Přejít na obsah

fabia 1.2 htp s 290 tkm


sturmy

Doporučené příspěvky

Len sa toho neboj, kukni si ako auto vyzera, popocuvaj motor ak si troska znaly, a uvidis a rozhodnes sa... HTPcko nie je nejaky extra zlozity alebo tazko zohnatelny motor, takze problem by tam asi nebol, pokial je ta fabia ponukana za nejaku vyhodnu cenu.. :) Kamos ma napriklad Alfu z Twin Sparkom motorom, kazdy o tom hovori ake slu zle a ze max 150 000km a potom dead, ma na nej 240 000 a motor ide ako nebe a dudy, staci sa o to troska starat a jazdit tako ako sa ma, a neni problem...

Editováno: , autor: TomaS-BB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych se nebál co se týče motoru,ostatní stav posoudit ze židle nemůžu.S moji htp 2003 nemám problém má najeto 217000km.Když se podíváš po vrakovišti tak seženeš motor z bouračky kolem deseti tisíc a to není tak moc.Takže jestli bude zbytek auta v pořádku,tak není problém jít do toho (stejně to má nalítáno každé druhé auto ) kol1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam najeto 250tisic, pred rokem byl ale menen motor, je to 2002 1.2HTP 40kw, spatne servorizeni, pokud ho vubec ma..

pry je to junior, ma to cerne narazniky, ale nedokazu si vysvetlit prc slo rizeni tak z tuha, a po smazani vagu o neco lepe a zmizela kontrolka elektronic check

vcera jsem ji koupil za 40tisic.. modra, s cernyma naraznikama bez vybavy, ale goooood

Editováno: , autor: SpeedyTuning
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

docela se bavím jelikož mám najeto aktuálně 220.000 a čeká mě první STK, no že by bylo moje auto před smrtí, to bych neřekl, dokonce si myslím, že kdybych tam hodil původní nemaxidotový budíky s 80.000km a někomu z vás to auto půjčil, tak by jste nic nepoznali, ale je pravda, že se o něj starám a servis si dělám sám, ale to neznamená, že bych ho nějak šetřil

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...rida&st=375

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JakR - ale ono to vydrzi bez problemov auta hocikolko km, pokial sa clovek o to staraju, venuje tomu pozornost a v prvej rade sa k tomu sprava ako ma.....

nechapem preco si myslia ze trojvalec zato ze sa troska trasie a je na volnobehu nekludny by sa mal za par km rozsypat? Staci si kuknut firemne fabie, vacsinou HTPcka a jazdia, zastavte sa niekedy pri nich a kuknite si budiky a budete zasnut s tych km :-) Auto ti vydrzi dovtedy pokym ti investicia do neho neprevysi vysledny uzitok z neho... Uz su myslim davno prec tie casy, ked kazda starsia Skodovka 1xx a spol boli po 70 000 km jazdenia nachylne na strednu opravu motora.... To je napriklad aj to preco sa dneska stacaju tachometre, ludia sa zenu za km a neuveria ze proste aj auto z viac ako 150 000km moze byt este v dobrom pripadne lepsom stave ako tie z malo km, ono vela zalezi kto a ako na tych autach jazdi, ale to myslim pri kazdom...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, já se taky směju všem co kupujou podle tachometru... Oproti Jakrovi u mojí felicie do opotřebení už hodně promlouvá vedle nájezdu i stáří, přesto kdybych jí z těch 205 000km stáhnul na půlku, tak to podle mě nikdo nepozná, nebo já bych to teda nepoznal určitě :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Kdyz se to tu uz resi a v mem tematu to nikdo nevyresil..rekne mi tady nekdo jednoznacne KOLIK vydrzi HTP 40kw? Moc by me to zajimalo diky .. chci at rodicum nenecham jen kus srotu ale fungujici motor za par let :) Vymenu hlavy a katu uz mam za sebou .. najeto 86 000 km prave dnes :( do 5ti let chci rodicum nechat auto at ho dojezdi typuju ze bude mit za 5 let nalitano asi 190 000 km .. myslite ze to vydrzi jeste klidne 220 000? nebo to uz je jeho smrt? Servisuju jej ve skoda servise .. zatim vymenena civka a ta opravarenska sada jinak spotrebni material..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máme Fabku z roku 05 kupovanou loni na podzim, je tam HTP 40kW v LPG, po prvním majiteli. Majitel tam nechal hned po koupi ten plyn namontovat. Auto jezdilo jako výcvikové v autoškole a má neběháno 240 tis. km. Spojka vydržela 200 tis. a při spojce měnili i převodovku. Kilometry a mnoho zadků se podepsaly na rozvrzané sedačce řidiče a dosti ošmatlaným vypínači světel. Měl tam potahy, tak sedačky jsou jako nové a co mě udivilo, tak nejsou vůbec vysezené...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvědom si co napsal:

Máme Fabku z roku 05 kupovanou loni na podzim, je tam HTP 40kW v LPG, po prvním majiteli. Majitel tam nechal hned po koupi ten plyn namontovat. Auto jezdilo jako výcvikové v autoškole...

Kolikrát tys sám jako učící se řídit přepočítal takové "špajzce" všecky zoubky na dvojce nebo na trojce (na čtyřku se dovolovalo jezdit až po závěrečkách - jen výjimkám ještě před nima :smich::smich::smich::smich:)...?

Ještě se divíš, že ve 200kkm chudinku špajzku vyměnili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat na vaše názory a zkušenosti s fábkou 1.2 htp. Mám možnost ji koupit za zajímavou cenu ale má najeto 290 tkm s pravidelným servisem.Je to rok 2003. A na kolik vyjdou případné investice (rozvody,brzdy,tlumiče atd......)? Předem díky za odpovědi

a vymeniť motor, potom to bude lepšie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spojku chapu ale prevodovku menil proc? Nejaka vada nebo to je normal ze se rozsype po 200 000? Diky

Jak mu v servise dělali tu spojku, tak mu řekli, že ta převodovka už má své nejlepší léta zasebou a že se může stát, že se to bude zase brzy rozdělávat, nabídli mu tedy výměnu za nějaký rozumný peníz. A špatně šla řadit pětka. Pán nám tu starou převodovku dával k autu, ale nechali jsme mu ji na památku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...