Přejít na obsah

ALARMY, KOMFORTKY, OKNA - dotazy, diskuze


Dusik

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdravím 

 

mam problém s rozobraným tapacíru aby som sa dostal k oknu.

 

IDE O ZADNE DVERE foto je z predných. Demontoval som všetky skrutky a aj tie biele plastové uchyti ktoré sú pod tapacirom.

Spodnú časť tapaciru na dverách som demontoval lenže stále mi to drží pri okne. Demontoval som aj skrutku za reproduktorom. Ako sa ma ten tapacir z vrchnej časti demontovať ma sa vytlačiť smerom hore alebo do nejakej strany či ako. Medzi oknom a tapacirom je ešte jedna guma ma sa vytiahnuť či? vid obrazok...

Celý vrch mi drží, možem ho maximalne zo spodnej strany iba odtiahnuť čo mi nestačí.

 

Pýtam sa preto, lebo nechcem niečo zlomiť....to by bola katastrofa.

 

 

post-82304-0-24651500-1381521079_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš na zadních dveřích povolený tři šroubky a jsou venku( 2x madlo PH šrouby velký  a 1x torx z pod repráčku) tak ti to drží jen za lištu u okna.

 

Stačí zatlačit směrem zespoda nahoru a musí to jít, jde to někdy ztěžka. Občas používám i ploché prkýnko.

 

Až povolí tapec nahoru, nezapomeň vycvaknou bovden s táhlem od kličky otevírání dveří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera som sa do toho pustil a stále mi to nejde demontovať. Stále to drží po celej vrchnej časti pri okne. Som už s toho zúfali...

Ako to tam drží, ako to je uchytené? Jak som dobre videl je tam nejaká lišta ktorá je nasadené na dvere je to ono? či je to na nejakých bodoch uchytené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tam jen naražený na plechu dveří a drží to jen ta lišta co je na hoře na tapecu, jinak nic. 

 

Vem si nějakej kousek překližky nebo  prkýnka či plastu. Trochu odtáhni tapec, prkýnko dej až skoro k oknu a bouchni nebo zatlač směrem nahoru, musí to povolit.

 

Většinou se to trošku svírá u toho místa kde je předělený okno příčkou. Jinak nevím mě to vždy povolilo v poho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreboval bych poradit.U Fabie Combi 2002 vybava Elegance origo central s vystrelovakem el. okna klima atd.Central nefunguje vubec ani na dalku ani na klic.Klicem otevru pouze ridicove dvere.Po otevreni dveri vnitrni stropni svetlo sviti svetylka ve dverich cervene problikavaji a cvaka rele s oznacenim 447.Nekdy to na chvili zacne fungovat.Prijde mi i vetsi odber.Nevim si snim rady prosim o info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám nasledovný problém...máme Fábiu Sedan 2002, 1,4MPi 50kW Comfort výbava a asi mesiac do zadu prestalo fungovať centrálne otváranie kufra. Celé auto otvorí ale kufor nie...ale sranda je v tom, že sme dnes ráno sadli do auta, dal som tam veci a nechal som otvorené dvere a stláčal som spínač a dolu v zámku pohybovalo stou "pohyblivou časťou" :kol-28: a potom sme prešli asi 3km a tam som to ešte vyskúšal s otvorenými dvermi na kufri a išlo to chvilu a potom už nič až do večera....je to naozaj divné, voláke nápady? Ďakujem :kol-26:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus vysledovat. Přijedeš  k auto které nějakou dobu stálo. Neběžel motor. Kufr dálkovým neodemčeš.  Potom vyzkoušej po jízdě . Bude fungovat. Po nějaké době opět nejde otevřít. myslím , že je to tvůj případ Je to tak?

Pokud ano tak ti dožívá akumulátor. Pro jistotu zkus dobít, asi nepomůže. Po výměně akumulátoru ti bude vše fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, baterka je stará len rok a pol ... a auto chytá na brnk...ale problém je, že ten kufor centrál nikdy neotvorí...ani ked auto stojí, ani ked sa sním dlho ide....ja som len vypozoroval, že ked otvoríš kufor (dvere) a potom som stláčal spínač nad špz tak som videl, že pohybovalo tým "háčikom" ale ked som ho zabudchol nešlo to :/ ... je to divné...ale ked som skúšal namerať napätie na konektore do motorčeka, tak tam nemám nič...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne zablokovalo zámok spolujazdcových dverí, samozrejme pri zatvorených dverách. Pre všetkých čo chcú otvoriť čo najšetrnejšie a najrýchlejšie predné dvere, nielen na Fabii ale aj na ostatných autách VW group s rovnakými zámkami som zbúchal tento prezent ako som to riešil ja. Je jedno, či už sú na vine prelomené kabely v chráničke dverí, vadné mikrospínače alebo zhoretý motorček v zámku, najprv musíte tie dvere nejako otvoriť.... 

Odblokovanie zamku prednych dveri Fabia1.ppt

post-16622-0-93291200-1383478172_thumb.j

post-16622-0-14259900-1383478216_thumb.j

post-16622-0-02047400-1383478249_thumb.j

Editováno: , autor: neutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam problem, vcera mi prestalo z nicoho nic fungovat el. stahovanie prednych okien, prava aj lava strana (v elektrike mam iba predne).

Tlacitko central ale funguje.

A s autom som nic nerobil, len bezne pouzivanie.

Rozobral som spinace a vycistil konektory, technickym benzinom. Nepomohlo.

Poistky su OK. Pri spinani ale nie je pocut nic, ziadne cvaknutie.

Elektriku som neskusal, ale tlacitko central a osvetlenie vsetkych tlacitok funguje, teda elektrika by tam mala ist.

Klucom v dverach ide okno zavriet aj otvorit, takze mechanicky vypada vsetko v poriadku.

 

Kde by mohol byt problem? Ze by tam nieco odislo a naraz na obidvoch stranach?

Do servisu?

 

Mam Fabia I. 1,2HTP (2007)

Editováno: , autor: faklmen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...