Přejít na obsah

O kolik proměřuje tacho?


NNNTomas

Doporučené příspěvky

Zkoušel jste někdo nejlépe s GPS (informativní "radary" nejsou přesné) zkoumat o kolik proměřuje "analogový" tachometr (ručičkový) oproti digitálu co ukazuje průměrnou rychlost, celkovou vzdálenost a reálné rychlosti ?

Zajímali by mě rychlosti 50, 100, 130, 160, 200 km/h. Klidně i jiné... ;) Nejlépe na R14 185/80 (R15 195/50).

Vím, že oficiálně Škodovka říká, že ručičky ukazují mínus 6-9% oproti reálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jste někdo nejlépe s GPS (informativní "radary" nejsou přesné) zkoumat o kolik proměřuje "analogový" tachometr (ručičkový) oproti digitálu co ukazuje průměrnou rychlost, celkovou vzdálenost a reálné rychlosti ?

Zajímali by mě rychlosti 50, 100, 130, 160, 200 km/h. Klidně i jiné... ;) Nejlépe na R14 185/80 (R15 195/50).

Vím, že oficiálně Škodovka říká, že ručičky ukazují mínus 6-9% oproti reálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přez Vag to myslím, že nejde. Jedině poposadit ručičky, ale né moc, když to přeženete bude o zase při malých rychlostech ukazovat méně než jedete, jelikož je to procentuální odchylka - tudíž číselná hodnota se mění. Při 200km/h by to chtělo vrátit o tři "dílky" (15km/h, tj. 8%), to by ale pak při 50 ukazovalo 35km/h... Takže mě šla ochylka změnšit na cca 3-4%. Nějakou je tam i lepší nechat (rozdíly v nahuštění, sjetí pneu, R15-R14,...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zkoušel jste někdo nejlépe s GPS (informativní "radary" nejsou přesné) zkoumat o kolik proměřuje "analogový" tachometr (ručičkový) oproti digitálu co ukazuje průměrnou rychlost, celkovou vzdálenost a reálné rychlosti ?

Zajímali by mě rychlosti 50, 100, 130, 160, 200 km/h. Klidně i jiné... ;) Nejlépe na R14 185/80 (R15 195/50).

Vím, že oficiálně Škodovka říká, že ručičky ukazují mínus 6-9% oproti reálu.

podle GPS tak o sest kilometru vetsi rychlost....s motorem 1,9 Sdi pri 2000 otackach je to 85kmv hodine na pristrojovce je 89-91km v h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, šteloval jsem to jak jsem dělal modré podsvícení. jezdil jsem podle gps a ladil ručičku, ale zas to stálo za to ukazuje to přesně. relativně. :D , ale na zímákách je ta odchylka větší, tam jedu př. 50 a gps ukazuje 44-45.

Mimochodem víte co zanamená GPS v moravštině? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tacho, gps

55. 50

108, 100

142, 130

175, 160

200, 182

nějak tak tuším

je jinak jedno s jakým pneu zda s 185/60 r14 nebo 195/50 r15 - pneu 185/80 se na Fabču NEDÁVÁ

Zkoušel jste někdo nejlépe s GPS (informativní "radary" nejsou přesné) zkoumat o kolik proměřuje "analogový" tachometr (ručičkový) oproti digitálu co ukazuje průměrnou rychlost, celkovou vzdálenost a reálné rychlosti ?

Zajímali by mě rychlosti 50, 100, 130, 160, 200 km/h. Klidně i jiné... ;) Nejlépe na R14 185/80 (R15 195/50).

Vím, že oficiálně Škodovka říká, že ručičky ukazují mínus 6-9% oproti reálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...