Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Ahoj prosim vás, vím že tady nejsem nováček, ale nechce se mě prohlížet celé fórum, nemám na to ani čas momentálně. Všem se předem omlouvám pokud se to tady už řešilo.

Dostanu peníze a chci je vrazit do auta .. Chci se zeptat co mám vše opravit když mám tyto problémy.

Motor při zhasnutí zaškube celým předkem auta.

Při prudkém zabrždění něco kvikne jak auto zastaví a předek se zvedne.

Při zatáhnutí za kosti stabilizátoru v obou křupe .. jako by byly zlomené (připadá mě že spodní uchycení je volné u stabilizátoru)

Při vyšších rychlostech vibruje volant stejně jako při brždění.

Děkuji za rady .. stačí mě kdyby jste mě napsali co mám vyměnit, co jsem poznal za dobu působení tady tak jsou tady znalci :)

Většina se týká podvozku tak jsem to dal do podvozku .. :)

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravim, mam nasledujici problem. Pri prerazeni rychlosti behem jizdy a naslednem pridani plynu se zepredu ozyva jakoby kovove klepnuti a pocitove to mozna i velice mirne cukne. Nekdy se toto take stane pokud pri zarazene rychlosti zcela pustim plyn. Nedeje se to pri rozjezdu z mista ani pri rychlem prerazeni. Spis kdyz radim pomalu vklidu a pak pridavam plyn. Dela to jiz dlouho ale zda se mi, ze se to zhorsuje. Lajcky mi to pripada, jako by byla vule v hnacich poloosach, ale vubec nevim, zda je neco takoveho mozne, jen mi to tak pocitove pripada. Standardni spotrebni soucasti Fabiackeho podvozku jsem behem poslednicj dvou let vymenil (kosti, axialni loziska, zadni silenbloky predni napravy) takze tam (snad) chyba neni. Netusil by nekdo cim to muze byt. Tenhle ten podvozek konstruoval opravdu nejaky expert. To neni jediny rok, ze by mi tam neco nezaclo bouchat nebo klepat.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl bych dotaz :) Po výměně předních ložisek(nábojů) mi něco klepe od levého předního kola. Klepe to když přejedu nějakou nerovnost spíše ve vyšší rychlosti tak 60km/h + chvílema to až jakoby za cvrnká, jako když napružíte pružný drát ve svěráku a pustíte . Potom jsem dělal GO přední nápravy jako tlumiče, silentbloky ramen přední, zadní, kuláky, svisláky, uložení stabíku, kosti stabíku, axiální ložiska, uložení tlumičů, dorazy tlumičů, homokinetické klouby poloos vnější. teď se mi zašli projevovat nejspíš vnitřní klouby poloos při průjezdu pravotočivou zatáčkou pod plynem to neskutečně vibruje. Vibruje to i při průjezdu houpavou nerovností pod plynem jako když se auto zhoupne. mohly by mít to cvakání, klepání, drnčení nebo jak to nazvat vnitřní klouby poloos? . díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar,

ja som mal na fabii taky problem, ze ked som prudko zabrzdil, tak tri-styri krat zapukalo/zapraskalo a ked som sa rozbiehal tak tiez parkrat zabuchalo. Po vymene snad celej prednej napravy(okrem capov riadenia) sa skoro nic nevyriesilo.

Druhy krat sme menili aj capy riadenia, plus mi mechanik vsetko podotahoval, hlavne matice na poloosi, fakt na fest a super ticho! prestalo to! Mam podozrenie ze to robili tie matice, lebo ak by to boli capy bolo by to citit vo volante. Problem je, ze ked mechanici davaju dole naboje z poloosi, tak to dobre namazu aby im to islo dole, problem je, ze ten tisichran sa nesmie mazat!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusíš, celý stabilizátor (tyč + kosti) na geometrii nemá vliv

-tyčky stabilizátora nie

-ak sa budeme baviť o tyči stabilizátora,tak ten na geometriu vplyv má,lebo sa musí spustiť komplet nápravnica...nie každý bude mať prípravok,aký si si urobil ty..viď príspevok #445 ....ale to je zasa tvoja šikovnosť :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Prečítal som si to to fórum, ale nenašiel som odpoveď na moju otázku. Tak sa opýtam, tiež mi to klepe, ale len pri prejazde nerovnosťami (taký zvuk ako keby som mal niečo voľne položene v kufri napr. plastová krabička a v nej matka). Tlmiče-komplet, stabil. tyčky, čapy menené pri 58000km teraz ma 65000km robí to asi cca posledných 1000km. No a teraz moja otázka: dve matky na uložení predného tlmiča majú strhnutý závit neviem čí to sku... v servise. Chcem sa opýtať čí by som mohol zväčšiť dieru-prevrtať a narezať závit na 10 povodne sú tam 8? Známi mi povedal, že to bude asi príčina toho klepania.

Dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...