

Spínač 2 má pin 1 a 3. (počítáno zleva).

Pokud budeš potřebovat tak jeden zámek doma mám.

Editováno: , autor: ji6006
Aktualizace informací. Daný zámek už nevlastním. Prodal jsem ho.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahojte. Mám podobný problém, jako je popsaný níže. U OII combi tour se mi někdy nerozsvítí po otevření 5 dveří osvětlení v kufru, někdy se rozsvítí až za třeba minutu. Z diskuse jsem pochopil, že musím proměřit mikrospínače zámku dveří, zkusit vyčistit konektor u zámku dveří a konektory za levým zadním podběhem (opravte či doplňte mi, zda jsem něco opomněl).

Můj dotaz zní - jak (nedestruktivně) sundám tapec 5 dveří a na tom levém boku v kufru?

Díky, Petr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Petr0412 už jsi to vyřešil. Pokud ne tak na "tapecu" pátých dveří je madlo (za co zavíráš dveře) to je uchyceno v otvoru ve kterém je šroub, který je potřeba povolit (je tam malý torx) a pak větším plochým šroubovákem nebo rukou odcvaknout tapec z prichytek. A je to.

 

Tapec.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...