Přejít na obsah

Rezavý výfuk


6drak

Doporučené příspěvky

Ty jo Blacky, ty na necem jedes ne? Vsechny FI, FII a Roomstery (teda 1999-soucasnost) maji koncovky vyfuku zahnuty dolu, bez ohledu na motorizaci.

Z vyroby je jedina vyjimka a tou byla FRS s origo koncovkou.

Podobna situace je u OI (1996-soucasnost), jedinou vyjimkou byla OIRS.

Rozdily v koncovkach mezi benzinem a naftou prisel az s OII a pozdejsimi + nejaka specifika.

heh aha. mnoo OII byla ale pred R. Nevadi. Jak je to s tim jestli je jedna trubka, nebo dve? tam to plati? 1- benzin , 2 nafta?

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Roomster sice je pozdejsi nez OII, ale technicky vychazi z FI (co se mj. vyfukoveho potrubi tyka).

Pocet trubek se prubezne menil, ale v poslednich verzich to je tak, ze 2 trubky mel/ma jen:

FI: 1.4TDi, 1.9 SDi, 1.9 TDi, 2.0 MPi (a v drivejsich MR i 1.4 16V 74kW)

FII/Room: 1.4 TDi, 1.9 TDi

Snad jsem na nic nezapomněl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Možná, že by ta reklamace výfuku prošla, podívejte čím se ŠKODA auto holedbá...

Škoda originální tlumiče výfuku s prodlouženou zárukou

Jednoznačnou výhodou Škoda originálních tlumičů výfuku je rovněž prodloužení záruční doby na 4 roky. Záruka se vztahuje na tlumiče výfuku na vozy Škoda Fabia, Roomster, Octavia a Superb prodané po 1. lednu 2006 jako Škoda originální díly. V době široké nabídky náhradních dílů na trhu je prodloužená záruka na Škoda originální tlumiče výfuku dalším důkazem jejich špičkové kvality, na kterou se můžete vždy spolehnout.

Se Škoda originálním tlumičem výfuku máte jistotu, že:

  • je konstruován speciálně pro určitý typ vozu,
  • prochází náročnými laboratorními testy,
  • má dlouhou životnost a je odolnější proti korozi než neoriginální díly,
  • spotřeba paliva nebude ovlivněna,
  • hlučnost Vašeho vozu zůstane na minimální úrovni,
  • má přesné rozměry pro snadnou montáž a dokonalé utěsnění výfukové soustavy,
  • má stejné vlastnosti jako díl na novém voze,
  • kvalita jeho výroby je průběžně sledována.

http://new.skoda-auto.com/CZE/service/spareparts/tests/News/Pages/test4.aspx

Takže komu odejde dřív než za 4roky má šanci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u mně výfuk rezavej jak liška,ale ta vzpěra která je rezavá jak tři lišky mně vyrazila dech a ta spojka za tím prvním tlumičem,která vypadá,že ji franta koupil ve vodo-topo mně dorazila.Příště při výměně pneu žádnej kanál. :help: Ten výfuk,ale není závada když není díratej :palec2: Ale ty kotouče možná ano,musím to tady přečíst. :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po přečtení tohoto téma jsem se podíval na svůj výfuk a přímo jsem se zděsil - měsíc staré auto a zadní tlumič má oranžové flíčky (!!!) Je to vůbec možné? Pravda, jezdil jsem v soli, začátkem března ještě vydatně chumelilo, ale ten výfuk vypadá, jako by to snad ani nebyl pozink... Zajedu s tím k prodejci - schválně, co on na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Ono asi bude lepšie neliezť pod auto a pod kapotu a okukovať to tam všetko, pokiaľ to je v záruke a tešiť sa radšej z toho, že všetko navrchu je pekné, novučké :) Ja som sa dosť naležal pod starými autami a povedal som si dosť... kúpil som si nové, z ktorého chcem mať radosť, po 4 rokoch, ked skončí záruka, tak to buď predám alebo, ak bude ešte v slušnom stave, tak ostane v rodine ako 2. auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 7 měsíců později...

Zdravím,

před několika dny jsem bohužel zjistil, že mi na Fabii II pěkně koroduje koncovka i potrubí výfuku. Nejvíc mě štve, že mi asi před měsícem skončila dvouletá záruka :-(

Na tu tříletou záruku se koroze výfuku asi nevztahuje, co?

Jako je to hrůza, když Vám na novým autě koroduje výfuk!

Myslíte, že mám právo na uplatnění záruky i po uplynutí dvou let? Nebo ne, ale mám to aspoň zkusit?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda,za zkoušku nic nedáš.Mě zreznul hned první rok(auto jsem kupoval v listopadu),tak jsem se ptal a bylo mi řečeno,že je to normálka a že to bude takhle spoustu let,aniž by to nějak dělalo problémy. Měli pravdu,auto mam čtyři roky,a je stále stejně orezlej.Dalo by se říct,že se to zatim neshoršuje.Najeto 63000km ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda,za zkoušku nic nedáš.Mě zreznul hned první rok(auto jsem kupoval v listopadu),tak jsem se ptal a bylo mi řečeno,že je to normálka a že to bude takhle spoustu let,aniž by to nějak dělalo problémy. Měli pravdu,auto mam čtyři roky,a je stále stejně orezlej.Dalo by se říct,že se to zatim neshoršuje.Najeto 63000km ;)

Takže ti to ani v záruční době nevyměnili? To bych si teda vydupal :-) Argument, že reznutí výfuku po jednom roce je normálka je vážně směšný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...