Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

A všimli jste si, že ta spotřeba 1 se vám taky nuluje sama?....

Ak vozido stoji na mieste dlhsie ako 1hodinu,tak sa PP blok 1 automaticky vymuluje.Tak to funguje aj na starej octe.

2 hod.

tak asi i toto bývá o Octa II různé, mě se maže taky po 1hod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aktuální se mi pohybuje 4,7 - 5,4 ( viz.obrázek ) a dlouhodob.průměr mám už dlouho na 5,2.Jezdím tak 60% mimo Prahu a 40% Praha.

Tak do 50-60.000km jsem se pohyboval 5,8 - 6,0l,ale jak už jsem někde psal,je to stejné jako u všech mojich předchozích TDIček,čím víc má motor najeto tak spotřeba klesá,předchozí moje OI 81kw do 50-70.000km jsem nespadnul pod 5,4l a když jsem jí cca po 4 letech prodával měla nalítnuto přes 400.000km a dlouhodobý průměr 4,8l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když tady budu chtít machrovat tak si vyblejsknu spotřebu když jedu do Prahy po Teplický dálnici s kopce tak 6km,to když nahoře nechám pětku a jen to pustim dolu tak dole mi to ukazuje 3,9l. To co jsem blejsknul je zkutěčnost.Když natankuju plnou tak mám dojezd 1160km,ale většinou něco kolem 1000km už tankuju,nesnášim jezdit na rezervu.

Já upřímně řečeno si nedokážu vůbec představit že bych jezdil s dieselem za 8l to mi připadá že tu žertujete,to prostě není možný a jestli ano tak to jedině v tom případě že s tím jezdíte jak z benzínem do toček nebo bych s tím prostě zajel do servisu.

Vedle mě ted dostavil barák chlápek co dělá Letištního taxikáře a občas se při venčení hafanů dáme do řeči,tak ten má toho novýho Passata TDI 77kw,podotíkám že jezdí jen a jen Prahu a řikal že jezdí za 5,9l.

Já to vidim u sebe,naposled když jsem pospíchal z Frankfurtu zpátky do Prahy,tak jsem tomu parádně těch cca 500km zatápěl,dálnice jedině nad 170,přes Prahu jsem proletěl jak střela a spotřeba mi vylítnula na 5,6!.

V žádným případě tu nechci vypadat jako machr kterej radí jak kdo má z naftou jezdit,taky určitě nejsem dokonalej jako každej z nás,ale jestli máte fakt někdo spotřebu u TDI 77kw kolem 7-8l,tak bud s tím něco máte nebo to je nohama,to at se na mě nikdo nezlobí.Mám zasebou jen s TDIčkama něco přes 900.000km a nikdy jsem nejezdil víc jak za 5,8l a to bylo většinou u nového nezajetého motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nu hele, jednou se mi povedlo v noci jet z Prahy do Č.B. cca 150km za prumernou spotřebu 9.9l/100km, rychlost neustale 160+ a noha na podlaze, vetsinou zarazena čtyřka. za 7l umim jet uplne v pohode a ver mi, ze kdybych si pujcil tu tvoji, tak udelam uplne stejnou spotřebu. motor tocim, ano, protoze nepojedu tak, ze jen proto, ze mam dyzl, kterej by se tocit tak neměl, tak ho tocit nebudu. motor je naprosto v pořádku, protoze i za tech 5.5l/100km jet umí.

a ten taxikář ti podle me keca nebo jezdi jenom v noci, protoze po Praze pres den, kdyz jsou zácpy neni problem spotřeba přes 10l/100km

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vlastně jednou jsem měl taky spotřebu u OI 81kw 7,6l a to když mi odešla váha vzduchu,poprvé když mi odešla tak to nejelo,hulilo jak dýmovnice,ale právě podruhé když mi odešla tak auto se chovalo normálně,tahalo,prostě vše jak mělo být až na tu hroznou spotřebu,vyměnily váhu a už to opět padalo na 5l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele asi takhle,naprosto tu nechci řešit jak kdo s tím jezdí,každej podle svého gusta..!,ale jestli to někdo točí a rve to kupředu tak prosim,mě to je uplně putna jak kdo tomu dává,ale at si tu potom nestěžujou na spotřebu,takového známeho mám taky,jezdí s tím jak na závodech a pořád držkuje na spotřebu a jak jsou TDIčka nahovno užraný motory.

Luke:Třeba od tebe to beru,řekneš,točím,honím to,jezdím i za 9,0l a neřešíš to,prostě to oznámíš když se tu někdo ptá.

Ale věř tomu že tu jsou takový jako ty,točej to,honěj jak zběsilý a pak tu mrskaj příspěvky že se jim spotřeba třeba 6,8l zdá nějak hodně.

Jako já mám taky občas týden že jezdím jen Prahu a pořád jsem max.na 5,6l,jó když někde vytvrdnu v koloně a 30min.se nehnu tak mi to taky vyleze třeba nad 6,5l ale to nepočítám,to se stačí rozjet z kolony a za 10km jsem zpátky na svym.

Já si celkem myslim že tahle debata je už celkem trapná,máme tu auta někteří i za 3/4 mega a stěžujou si tu na spotřebu,když někdo bude jezdit z naftou jak se má s ní jezdit tak podle mě nemůže přelezt přes 6l,když s tím někdo závodí tak at se pak nediví že jezdí za takou raketu a nestěžuje si.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Si dobry fakt... viac nez 5,8 l/km spotrebu nemavas.. po dialnici chodis 170 ... klimu mas urcite zapnutu, a svetla tiez... blahozelam..

Ja mam moje auto chipnute na 110kw.. po dialnici pod 180km/h nechodim v meste neustale predbieham, rychlost nedodrzujem... uzivam si ... problem zo spotrebou neriesim ... tankujem len V-Power diesel ... klima, svetla zapnute ... v zakrutach si vyuzivam technologiu ESP naplno ...

PS: spotrebou sa nechvalim len konstatujem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stejně mi přijde, že ti to bere dost, ja pri stejným chipu jezdil za vicemene stejnou spotřebu co bez chipu a taky jsem to nešetřil. btw, kolik ti vydrží gumy? protože myslim, ze jezdim docela svižně a najedu tak cca 25tis km, ale kdyz píšeš, že využíváš v zatáčkách ESP naplno, tak musíš mít gumy hned v hajzlu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám najeto cca 27.000 km. a průměrná dlouhodobá spotřeba je 6,5 l. Jezdím tak z 90% pouze Prahu a kolísá to neustále mezi 6,3 - 6,6 ať už před chipem nebo po něm, jestli je zima nebo teplo a s klimou nebo bez. Prostě pod 6 l se nedostanu. V Praze jezdím relativně podle předpisů, tak max o 15km/h víc než je povoleno ,ale mimo město a na dálnici víc. Takže si myslím, že jsem v normálu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...