Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

Nadvazujem na TENTO moj predchadzajuci prispevok. Dal som vymenit kosti stabilizatoru a boli vymenene hned aj nejake gumy (silenbloky na naprave, alebo nieco takeho) ale pocut suchavy zvuk stale. Co je v tych miestach, okolo predneho kolesa plastoveho, alebo gumoveho, co by mohlo byt opotrebovane, ci povolene a mohlo by to vydavat takyto suchavy/vrzgavy zvuk.

ja ked som menil zimne kolesa tak som pocul presne taky isty zvuk ako popisujes. Zdvihakom ked som auto zdvihol a nasledne ked som ho spustal tak suchanie som zacal pocut a zistil som ze je v tlmici ta harmonikova asi ochranna vlozka, ta vydava taky zvuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja uz som odhalil co mi bucha na prednej naprave (bolo to take tupe buchanie pri schadzani z obrubnika resp pri odlahceni prednej napravy). Bolo to ulozenie stabilizatora.Vymenil som ulozenie a uz je skoro ticho uz len pristrojovka vrze.Ale aj to sa odstrani ked bude cas.

Prikladam nejake fotky.

post-254-1226770996_thumb.jpg

post-254-1226771020_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
:help: ZDARAVim vsechny tady na foru . Mam podobny problem co tady se resil pri prejezdech nerovnosti mi z niceho nic zacalo auto bouchat, Pri tom prejezdu myslim. Ale jak kdy nekdy to bouchne nekdy ne.. Dal me trapi.. take z niceho nic vrzavy zvuk.. ktery se ozyval z predniho praveho kola a ted i ze zadniho praveho kola jen pri rozjezdech a nebo pri minimalnim zatizeni auta tj. jen ridic. Jde o takovy specificky zvuk. Jako kdyz vemete dve basy pet lahvy v tom pruhlednym igelitu v marketu a skripne to kdyz si ji davate do kosiku. Je to uplne stejnej zvuk. Nevim co s tim.. V servisu mi rekli ze nic neskripe a ze to bouchani jsou silnet bloky. Vymena jednoho silent bloku u nas tady V skoda auta chomutov cena 3500-4000 za ten jeden. Coz se mi zda trochu premrstene kdyz silent blok se da koupit v kv kelly za 2 kila u skodovky za 600,- jeden. Pisete tady o kostech a podobne a v tom se fakt nevyznam. Nejakej jednoduchej zpusob jak zjisti co s tim je? Nebo je tu nekdo ochotnej kdo by se mi na to podival a nebo mi to pomohl nejakym zpusobem opravit??Mam fabii hathback 1,4 16v 74kw r.v. rijen 2001 najeto 90 216 km Mockrat diky za odpovedi :):help:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Na combiku 1,9 mi pri přejíždění nerovností klepe něco na přední nápravě. Kamarád mechanik se na to díval, vymenil jeden cep rízení ale nic se nezmenilo..Najeto 100 000. Není to hucení jako u loziska..spis klepani.. Nevíte cim by to mohlo byt?Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cwte, mne tiez buchala naprava, vymenil som stabilizator, axialne loziska a naprava furt buchala, nakoniec som zistil ze na tlmici bola mala vola a ked som pritiahol tu matku co je akoby v motorovom priestore nad tlmicim pod tou ciernou krytkou bolo po probleme. snad niekomu toto pomoze

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, chci se poradit ohledne minimalni vule na pravem prednim kole, tento tydej jsem prezouval, auto bylo na heveru, koukli jsme na vule spodnich cepu, tycek stab. atd. Vsechno v pohode, ale dneska kdyz jen tak vezmu za pravy kolo a na zemi s nim jen tak zaklinkam tak slysim minimalni cvaknuti,sice opravdu hodne minimalni, ale neco tam je? Mohla by to byt vule na lozisku? Pri jizde auto v pohode, nic memlati kola jsou dotazeny, v pohode, takze fakt nevim?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Ahoj, stejný problém .

LP - tlumené rány, PP - ostré, jako když tam někdo tluče kladívkem.

V servise na LP vyměnili stabilizátor a u toho PP to poslouchali a nic neslyšeli od kol, ale z převodovky - tu jsem si ale opravit nenechal ;-) - chtěli za to moc korunek....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...
Zdravim, chci se poradit ohledne minimalni vule na pravem prednim kole, tento tydej jsem prezouval, auto bylo na heveru, koukli jsme na vule spodnich cepu, tycek stab. atd. Vsechno v pohode, ale dneska kdyz jen tak vezmu za pravy kolo a na zemi s nim jen tak zaklinkam tak slysim minimalni cvaknuti,sice opravdu hodne minimalni, ale neco tam je? Mohla by to byt vule na lozisku? Pri jizde auto v pohode, nic memlati kola jsou dotazeny, v pohode, takze fakt nevim?

hmm, mam presne tento isty problem , teda neviem ci je to problem :), ale zatial som to neriesil, ale presne ako to popisujes to mam aj ja , prisiel si nato co to robii?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Všem co mi můžou poradit.Mám fabii 2005 1,4 16V při přejezdu hrbolů se ozývá bouchání v přední nápravě i když přejíždím pomalu u táhlých nerovností to nedělá nebo je to třeba když je napojovaná silnice tak je to jak na kolejích měl jsem auto u mechanika přešel mi stabilizátor i skostmi sylembloky a vše dobrý nevíte co by to mohlo dělat.Pročetl jsem forum a někde se píše zda by to nedělali axiální ložiska na tlumičích mám najeto cca 62000 km.Dík za každou pomoc. :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...