Přejít na obsah

ALARMY, KOMFORTKY, OKNA - dotazy, diskuze


Dusik

Doporučené příspěvky

Ahoj škodováci,

mám problém s patrně originálním alarmem. První je ten, že se mi někdy spouští sám od sebe v noci. Co jsem kde různě vyčetl, tak to může dělat špatně seřízená citlivost pohybového senzoru u vnitřního osvětlení auta. Ve škodováckým servisu mi ale řekli, že se tam nic takového neseřizuje, že maximálně, co u Fabií pomohlo bylo to, že se opatrně tento senzor vyfoukal od prachu a bylo vše OK. Má s tím někdo podobné zkušenosti?

Další dotaz na alarm je spojený s odemykáním auta. Zejména při chladnějších a sychravých dnech se mi stává, že při odemknutí zůstanou výstražňáky svítit a pak se většinou spustí alarm, někdy ani výstražňáky nesvítí. Deaktivace pomocí otočeného klíčku ( jak uvádí manuál k vozu) do polohy ,,I,, nepomáhá a pro mě to znamená, že musím počkat, než se alarm vypne. Někdy pomůže opakované zamknutí, či odemknutí. Ale nevím, nenašel jsem stabilní způsob, jak tento problém rychle odstranit, než stihnu všechny probudit. :kol-28: Neřešil někdo podobný problém? Čeho jsem si všiml, tak při nastoupení do auta a někdy i během jízdy procvakává relátko někde u přístrojovky a blikají červená světla v bočních dveří. Nemá toto na to nějaký vliv. Jelikož se rád učím novým věcem, tak bych se rád vyhnul originálnímu servisu a to taky proto, aby oprava nebyla, pokud teda nemusí, moc drahá. Zajímá mě teda, na co všechno originální alarm reaguje. V origo servisu mi taky řekli, že se nechá z kontrolky v postraních dveří zjistit, co alarm vyvolává. Legenda k tomu je prý v návodu k alarmu. Ten jsem ale nikde na netu nenašel. Může mi někdo poradit co s tím?

PS na závěr: Alarm ze svýho hlediska moc v autě nepotřebuju, protože já osobně ho neslyším, takže kdyby mi s autem někdo chtěl ujet, tak to nezaregistruju. Maximálně tak to některé šmejdy odradí. Na jeho odpojení se tady ani ptát nebudu, neboť chápu, že moje slova nestačí k tomu, aby čtenáři tohoto příspěvku věřili, že ho nepíšu s kuklou na hlavě :kol-28: Proto bych byl moc rád alespoň za radu, jak alarm vrátit do ,,normálně,, funkčního stavu,,

Díky předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,tady mira z liberce.cetl jsem tvuj starsi dotaz-bohuzel me to dela to same.obcas cvaka relatko,spousti se alarm,navic kdyz treba rano vyjedu,jako bych trochu citil jako paleni dratu,ale jen chvilinku.........nakonec jsem radsi odpojil ř.j.centralu a alarmu.muzes mi nejak poradit,co jsi s tim udelal.me to delalo v lete,jako tobe a od te doby jezdim bez toho,ale chtel bych to ted dat do kupy-hlavne co nejlevneji.

tenkrat mi ve skoda servisu nabidli hledani zavady-zkusmo 2 hod.á1000.-kč,jinde u autoelektr.totez po á 600.-kč,to uz jsem uvazoval,ale kluk mi tam taky rekl,ze ted treba delali dodavku s podobnym problemem a vysla je na 24 hod.!! -tak jsem to tenkrat radsi odlozil.

jo je taky mozne,ze mi tam zateka-nekde u spolujezdce.jestli mi muzes nejak poradit,ci dat tip,predem dekuji/fabia 1,9 sdi /

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím neviem či sa to už tu riešilo ale chcem si spravit automaticke otvaranie kufra na Octaviu I 2004 ale mam menší problém na klučoch mam len tlačidlá pre otrvorenie a zatvorenie auta. Ako by sa dalo vyriešiť aby mi kufor nielen odomklo ale aby spravil aj odskok počitam s tým že bude treba vymeniť kluce pravdepodobne aj s RJ a co dalej treba domontovat dáke zariadenie na zamok kufra ? diki

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak teď se trochu blbě zeptám já. Momentálně mám ve fábii comfort 433H origo centrál a alarm Jablotron C320 akcent. Kupuji origo vystřelováky se zámkama a komfortní jednotku 6Q0 959 433E co ž vyměním a nakóduji, to vše chápu. Ale moje otázka je.

1) budou klíče fungovat mají 434 frekvenci

2) jde abych auto otevřel vystřelovákem DO a zároveň odjistil alarm? abych už nemusel mít ten druhý ovladač.

děkuji za info, budu moc rád

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I podle mě musí být obojí na stejné frekvenci .. nemůžeš přeci posílat signál na jedné frekvenci a přijímat na druhé .. to je jako by jsi vyslal vlak z prahy do ostravy ale koleje by vedly do Frydku - Místku :D

edit: někde se to tady řešilo ve spojitosti s vystřelováky a dálkovými alarmy .. vystřelováky jsou jen na frekvenci 434 a tak si lidi kvůli toho museli koupit i jednotky 434 pokud je chtěli. To jen tak zavzpomínávám :)

A když si znova čtu na co se vlastně ptáš .. ty myslíš že ti budou vystřelováky dělané na kódování alarmu oreginál škodovky navíc nejspíš s plovoucím kódem fungovat na jablotrona? To těžko i kdyby byla stejná frekvence. Jedině by se musely dát naprogramovat aby vysílaly ten jeho kód na otevření auta přeci. A to nevím zda jde.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Žádná Fabie I neměla nikdy frekvenci 433.Všechny jedničkové Fabie maji frekvenci DO 434 . Nepleťte dvě věci a to číslo Komfortky a frekvenci DO

Pokud budeš mít komfortku ...433E tak ta má dálku v sobě k tomu potřebuješ DO frekvencí 434 třeba vystřelovák , pak k sobě přizpůsobíš a je to. Ale my tady nikdo nevíme jak máš alarm Jablotron zapojený tak ti těžko tady na foru jen tak někdo napíše jestli ovladač od Jablotronu můžeš zahodit a zda ti vystřelovák aktivuje po zamčení alarm Já o tom pochybuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hledal jsem celý den a ta ironie, toto forum hned první stránka zrovna píšou o origu a jablotronu :-)))

a asi jsem to teda popletl, ale včera jsem našel téma a tam psali o frek.433 takže jsem si to zapamatoval.. sorry za klam

Editováno: , autor: davcatuma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čauvec nemáte nekdo schéma konfortni jednotky škoda fabia I.??? a chtěl bych na starý centrál napojit dálku newíte nekdo o náké nové dálce ale cca tak do 1500kč co by se dala připojit ?? díky moc.

Co takhle ten jablotron? Je to alarm s dálkou ale měl by jsi dálku zvlášť.. a nebo novou jednotku a DO vystřelováky s origo alarmem .. pokud se pletu tak mě někdo honem zdrbejte děkuji :blbec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepo takže ty mě chceš říct že když já mám dálkový centrál s origo alarmem a comfort jednotku tak mám automaticky možnost mít vystřelovák jo? A co se tady řešilo před pár měsící že jsou různé typy komfortek a u některého typu to prostě nejde? Jak to je? A on nemá 433E ale 433H .. je to zamotané už pořádně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petrkiller: ale já v příspěvku výše píšu: kupuji vystřelováky zámky a komfortku 433E

A k tomu jablotronu ten by měl mít vstup a výstup na centrál, tudíš jsem myslel dát vstup takže bych vystřelovákem otevřel auto a centrál dal podnět Alarmu na vypnutí... je to jen můj laický úsudek.

Editováno: , autor: davcatuma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon má chyba raději jdu už asi spát. :doh

Tím pádem není co řešit krom toho, že jablotrona ti to prostě těžko odemkne jedině že ten jablotron by uměl nakódovat další klíče. Se poptej i tam kde to budeš kupovat tam ti taky snad poradí.

Editováno: , autor: Petrkiller
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teď se trochu blbě zeptám já. Momentálně mám ve fábii comfort 433H origo centrál a alarm Jablotron C320 akcent. Kupuji origo vystřelováky se zámkama a komfortní jednotku 6Q0 959 433E co ž vyměním a nakóduji, to vše chápu. Ale moje otázka je.

1) budou klíče fungovat mají 434 frekvenci

2) jde abych auto otevřel vystřelovákem DO a zároveň odjistil alarm? abych už nemusel mít ten druhý ovladač.

děkuji za info, budu moc rád

Hele když se tak koukám tady na návod http://www.jablotron.cz/upload/download/CA-320FAB_CZ_MDF58803.pdf tak je jasné, že se ten alarm ovládá signálem pro odemčení/zamčení co jde z komfortky.. takže je úplně jedno, jestli se zamyká dálkou a nebo klíčem ve dveřích.. bude to spolu fungovat.. Stačí to správně zapojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pardon má chyba raději jdu už asi spát. :doh

Tím pádem není co řešit krom toho, že jablotrona ti to prostě těžko odemkne jedině že ten jablotron by uměl nakódovat další klíče. Se poptej i tam kde to budeš kupovat tam ti taky snad poradí.

Řešíš opačný případ.. ty alarmy umí obojí.. buď fungovat jako příjmače dálky a poslat do komfortky signál pro zamčení anebo příjmat signál o zamčení a na základě toho aktivovat alarm..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Royce: moc díky tohle jsem chtěl slyšet. Kamarád mi říkal něco o LCK/ULK že právě jde udělat aby alarm dostal pokyn k odjištění, že je to jen v nějakých konektorech v BSG nebo tak něco. To raději nechám odborníkům, komfortku si vyměním sám klíče atd také, ale toto raději ne. Teď jen zjistit zda dostanu do auta tu spínačku jak je zde to číslo od ní.

Momentálně mi auto otvírá alarm který dává podnět centrálu, dojedzy mám, tudíš až přehodím komfortku a přepojí se DO na alarm bude vše fungovat i nadále?? dojedzy oken např.

Editováno: , autor: davcatuma
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dojezdy jsou taky funkce alarmu a ovládají se dálkačem alarmu.. komfortka mu "jen" dá signál zamčení/odemčení a na základě toho se alarm aktivuje/deaktivuje.. pokud máš CANové stahovačky, tak jdou udělat i "origo dojezdy". Jedině že by ten alarm šel nějak naprogramovat aby automaticky aktivoval dojezdy při aktivaci komfortkou a poslal signál oknům na zavření.. ale to už je na důkladné studování schémat a manuálu.

Se spínačkou je jaký problém?

Editováno: , autor: Royce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...