Přejít na obsah

Prasklá pružina na přední kole..


parkan

Doporučené příspěvky

Tak jsem zjitil,že nas vé Fabce 1.4 55KW najeto 78000km mě praskla pružina....při jizdě jsem po najetí na nerovnost slyšel divný kovový zvuk....a zjistl po kontrole,že je prasklá pružina......poslední závit.....normálně upadlej..je to vůbec možné?Kolik může stát oprava?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

taky to mam na pravym prednim :-( uz sem objednan na opravu, hur se ty pera na tdicko shaneji bo co, zatim sem stim najezdil pres 1000 KM tedka ve stredu by mela jit na opravu objednal sem zrovna taky 2 kousky dopredu, to loupani pri vetsim zatoceni volantu je faakt hrozny :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Taky se přidávám ke "šťastlivcům" s prasklou pružinou,mě praskla z důvodu že se mi díky zareznutí horní ložisko netočilo a při zatáčení dostala pružina pěkně na frak,takže nevydržela a odešla do věčných lovišť.Vyměněno za RS pružiny + tlumiče. lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Dobrý den,

Včera mi praskl na přední nápravě jeden spodní díl pružiny...vadí to hodně na jízdní vlastnosti nebo poničení tlumiče, nápravy když je to na chvíli (týden)? Od doby co to prasklo tak se tváří jízda v pohodě. A kolik sotjí asi výměna? Díky za odpověď...

P.S. To administrator: Odkaz na problény s pružinou mi nefunguje tak jsem založil toto téma

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 1 měsíc později...

taky jsem něnil,prasklý poslední zavit odspod levá strana,tak tyden jsem s tím jezdil,samozřejmně opatrně.koupil pružinu,stahovaky a doma vyměnil.jde to v pohodě,taky jsem mazl horní uložení,ložisko jak nove uchycení taky,kdyby praskla druha tak jsem nachystaný na výměnu,najeto 73000tkm,po slušnych cestách tak nevím,asi chyba matroše......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zdravym, mám prasklou pružinu na L zadní straně. Všiml jsem si toho náhodou když sem přehazoval kola ze zadku na předek. Mám obědnaný nový ale zajímá mě jak se nejjednodušeji mnění? Napadlo mě zvednout celý zadek a povolit spodní uložení tlumičů. Spadne ta náprava natolik aby šli pružiny vyndat i bez stahováku? Díky za vaše rady

Editováno: , autor: Jandax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u Fabie na zadek nepotřebuješ žádnej stahovák....zvedneš si zadek auta (hlavně nééé heverem pod nápravu), sundáš kolo kde měníš pružinu, dole z nápravy uvolníš tlumič ( 1 šroub)...pokud máš někoho po ruce, tak se ti postaví na třmen nebo buben brzdy a ty tam strčíš pružinu....já to dělám i sám, ale je to maras, ve dvou (jedna šlapka) to jde lépe...záležitost 10 minut :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...